Region turystyczny
Západné Slovensko, Bratislava a okolie, Južné Slovensko, Malé Karpaty, Bratislavský kraj
Znalazłeś błąd lub chcesz polecić nam nową atrakcję

Miejsce pielgrzymkowe Marianki

Lokalizacja
Západné Slovensko, Bratislavský kraj, Malacky, Marianka
Ulubiony

Wieś Mariánka znajduje się w powiecie Malacky, na północ od stolicy Bratysławy. Znane miejsce pielgrzymek jest jednym z najstarszych na byłych Węgrzech. Znajduje się tu rzymskokatolicka bazylika Narodzenia Najświętszej Marii Panny z 1377 roku oraz kaplica św. Anny z 1691 roku, Dziewica Maryja z 1721 roku, Święta Studnia z 1696 roku, św. Floriana z 1700 roku i Kalwarii z 1936 roku.

Każdego roku tysiące wiernych odwiedza miejsce pielgrzymkowe z powodu Matki Boskiej Tálskiej. Figurka Matki Boskiej z Tál, będąca częścią ołtarza w Bazylice Narodzenia Najświętszej Marii Panny, to robot artystyczny z końca XII i początku XIII wieku. W pobliżu bazyliki znajduje się klasztor, który pełni funkcję domu pielgrzymkowego, aw lesie obok tego zespołu znajduje się tzw. Marian Valley. Obejmuje Grotę Matki Bożej z Lourdes, która nadal służy jako miejsce kultu dla dużej liczby pielgrzymów podczas uroczystych nabożeństw i ważnych pielgrzymek, a także cudowne źródło, o którym wspomina kilka legend związanych ze stworzeniem Marianki i kaplicą Świętej Studni.

Kaplica św. studnia jest drugim najważniejszym budynkiem w Mariánské údolí i według legendy jest to miejsce, w którym ukazała się Matka Boska i gdzie znaleziono cudowny posąg, będący centrum kultu w Mariance. W drodze do Świętej Studni na zboczu znajduje się Droga Krzyżowa, która została zbudowana w latach 1930 - 1936. W czternastu ceglanych kaplicach znajdują się sugestywne rzeźby naturalnej wielkości, które pochodzą z warsztatu rzeźbiarza z Kutnej Hory Bohumila Becka. Drogę Krzyżową można w każdej chwili zrobić w Mariance na wzgórzu jako przypomnienie Męki Pańskiej.Często zadawane pytania dotyczące atrakcji Miejsce pielgrzymkowe Marianki

Przedstawione odległości są mierzone w linii prostej, rzeczywista długość podróży może być inna.