Przejdź do lokalizacji
Prírodné liečebné kúpele Smrdáky
906 03 Smrdáky
Slovenská republika
Region turystyczny
Západné Slovensko, Záhorie, Trnavský kraj, Biele Karpaty, Malé Karpaty, Záhorská nížina, Chvojnická pahorkatina

Uzdrowisko Smrdáky

Ulubiony
Lokalizacja Západné Slovensko, Trnavský kraj, Senica, Smrdáky
Zadzwoń do nas - +421 2 21 02 57 57
Widoki: 525480×

1 nocleg GRATIS w dniu 01.05. - 30.06.2024

 • Minimalna ilość noclegów: 4 noclegi (z 3 płatnych noclegów 1 gratis) (zapłać za 3 noclegi i zyskaj 1 nocleg GRATIS, 4=3, 5=4, 6=5, ...)
 • Produkt: wszystkie pobyty znajdujące się w naszej ofercie
 • Hotel: wszystkie hotele uzdrowiskowe
 • Rabat dotyczy pobytów: realizowanych w miesiącach maj, czerwiec (zameldowanie od 01.05. / wymeldowanie do 30.06.24)
 • Rezerwacja pobytu: wysłana z dnia 29.4.2024

Wspomniany rabat nie dotyczy programu Ensana Life. Rabatu nie można łączyć z innymi rabatami. Pobytów nie można kumulować (tylko 1 bezpłatny nocleg na pobyt). Rabat nie może być wykorzystany na więcej niż jeden pobyt z rzędu dla jednego klienta. Nie dotyczy to pobytów już potwierdzonych oraz pobytów, które zostały anulowane i przebukowane.

Przejdź do lokalizacji
Prírodné liečebné kúpele Smrdáky
906 03 Smrdáky
Slovenská republika
Region turystyczny
Západné Slovensko, Záhorie, Trnavský kraj, Biele Karpaty, Malé Karpaty, Záhorská nížina, Chvojnická pahorkatina

Opis uzdrowiska

Uzdrowisko Smrdáky znajduje się 8 km od miasta Senica, w pobliżu granicy z Czechami i około 80 km na północny zachód od stolicy Bratysławie, w malowniczym regionie Zahoria, u podnóża Karpat. Znany słowacki polihistor Maciej Bel jego już znanej pracy notitia Hungariae novae Historicogeographia od 1740 przypomina przysiółek spa Smrdáky i po raz pierwszy opisano zastosowanie siarkowodoru wody mineralnej do celów terapeutycznych. Wsi Smrdáky został nazwany przez miejscowe kompozycji naturalne wody mineralne, które są bogate w siarkowodór i gojenia siarkowego błoto i charakteryzujących się charakterystycznym zapachem. Uzdrowisko specjalizuje się w leczeniu chorób skóry (łuszczyca, przewlekłej egzemy, miejscowe zapalenie skóry, trądzik różowaty oraz problemy skórne po oparzeniach). Są one również znane jako „Słowackiego” i Morza Martwego w skali globalnej wśród uzdrowisk z najbardziej sukcesu leczenia różnych chorób skórnych i zaburzeń mięśniowych. Uczta spa tylko dorośli, ale duża część pacjentów stanowią dzieci w wieku zaledwie 3-18 lat (6 lat w towarzystwie rodzica lub osoby odpowiedzialnej). Podstawę leczenia są również kąpiele siarczku wodoru mineralnych podaje się w postaci kąpieli wodnej i częściowo strony łaźni mineralnych i stóp. Regeneracja i pobyty kuracyjne są przeznaczone dla ludzi szukających odpoczynku i relaksu w spokojnym środowisku spa. Malownicze miejsca na całym uzdrowisku nadają się również do spacerów i kąpieli regularnie i organizować wyjazdy i wycieczki.

Powody dla których należy wybrać to uzdrowisko:

 • Słowackie „Morze Martwe“
 • Siarkowodorowa woda mineralna
 • Program kulturalny
 • Oferta fakultatywnych wycieczek
 • Spokojne otoczenie

Nasza opinia:

Uzdrowisko to składa się z kilku budynków. Wyżywienie dla wszystkich gości zabezpieczone jest w hotelu Vietoris. Zabiegi rehabilitacyjne świadczone są w hotelu Centrál, a zabiegi w wannie i borowinowe świadczone są w budynku Balneoterapii, w parku. Uzdrowisko nie posiada basenu.

Kąpiele fokusowe

Uzdrowisko leczy choroby układu mięśniowo-szkieletowego i chorobach skóry, zwłaszcza przewlekłych choroba skóry, takich jak łuszczyca, egzema, dermatozy i trądziku.

Naturalne źródła lecznicze

W Smrdáky jest traktowany siarkowodorem wody mineralnej i błota siarki - to paleoid utworzony przez płynącą wodę przez siarkowodór lessowych glebach tej dziedzinie. Bardzo skuteczne i wydajne siarkę peloidy służą jako pomoc medyczna w postaci paczek stawów i kręgosłupa.

Wodór woda mineralna siarczku

Wodór woda mineralna siarczku jest naturalne kąpiele lecznicze Smrdaki. Jest woda mineralna o wysokiej zawartości siarkowodoru terapeutycznie skutecznej (680 mg / l). Wartości te klasyfikują Smrdaki wodę mineralną do najbardziej zagęszczonych wód siarkowodoru w Europie. Woda mineralna charakteryzuje się charakterystycznym zapachem i niezwykłych efektów w leczeniu niektórych choroba skóry, w szczególności. zawiera minerały i sole - w szczególności na podstawie Na, Mg i Ca (3,400 mg / l), co pozytywnie przyczynia się do efektu terapeutycznego.

Siarkowe błota

Siarka peloid błota są generowane przez płynącej siarkowodór wody przez lessowych glebach tej dziedzinie. Wysoce skuteczne i wydajne siarkowe peloidy służą jako pomoc dla zdrowia w postaci paczek dla stawów i kręgosłupa. Na świecie ma miejsce bardziej odpowiednie, a bardziej korzystnie do leczenia choroba skóry.

Wellness

 • sauny
 • wanny
 • masaże (relaks, miód, japońskie, bambus, Indian, Hawajska, gorącymi kamieniami)
 • siłownia
 • kąpiel Kneippa

Dla dzieci

.

Historia

Według legendy, w źródłach mineralnych leczyć bólem stóp pasterza i tak rozprzestrzenił pogłoskę o uzdrawiających efektów lokalnej wody. Smrdaky miasto zostało nazwane miejscowych wód mineralnych zapach. Pierwsza pisemna wzmianka o źródłach leczniczych pochodzą z początku 17 wieku. Tylko połowa 18 wieku stwierdzono, że rozpoczęła się siarkowodór woda mineralna do stosowania w leczeniu choroba, w tym okresie pochodzące jednej pierwszej analizy wody i wykazuje powierzchnię kształtującą do kąpieli formowania w przyszłości. Nawet w tych dniach było wiadomo, że źródła korzystne działanie w leczeniu różnych schorzeń skóry. W pierwszej połowie 19 wieku został zbudowany pierwszy Bath House w pobliżu administratora sprężyny vice powiat Jozef Vietoris, bardziej przyjść później, wraz z pojawieniem się w dworku, który po kilku przebudowach zachował się do dnia dzisiejszego. Dzisiejszy park zdrojowy stoi na miejscu dawnego bagna, które zostały osuszone i tam następnie zasadzone różnorodne rośliny, które ciałem się jego obecna forma park, które tworzą przyjemną atmosferę uzdrowiska.