Przejdź do lokalizacji
Kúpele Červený Kláštor - Smerdžonka
Červený Kláštor 147
059 06
Slovenská republika
Region turystyczny
Východné Slovensko, Zamagurie, Spiš, Prešovský kraj, Spišská Magura, Pieniny

Uzdrowisko Czerwony Klasztor - Smerdžonka

Urządzenie jest obecnie zamknięty z naszą ofertą!
Ulubiony
Lokalizacja Východné Slovensko, Prešovský kraj, Kežmarok, Červený Kláštor
Zadzwoń do nas - +421 2 21 02 57 57
Widoki: 330058×
Przejdź do lokalizacji
Kúpele Červený Kláštor - Smerdžonka
Červený Kláštor 147
059 06
Slovenská republika
Region turystyczny
Východné Slovensko, Zamagurie, Spiš, Prešovský kraj, Spišská Magura, Pieniny

Opis uzdrowiska

Czerwony Klasztor jest pierwotnie gotycki klasztor kartuzów, położony w malowniczej ustach potoku Lipnik do Dunajca w Pienińskim Parku Narodowym, w północno-wschodniej Słowacji. woda mineralna, która rodzi się w miejscowości Czerwony Klasztor, zaczynał jako pierwszego użycia mnichów. Najbardziej znanym z nich był Fater Cyprian (latający mnich), znany farmaceuta, zielarz i botanika. To miejsce, gdzie woda i gaz dostanie się do powierzchni, do konkretnego zapachu, zwany lokalnych „Smerdžonka” śmierdzący wody. Naturalne, lecznicze wody mineralny skład nadaje się do leczenia chorób skóry i chorób neurologicznych, mięśniowo-szkieletowych i procedur, w chorobach przewodu pokarmowego i alkoholu. Spa, oprócz zakwaterowania, różnych sportów, rekreacji i obszarów relaksacyjnych dla przyjemności. Możemy znaleźć się kaplica z wspaniałej ikony, który jest dedykowany do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Inne ciekawe miejsca w parku zdrojowym z panoramicznym widokiem na Trzy Korony, kwiat i ogrodzie ziołowym. Park zdrojowy jest dostępna dla klientów spoza obwodu terapii Kneippa zrównoważenia szlakiem, mijając Korea ma pozytywny wpływ na utrzymanie stabilności stawu i funkcji wagi ciała. Pieniński Park Narodowy wyróżnia się niezwykłą naturalne piękno, bralnatými grzebienie, bogate faunę i florę. Tam też znajduje się zachowaną architekturą ludową, zabytków historycznych i kulturalnych, unikalnych i rzadkich gatunków flory i fauny, wiele możliwości do uprawiania turystyki pieszej, rowerowej i aktywnego wypoczynku.

Dlaczego warto wybrać to uzdrowisko

 • Górskie otoczenie
 • Klimatyczne uzdrowisko z bogatą historią
 • Odmładzające zabiegi kosmetyczne PQAge
 • Lecznicze źródło Smerdžonka o specyficznym zapachu siarkowodoru

Nasza opinia

Uzdrowisko znajduje się w otoczeniu pasma górskiego Pieniny, dzięki któremu uzdrowisko odzyskało statut Uzdrowiska Klimatycznego. Oferuje ono zakwaterowanie różnego standardu. Bezpośrednio na terenie uzdrowiska znajduje się kilka stref wypoczynkowych i sportowych, z różnymi zajęciami w wolnym czasie.

Kąpiele fokusowe

Spa celem w leczeniu choroba skóry, innych niż choroby układu oddechowego, gruźlicę, choroby układu mięśniowo-szkieletowego, choroba psychicznych i zaburzeń przewodu pokarmowego. Dziś spotkać materiały i urządzenia techniczne do świadczenia usług zdrowotnych płaconych pacjentów z chorobami skóry ZP ponad 18 lat.

Naturalne źródła lecznicze

Smerdžonka (woda śmierdzący) zaapelowała o typowym zapachu siarkowodoru. Jest to naturalne gojenie woda bogata w minerały (zwłaszcza sodu, wapnia, magnezu) i siarkowodoru. Całkowita wodę, neralizácia jest 1172 mg / l, a stężenie siarkowodoru wynosi 11 mg / l. Wody zimnej o temperaturze 8-10 ° C, wodorowęglan, słabo alkaliczny o wartości pH 7,46, hipotonicznym średniej mineralizacji. Mieszaninę ogrzewa się do temperatury 37-40 ° C terapeutycznych bez utraty właściwości lecznicze. Siarkowodór jest dobrze wchłaniana przez skórę i błony śluzowe, poprawia elastyczność, zapobiega degradacji elastyny i kolagenu chrząstki, ścięgien i powięzi. Są one zalecane do częściowej i pełnej kąpieli ciała trwający 20 minut.

Główne działanie wody:

 •   przeciwzapalne
 •   przeciwbólowy
 •   antyseptyczny
 •   keratolityczne

Dowodem na to jest zatrzymywanie siarki skóry i tkanki podskórnej do kilku godzin po kąpieli.

Wellness

 • orzeźwiający basen z licznika znajduje się w parku (otwarcie latem 2016)
 • saunę fińską
 • sauna na podczerwień
 • terapia tlenem
 • masaże

Serwis

 • początkowe i końcowe badanie lekarskie
 • bilard
 • kawiarnia
 • sala kongresowa na 100 miejsc

Dla dzieci

Dzieci poniżej 3 lat bez własnego łóżka są bezpłatnie (bezpłatne łóżeczko zgodnie z dostępnymi pojemnościami).

Historia

Ze źródeł historycznych wiadomo, że na początku 14 wieku przybył do tego obszaru w pierwszych mnichów Kar-tuziáni i po Camalduls. Zajmowali się uprawą i zbiorem roślin leczniczych, produkcji leków i traktowane chorzy byli pierwszymi, którzy używać wody mineralnej w praktyce uzdrawiania.

W 19 wieku rozpoczął Miller z pobliskiego młyna, aby przygotować się do ludzi, którzy przybyli, aby dać bielonego mąki w stodole ciepłej kąpieli leczniczej wody. Później, około roku. 1820 powstała w Sulphur Springs osadzie uzdrowiskowej, a w 1824 roku został zbudowany pierwszy budynek spa. V r. Smerdžonka 1887 została oficjalnie włączona byłego spa na Węgrzech. Podczas 1. wojny światowej, spa uszkodzony. Z pomocą państwa, udało się zrekonstruować i r. 1928 do ponownego otwarcia. Podczas WW2. Wojna została ponownie uszkodzona i spa tradycja uzdrowisk w Czerwony Klasztor zaczął popadać w zapomnienie. Po wielu latach spa on przebudowany obecnego właściciela.


PRZYDATNE INFORMACJE

Położenie Spa

Luksusowe łazienki Czerwony Klasztor położony jest w północno-wschodniej Słowacji, w samym sercu Pienińskiego Parku Narodowego dominuje Trzy Korony.

Internet

WiFi bezpłatne.

Parking

Bezpłatny parking na miejscu.

Zwierzęta

Zwierzęta nie są akceptowane w Domu Zdrowia, w domkach jest możliwość zakwaterowania ze zwierzęciem.

Posiłek

Jadalnia znajduje się w Domu Zdrowia: Śniadanie 7:30 do 9:30 godz. obiadowa 12:00 do 14:00 godz. Obiad 17:30 do 19:30 godz.

Często zadawane pytania dotyczące uzdrowisk Uzdrowisko Czerwony Klasztor - Smerdžonka

Przedstawione odległości są mierzone w linii prostej, rzeczywista długość podróży może być inna.