Przejdź do lokalizacji
Kúpele Brusno
a.s.
Liečebný dom Poľana
Kúpeľná 1/2
976 62 Brusno
Slovenská republika
Region turystyczny
Stredné Slovensko, Horehronie, Veľká Fatra, Banskobystrický kraj, Kremnické vrchy

Uzdrowisko Brusno

Opis uzdrowiska

Uzdrowisko Brusno położony jest w cichej, spokojnej i zalesionej dolinie wspaniała Dolina Górnego Hronu czystej natury, na wysokości 424 metrów nad poziomem morza terenie SPA znajduje się w obszarze o łagodnym, ciepłym i wilgotnym stosunkowo górzystym klimacie. Spa w 2007 roku przeszedł gruntowny remont i obecnie oferuje wysokiej jakości usługi na wysokim poziomie za naprawdę przystępną cenę. Zabiegi spa są dozowane leczenia pitną wodą mineralną, przez basenem i wanną kąpieli w podgrzewanej wody mineralnej, fizykoterapii i ćwiczeń terapeutycznych.Efekt kuracji pitnej najważniejszych aktów w chorobach przewodu pokarmowego. Część lecznicze i relaksacyjne pobyty w spa są aktywny odpoczynek, relaks, remontem ćwiczeń i sportu. Spa rozciąga się piękny park zdrojowy z możliwością spacerów w każdym sezonie. Chodniki udostępnione w grzbiety Niskim Tatr i masyw Polana, a przez Brusno prowadzi kilka oznakowanych ścieżek rowerowych, Oprócz oznakowanych szlaków znajdując tu szlaków turystycznych do miejsc turystycznych Skala, Dubinka i stosów. Przyjemny zmiana miejsca zamieszkania może odwiedzić jaskinię Swift lub zamek Słowacki Ľupča. Nawet w zimie spa oferuje wiele możliwości do uprawiania sportów zimowych w pobliskich ośrodkach narciarskich w Tatrach Niskich. Uzdrowisko Brusno zapewnić profesjonalne usługi i wykwalifikowany zespół specjalistów zapewnia odwiedzających do Spa naprawdę mile spędzony pobyt.

Kąpiele fokusowe

Uzdrowisko leczy choroby układu krążenia, choroby układu pokarmowego, choroba zawodowych i chorobami gruczołów wydzielania wewnętrznego i przemiany materii. Być może również wspierać do leczenia choroba sercowo-naczyniowych i zaburzeń układu mięśniowo-szkieletowego.

Naturalne źródła lecznicze

Woda mineralna jest odpowiednia do leczenia choroba przewodu pokarmowego (choroby wątroby, nerek, żołądka i jelit). Źródła lecznicze propagacji w spa - Ludwig (16,7 ° C), Hedvig (17,9 ° C), Ďumbier (19,8 ° C), Vepor (14,5 ° C), Paula (16,6 ° C ), BB - 88 odwiert SHB 1 (12,8 ° C), BB - 89 odwiert SHB 2 (26 ° C) i leczniczy wiosna Ondrej (20,2 ° C), z którego znany wypełniony wodą mineralną Brusnianka.

Wellness

 • basen rehabilitacyjny z wodą o temperaturze 32 ° C
 • sauna
 • kąpiel pary
 • wir

Serwis

 • żelazka samochodów
 • pralnia (opłata)
 • sklep prezenty
 • sejfy w pokojach
 • przenieść na klientów za opłatą

Dla dzieci

 • kursy dla dzieci 3-15 lat
 • dzieci do lat 3 za darmo bez łóżka i usługi
 • łóżeczko dostępna pojemność od
 • tenis stołowy
 • mały plac zabaw

Historia

Pierwsza pisemna wzmianka o wykorzystaniu brusnianskych źródeł mineralnych sięga 1818. Pierwszych pacjentów leczono w budynku uzdrowiska w 1838 roku W 1859 roku, łaźni i spłonął w 1861 roku, ponownie odnowiony i zrekonstruowany. W czasie II wojny światowej uzdrowisko zostało uszkodzone i przywrócenie starannością państwa komunistycznego, który znacjonalizował spa. Podstawowym interesem kąpieli kilka razy większa niż ilość miejsc, stąd potrzeba, aby rozpocząć w 1974 roku wraz z budową nowej łaźni Polana, który został oddany do eksploatacji w 1985 roku.


PRZYDATNE INFORMACJE

Położenie Spa

Znajduje się 28 km od miasta Bańskiej Bystrzycy i 24 km od miasta Brezno.

Internet

WiFi w całym obiekcie bezpłatnie.

Parking

Parking (niestrzeżony) w domu zabiegowym bezpłatnie.

Zwierzęta

Nie jest możliwe zakwaterowanie ze zwierzęciem.

Posiłek

Usługa posiłek: śniadanie 7:00 do 9:00 pm, w weekendy od 8:00 do 10:00, lunch od 12:00 do 14:00 rano i kolacji 17:30 do 19:30 godz.

Często zadawane pytania dotyczące uzdrowisk Uzdrowisko Brusno

Przedstawione odległości są mierzone w linii prostej, rzeczywista długość podróży może być inna.
Które wdzięki kobiece znajdują się w pobliżu?
1
3