Przejdź do lokalizacji
KÚPELE RUŽBACHY a.s.
Vyšné Ružbachy 48
065 02 Vyšné Ružbachy
Slovenská republika
Region turystyczny
Východné Slovensko, Zamagurie, Spiš, Prešovský kraj, Spišská Magura, Pieniny, Ľubovnianska vrchovina

Uzdrowisko Ružbachy

Ulubiony
Lokalizacja Východné Slovensko, Prešovský kraj, Stará Ľubovňa, Vyšné Ružbachy
Zadzwoń do nas - +421 2 21 02 57 57
Widoki: 514534×
Specjalne oferty

Uprzejmie informujemy, że  Domy szwajcarskie będą otwarte dopiero od 29.03.2024.

Przejdź do lokalizacji
KÚPELE RUŽBACHY a.s.
Vyšné Ružbachy 48
065 02 Vyšné Ružbachy
Slovenská republika
Region turystyczny
Východné Slovensko, Zamagurie, Spiš, Prešovský kraj, Spišská Magura, Pieniny, Ľubovnianska vrchovina

Opis uzdrowiska

Uzdrowisko Ružbachy położone jest we wschodniej Słowacji, na granicy Tatrzańskiego Parku Narodowego i Pienińskiego Parku Narodowego, na wysokości 615 m n.p.m. m., w Vyšné Ružbachy. Uzdrowisko otoczone parkiem położone jest pod ostrogami lasu iglastego. Słyną ze źródeł termalnych, leczniczych, a do dziś korzysta się z dziewięciu źródeł mineralnych typu wodorowęglanowego i wapniowo-magnezowego. Najliczniejsze jest źródło Izabela, które napełnia także letni basen i kryty basen termalny w Grand Hotel Strand. Uzdrowisko koncentruje się głównie na leczeniu układu krążenia, nadciśnienia i chorób układu krążenia, zapewniając klientom profesjonalną diagnostykę i zabiegi leczące nie tylko ciało, ale i duszę.

Specjalnością uzdrowiska jest „krater” źródła leczniczego, który powstał w wyniku zawalenia się pali trawertynowych. To tzw Ze względu na swoje rozmiary (średnica 20 m i głębokość 3 m) krater Ružbašský uważany jest za największe jezioro trawertynowe nie tylko na Słowacji, ale być może w całej Europie Środkowej. Od 1967 roku jest chronionym tworem przyrodniczym. Uwagę przyciągają także inne kratery trawertynowe, takie jak Krater Chapel, nazwany tak od kaplicy stojącej na jego krawędzi, oraz niekonwencjonalny Krater Jamy Śmierci, z którego do dziś ulatnia się dwutlenek węgla. Pod lasem, pośrodku łąk, znajduje się także unikalna galeria przyrodnicza 104 rzeźb trawertynowych autorstwa artystów z czternastu krajów, będąca pozostałością po odbywających się tu od 1964 roku międzynarodowych sympozjach rzeźbiarskich. Oprócz domów zdrojowych na terenie uzdrowiska znajduje się także budynek Balneoterapii z basenem rehabilitacyjnym i masażem, centrum fitness oraz siłownią, w którym na klientów czekają najlepsi lekarze z nowoczesnym sprzętem i profesjonalną kadrą z wieloletnim doświadczeniem, szereg wysokiej jakości zabiegów leczniczych i nowoczesnych sprzęt.

Piękne otoczenie uzdrowiska idealnie nadaje się do spacerów po parkach zdrojowych i relaksu na łonie natury. W okolicy znajdują się ciekawe formacje przyrodnicze „doły śmierci”, a samo uzdrowisko może poszczycić się wspomnianą wcześniej niekonwencjonalną atrakcją przyrodniczą, jaką jest termalne jezioro trawertynowe w kształcie krateru. Za pośrednictwem usługi concierge można również zarezerwować różne wycieczki i wycieczki, m.in. do oddalonej o 15 km Starej Lubowni, gdzie znajduje się zamek lubownicki z XIV w., skansenu lubownickiego z przykładami architektury ludowej Spisza i Szarysza, czy średniowiecznego obozu wojskowego w podziemiach zamku, który reprezentuje życie wojskowe w XVI w. Dużą atrakcją jest „Park Nestville” we wsi Hniezdne, który przybliża zwiedzającym historię, tradycyjne rzemiosło, wyjątkowe umiejętności zamieszkujących te tereny ludzi oraz narzędzia używane w poszczególnych okresach. Ważną atrakcją turystyczną jest także Czerwony Muzeum Klasztorne, słynne miejsce pielgrzymkowe Litmanová czy Jaskinia Bielska w Tatrzańskiej Kotlinie Jedną z największych atrakcji turystycznych jest z pewnością spływ Dunajcem na tradycyjnych drewnianych tratwach przez naturalny kanion, największy w Europie Środkowej.

Zimą na terenie ośrodka Vyšné Ružbachy do dyspozycji gości jest 7 wyciągów, a sezon narciarski rozpoczyna się tu w grudniu i trwa do marca. Park narciarski Vyšné Ružbachy oddalony jest od obiektu o 2,5 km. Goście mogą również skorzystać z bezpłatnego hotelowego transferu do tego ośrodka.

Dlaczego warto wybrać to uzdrowisko

 • Miłe otoczenie
 • Spokojna lokalizacja
 • Dobroczynne działanie źródeł termalnych
 • Basen letni
 • Naturalny krater
 • Ośrodek narciarski polecany dla mniej wymagających

Nasza opinia o hotelu:

Uzdrowisko na terenie przepięknej małej miejscowości. Główny budynek Grand Hotel Štrand zbudowany jest w stylu hiszpańskim, z całorocznym użytkowaniem basenu termalnego i jest on połączony z Balneoterapią. Oferuje usługi na najwyższym poziomie „Pod jednym dachem“. Domki Szwajcarskie z drewnianych bali przypominają alpejską architekturę. Dom Uzdrowiskowy Travertín polecany jest dla mniej wymagającej klienteli. Pokoje są starsze, wyżywienie i zabiegi zabezpieczone są w odległości ok. 100 m.

Kąpiele fokusowe

Uzdrowisko są leczone choroby, choroby psychiczne, choroby żołądkowo-jelitowe, choroby układu krążenia, rekonwalescencji po przebytych chorobach onkologicznych, choroba ginekologicznych, nerek i dróg moczowych.

Naturalne źródła lecznicze

W leczeniu wykorzystuje się i łączy dwa naturalne czynniki lecznicze, źródła termalne wód mineralnych oraz sprzyjające warunki klimatyczne. Proces leczniczo-rehabilitacyjny opiera się głównie na działaniu wody mineralnej ze źródła termalnego Izabela. Jest to woda średnio zmineralizowana, wodorowęglanowa, wapniowo-magnezowa, słabo kwaśna, hipotoniczna o temperaturze do 23 stopni C.

Wellness

Witalny świat w balneoterapeutycznym:

 • basen rehabilitacyjny z wodą o temperaturze 32-34 ° C
 • wanna spa
 • kąpiel rezerwuar węgla
 • łaźnię chłodzącą

Thermall Aqua Wellness Hotel Grand Strand

 • kryty basen termalny z wodą o temperaturze 32-34 ° C
 • jacuzzi, łaźnia parowa, ziołowa, sucha sauna, sauna na podczerwień
 • chłodzenia basenu mineralnego

Serwis

 • hipoterapia
 • jazda konna
 • aqua Thermall wellness Grand Hotel Strand
 • letnie kąpielisko termalne Izabella
 • witalny świat Balneoterapia
 • sale konferencyjne dla imprez firmowych
 • kort tenisowy, tenis stołowy, fitness i siłownia

Historia

Vyšné Ružbahy założona przez osadników, którzy odkryli miejscowych wód mineralnych. Pierwsze wzmianki pochodzą z końca 13 wieku, kiedy to zostały one oparte Niżne i Wyżne Rużbachy. W połowie 16 wieku nastąpił rozwój spa dzięki hrabiemu Sebastiano Lubomirskiego, pod koniec tego stulecia wybudowano łaźnię i basen. W tym czasie odwiedzili spa bogaty z Polski i Węgier. Później, po wygaśnięciu rodziny Lubomirskich spa z rąk do rąk, co nie było dla nich dobre. To było prawie cztery wieki zaliczek dla polskich królów i koniec 18 wieku zostały zwrócone Uhrosku że spa to nie obchodziło i spa dalsze zwiędły.

Do początku 19 wieku spa został odnowiony i ustawić lusterka (naturalna kąpiel, gdzie woda przepływa bezpośrednio ze źródła) zostały dodane później, a następnie największy kúpalsko cieplnej Słowacji. W tych czasach były one jednymi z najnowocześniejszych uzdrowisk w Słowacji. Później mąż spa odziedziczyła siostrzenicę hiszpańskiego króla (Sam król Odwiedziliśmy także spa osobiście). Budowanie biały dom zbudowany w stylu biedermeier został zbudowany przez hrabiego Zamoyskiego, który nadal pełni funkcję jadalni i salonu. Kolejną zmianą spa zatrzymany przez 2. wojny światowej. Po wojnie uzdrowisko upaństwowiono, jak każdy inny spa na Słowacji, państwa komunistycznego.


PRZYDATNE INFORMACJE

Położenie Spa

Samo uzdrowisko położone jest nad wsią o tej samej nazwie, 15 km od miasta powiatowego Stara Lubownia.

Internet

Bezprzewodowy dostęp do Internetu w Grand Hoteli Strand i Travetine.

Parking

Opłata za parking zgodnie z cennikiem uzdrowiska.

Zwierzęta

Zakwaterowanie ze zwierzętami w uzdrowisku nie jest dozwolone.

Posiłek

Posiłki Grand Hotel Strand w budynku, a dla gości w Trawertynu i Szwajcaria pensjonat znajduje się w Białym Domu (około 100 metrów).

Pobyt leczniczy seniora z dostępem do basenu i zabiegami leczniczymi Średnia procedura medyczna 2x / dzień, początkowe i końcowe konsultacje lekarskie ... od 218,33 /noc/osoba Długość pobytu: od 5 noce Pożywienie: pełne wyżywienie pokaz Pobyt wellness w uzdrowisku Wejście do Aqua Thermall Wellness i na kryty basen ... od 187,14 /noc/osoba Długość pobytu: od 2 noce Pożywienie: śniadanie i kolacja pokaz Kompleksowy pobyt leczniczy z zabiegami i wejściem do basenu Średnia procedura medyczna 3x dziennie, wejście w świat witalny ... od 236,15 /noc/osoba Długość pobytu: od 3 noce Pożywienie: pełne wyżywienie pokaz Pobyt leczniczy na pograniczu Pienin i Magury Spiskiej Wejście na kryty basen, zabiegi lecznicze, a nawet ... od 213,87 /noc/osoba Długość pobytu: od 2 noce Pożywienie: pełne wyżywienie pokaz Beztroski pobyt all inclusive w uzdrowisku Wejście do centrum odnowy biologicznej, na letni basen, 2 zabiegi, program kulturalny ... od 280,71 /noc/osoba Długość pobytu: od 3 noce Pożywienie: pełne wyżywienie pokaz Wspaniałe wakacje lub pobyt w uzdrowisku Wejście na basen termalny i wellness, zabiegi lecznicze, wejście na basen górski ... od 235,79 Zniżka 15 %od 200,42 /noc/osoba Długość pobytu: od 1 noce Pożywienie: śniadanie, śniadanie i kolacja, pełne wyżywienie pokaz Kompleksowy pobyt leczniczy z zabiegami i wejściem na basen Grand Zabiegi lecznicze, bezpłatny wstęp do Aqua Thermal Wellness ... od 235,79 Zniżka 15 %od 200,42 /noc/osoba Długość pobytu: od 1 noce Pożywienie: pełne wyżywienie pokaz

Często zadawane pytania dotyczące uzdrowisk Uzdrowisko Ružbachy

Przedstawione odległości są mierzone w linii prostej, rzeczywista długość podróży może być inna.
Które wdzięki kobiece znajdują się w pobliżu?
1
3