Przejdź do lokalizacji
KÚPELE VYŠNÉ RUŽBACHY a.s.
Vyšné Ružbachy 48
065 02 Vyšné Ružbachy
Slovenská republika
Region turystyczny
Východné Slovensko, Zamagurie, Spiš, Prešovský kraj, Spišská Magura, Pieniny, Ľubovnianska vrchovina

Uzdrowisko Wyżne Rużbachy

Ulubiony
Lokalizacja Východné Slovensko, Prešovský kraj, Stará Ľubovňa, Vyšné Ružbachy
Zadzwoń do nas - +421 2 21 02 57 57
Widoki: 496162×
Specjalne oferty
Przejdź do lokalizacji
KÚPELE VYŠNÉ RUŽBACHY a.s.
Vyšné Ružbachy 48
065 02 Vyšné Ružbachy
Slovenská republika
Region turystyczny
Východné Slovensko, Zamagurie, Spiš, Prešovský kraj, Spišská Magura, Pieniny, Ľubovnianska vrchovina

Opis uzdrowiska

Vyšné Ružbachy leżą we wschodniej Słowacji, na granicy dwóch naszych parków narodowych, Tatrzańskiego Parku Narodowego i Pienińskiego Parku Narodowego, na wysokości 615 metrów nad kąpiele morskie znajdują się pod podnóża lasu iglastego, otoczony parkiem. Istnieją naturalne wody mineralne, które są użyteczne w leczeniu chorób układu sercowo-naczyniowego i układu nerwowego. Szczególną cechą wieczne uzdrowienie „krater” uzdrowiska, które powstały przepadku kopców trawertynu. Ten tzw. Ružbašská krater, ze względu na swoją wielkość (średnica 20 m do 3 m głębokości), uważany jest za największy trawertyn jezioro nie tylko na Słowacji, ale także być może w Europie Środkowej. Od 1967 roku jest chroniony zabytek narodowy. Z głównego źródła Izabela jest wypełniona i odkryty basen oraz kryty basen termalny w Grand Hotel Strand. przyciągają uwagę, i inne trawertynu kratery i krater Chapel, nazwany Chapel stojąca na krawędzi i jest niezwykłe krater Jama śmierci, które nadal uchodzi dwutlenek węgla. W spa, oprócz łaźniach, jest również budowanie Balneoterapie z rehabilitacji i wanną z hydromasażem, siłowni i klienci czekają na najlepszych lekarzy posiadających nowoczesny sprzęt, wykwalifikowany personel z wieloletnim doświadczeniem, liczba jakości zabiegów terapeutycznych oraz nowoczesnych udogodnień. Piękna okolica spa Vyšné Ružbachy jest określona na spacery i relaks w przyrodzie. Park zdrojowy jest ciekawy tworami przyrody i człowieka i wielu rzeźb i kompozycji przez różnych artystów. Istnieją ciekawe naturalne formacje „pit śmierci”, powiedział, „krater” z wodą termalną i wiele innych atrakcji. W pobliżu można odwiedzić spa Lubovniansky zamek z 14 wieku, Ľubovniansky skansen z wyświetlaczami architektury ludowej Spisza i Saris lub średniowiecznym obozie wojskowym wokół zamku w Starej Lubowni. Ponadto Nestville park „w gnieździe wsi i gości z historią, tradycyjne rzemiosła, wyjątkowych ludzi umiejętności mieszkających w tej dziedzinie i narzędzi, które są wykorzystywane w różnych okresach czasu, Muzeum Czerwonego Klasztoru, znany także pielgrzymka Litmanová, odwiedzić jaskinię Beliańską i jeden z największych atrakcji turystycznych jest na pewno spływ Dunajcem na tratwach tradycyjnych przez kanion, największy w Europie Środkowej. w zimie, odwiedzany ośrodek narciarski Wyżne Rużbachy dostępny 7 wyciągów i sezon narciarski trwa tutaj od grudnia aż do marca. Wyżne Rużbachy zapewnienie klientom profesjonalnej diagnostyki i zabiegów medycznych leczyć nie tylko ciało, ale również duszę.

Dlaczego warto wybrać to uzdrowisko

 • Ciche położenie
 • Basen letni
 • Naturalny krater
 • Ośrodek narciarski polecany dla mniej wymagających

Nasza opinia o hotelu:

Uzdrowisko na terenie przepięknej małej miejscowości. Główny budynek Grand Hotel Štrand zbudowany jest w stylu hiszpańskim, z całorocznym użytkowaniem basenu termalnego i jest on połączony z Balneoterapią. Oferuje usługi na najwyższym poziomie „Pod jednym dachem“. Domki Szwajcarskie z drewnianych bali przypominają alpejską architekturę. Dom Uzdrowiskowy Travertín polecany jest dla mniej wymagającej klienteli. Pokoje są starsze, wyżywienie i zabiegi zabezpieczone są w odległości ok. 100 m.

Kąpiele fokusowe

Uzdrowisko Vyšné Ružbachy są leczone choroby, choroby psychiczne, choroby żołądkowo-jelitowe, choroby układu krążenia, rekonwalescencji po przebytych chorobach onkologicznych, choroba ginekologicznych, nerek i dróg moczowych.

Naturalne źródła lecznicze

Spa jest stosowany w leczeniu ciepłe wiosny termicznej Izabela i umieść spa, który ma korzystne warunki klimatyczne dla leczenia.

Wellness

Witalny świat w balneoterapeutycznym:

 • basen rehabilitacyjny z wodą o temperaturze 32-34 ° C
 • wanna spa
 • kąpiel rezerwuar węgla
 • łaźnię chłodzącą

Thermall Aqua Wellness Hotel Grand Strand

 • kryty basen termalny z wodą o temperaturze 32-34 ° C
 • jacuzzi, łaźnia parowa, ziołowa, sucha sauna, sauna na podczerwień
 • chłodzenia basenu mineralnego

Serwis

 • hipoterapia
 • jazda konna
 • aqua Thermall wellness Grand Hotel Strand
 • letnie kąpielisko termalne Izabella
 • witalny świat Balneoterapia
 • sale konferencyjne dla imprez firmowych
 • kort tenisowy, tenis stołowy, fitness i siłownia

Historia

Vyšné Ružbahy założona przez osadników, którzy odkryli miejscowych wód mineralnych. Pierwsze wzmianki pochodzą z końca 13 wieku, kiedy to zostały one oparte Niżne i Wyżne Rużbachy. W połowie 16 wieku nastąpił rozwój spa dzięki hrabiemu Sebastiano Lubomirskiego, pod koniec tego stulecia wybudowano łaźnię i basen. W tym czasie odwiedzili spa bogaty z Polski i Węgier. Później, po wygaśnięciu rodziny Lubomirskich spa z rąk do rąk, co nie było dla nich dobre. To było prawie cztery wieki zaliczek dla polskich królów i koniec 18 wieku zostały zwrócone Uhrosku że spa to nie obchodziło i spa dalsze zwiędły. Aż do początku 19 wieku spa został odnowiony i ustawić lusterka (naturalna kąpiel, gdzie woda przepływa bezpośrednio ze źródła) zostały dodane później, a następnie największy kúpalsko cieplnej Słowacji. W tych czasach były one jednymi z najnowocześniejszych uzdrowisk w Słowacji. Później mąż spa odziedziczyła siostrzenicę hiszpańskiego króla (Sam król Odwiedziliśmy także spa osobiście). Budowanie biały dom zbudowany w stylu biedermeier został zbudowany przez hrabiego Zamoyskiego, który nadal pełni funkcję jadalni i salonu. Kolejną zmianą spa zatrzymany przez 2. wojny światowej. Po wojnie uzdrowisko upaństwowiono, jak każdy inny spa na Słowacji, państwa komunistycznego.


PRZYDATNE INFORMACJE

Położenie Spa

U podnóża Magury Spiskiej, 15 km od miejscowości Stara Lubovna.

Internet

Bezprzewodowy dostęp do Internetu w Grand Hoteli Strand i Travetine.

Parking

Opłata za parking zgodnie z cennikiem uzdrowiska.

Zwierzęta

Zakwaterowanie ze zwierzętami w uzdrowisku nie jest dozwolone.

Posiłek

Posiłki Grand Hotel Strand w budynku, a dla gości w Trawertynu i Szwajcaria pensjonat znajduje się w Białym Domu (około 100 metrów).

Pobyt leczniczy seniora z dostępem do basenu i zabiegami leczniczymi Średnia procedura medyczna 2x / dzień, początkowe i końcowe konsultacje lekarskie ... od 218,27 /noc/osoba Długość pobytu: od 5 noce Pożywienie: pełne wyżywienie pokaz Pobyt wellness w uzdrowisku Wejście do Aqua Thermall Wellness i na kryty basen ... od 187,09 /noc/osoba Długość pobytu: od 2 noce Pożywienie: śniadanie i kolacja pokaz Kompleksowy pobyt leczniczy z zabiegami i wejściem do basenu Średnia procedura medyczna 3x dziennie, wejście w świat witalny ... od 236,08 /noc/osoba Długość pobytu: od 3 noce Pożywienie: pełne wyżywienie pokaz Tradycyjne Święta Wielkanocne w spokojnym otoczeniu uzdrowiska Wejście na basen, pełny program ... od 259,47 /noc/osoba Długość pobytu: od 3 noce Pożywienie: śniadanie i kolacja pokaz Pobyt leczniczy na pograniczu Pienin i Magury Spiskiej Wejście na kryty basen, zabiegi lecznicze, a nawet ... od 213,81 /noc/osoba Długość pobytu: od 2 noce Pożywienie: pełne wyżywienie pokaz Beztroski pobyt all inclusive w uzdrowisku Wejście do centrum odnowy biologicznej, na letni basen, 2 zabiegi, program kulturalny ... od 280,63 /noc/osoba Długość pobytu: od 3 noce Pożywienie: pełne wyżywienie pokaz Wspaniałe wakacje lub pobyt w uzdrowisku Vstup do termálneho bazéna a wellness, liečebné procedúry, vstup na horské kúpalisko ... od 224,50 Zniżka 15 %od 190,83 /noc/osoba Długość pobytu: od 1 noce Pożywienie: śniadanie, śniadanie i kolacja, pełne wyżywienie pokaz

Często zadawane pytania dotyczące uzdrowisk Uzdrowisko Wyżne Rużbachy

Przedstawione odległości są mierzone w linii prostej, rzeczywista długość podróży może być inna.
Które wdzięki kobiece znajdują się w pobliżu?
1
3