Przejdź do lokalizacji
Kúpele Sliač a.s.
962 31 Sliač
Slovenská republika
Region turystyczny
Stredné Slovensko, Podpoľanie, Banskobystrický kraj, Pohronie, Kremnické vrchy, Javorie

Uzdrowisko Sliacz

Ulubiony
Lokalizacja Stredné Slovensko, Banskobystrický kraj, Zvolen, Sliač
Zadzwoń do nas - +421 2 21 02 57 57
Widoki: 409831×

PROMOCJA „Wszystko za 65 € / osoba / noc” lub „Magiczna zima” do 29.2.2024 ((długie pobyty RELAX i CLASSIC od 4 noclegów w promocyjnej cenie również w miesiącach marzec - kwiecień)

Przejdź do lokalizacji
Kúpele Sliač a.s.
962 31 Sliač
Slovenská republika
Region turystyczny
Stredné Slovensko, Podpoľanie, Banskobystrický kraj, Pohronie, Kremnické vrchy, Javorie

Opis uzdrowiska

Uzdrowisko Sliacz znajduje się w słowackich Rudawach, w otoczeniu parku na obrzeżach uzdrowiska Sliacz. Naturalne zjawisko charakterystyczne dla tego miejsca są trawertyn, z którego wypływa źródeł mineralnych. Wody lecznicze są odpowiednie zarówno do picia i drogi oddechowe. Dominuje spa jest Hotel Palace z typowym kolumnadą z hydromasażem i pięknym widokiem na park i rabaty kwiatowe. Na terenie obiektu znajdują się dwie inne łaźnie, baseny termalne (otwarty od czerwca do września), korty tenisowe, park angielski, który przechodzi swobodnie w kształcie serca parku ze szlaków turystycznych, kľukatiacimi wokół całego kompleksu.

W uzdrowisku znajduje HU Palace ***, dwie łaźnie, kąpiele termalne, korty tenisowe oraz ogromny park leśny. park leśny jest utrzymywany, a zwłaszcza w miesiącach letnich ma kolory wszystkich odcieniach. Jest w nim i chodniki tak. Heart-shaped trasę, która zygzaki na całym obszarze. Dwa domy uzdrowiskowe są od HU Pałacu znajduje się około 250 m, gdzie goście mogą korzystać z zabiegów, regeneracja i relaks. W ramach pobytu goście (z wyjątkiem leczenia i regeneracji) zdolność do wykonywania różnych czynności. W miesiącach letnich w ich dyspozycji kąpielisko termalne, korty tenisowe. Wnętrza hotelu mogą korzystać ze stołów ping pong i więcej aktywnych sportowców istnieje również możliwość wypożyczenia rowerów i testowania różnych okolicznych ścieżek rowerowych. W miesiącach zimowych można wymienić na rower nart biegowych i odkrywania szlaków przez który otaczające góry obfitują. Oprócz zajęć sportowych goście mogą korzystać codziennie program kulturalny. Uzdrpwisko zapraszani są artyści z całej Słowacji na różnych występów muzycznych i teatralnych. Domyślnie zorganizowanej imprezy (np. Kule). W przyszłości planowana jest projekcja filmów i dokumentów, które należą do klejnotów słowackiej kinematografii z faktem, że zaprosił głównych bohaterów lub autorów.

Powody dla których należy wybrać to uzdrowisko:

  • Spokojne otoczenie
  • Rozległy lasopark bezpośrednio na terenie uzdrowiska
  • Bardzo urozmaicone i zrównoważone wyżywienie
  • Miły personel

Nasza opinia

Zakwaterowanie w Hotelu Uzdrowiskowym Palace (Narodowy Zabytek Kultury) oferuje pokoje w oryginalnym stanie (Retro i Ekonomy) i odremontowane pokoje Standard. Uzdrowisko polecane jest dla mniej wymagających gości, którzy cenią bardziej ciche otoczenie i lubią spacery w lasoparku.

Kąpiele fokusowe

Uzdrowisko leczy choroby układu krążenia, nowotwory, choroby układu mięśniowo-szkieletowego i choroba ginekologicznych. Pod fachowym nadzorem lekarzy wykonywania hydroterapii, balneoterapii, fizykoterapii, terapii cieplnej i elektroterapii. Duży nacisk kładzie się na pokładzie, który w połączeniu z powyższymi procedurami tworzą ostateczny efekt pobytu.

Naturalne źródła lecznicze

Uzdrowisko Sliač sprężyn unikalnych źródeł leczniczych z wysoką zawartością dwutlenku węgla. Na świecie istnieją tylko trzy miejsca z podobnym składzie leczniczym wody mineralnej, w Argentynie, Australii i Hiszpanii. Kąpiele stosowane są również do leczenia naturalnego gazu mineralna o wysokiej zawartości dwutlenku węgla.

Najliczniejsze i terapeutycznie najważniejsze źródła lecznicze obejmują Spa sprężynę, która wznosi się pod domem spa i jest używany we wszystkich zabiegów wodnych. Temperatura jest nieco wyższa niż 33 ° C w wysokim stężeniu, i zapewnia maksymalną skuteczność leczenia. Pozostałe sprężyny są stosowane w leczeniu wspomagającym choroby pęcherzyka żółciowego, żołądka, tarczycy, oczu, pęcherza i innych chorób.

Unikalne w spa Sliač jest również, że gojenie sprężyny bubble się w bliskim sąsiedztwie, a każda z nich ma inny skład mineralny.

Dla dzieci

Dzieci do lat 3 bezpłatnie bez usług. Jest możliwość wypożyczenia łóżeczka dziecięcego za dodatkową opłatą.

Zakwaterowanie dla dzieci od 3 lat jest w formie łóżka, materac umieszczony na podłodze. Dostawka (tj materac) jest wolny od opłat. Cierpi tylko diety.

Dzieci są procedury, jak woda dla nich nie nadaje. Istnieje jednak basen rehabilitacji z wodą o temperaturze 31 ° C. Na terenie obiektu znajduje się basen z okrągłym basenie z piemēram 8 metrów, która nadaje się również dla dzieci. Basen otwarty jest tylko w miesiącach letnich. Istnieje również plac zabaw dla dzieci.

Historia

Pierwsza pisemna wzmianka o leczniczym w Sliac pochodzi z połowy 13 wieku (zm. 1244). W 17 wieku przyszedł do źródeł biednych i bogatych z zamiarem leczyć różne dolegliwości. Na początku 19 wieku doświadczyli największy rozwój spa, który został zbudowany pierwszy dom zdrojowy. Później powstały kolejne budynki spa i niektórzy goście korzystać z noclegów różnych hoteli i hosteli w mieście. W latach trzydziestych 20. wieku został zbudowany Pałac łaźni, która służy do dzisiaj i jest dominującym budynku zabytkiem kultury i spa.


PRZYDATNE INFORMACJE

Położenie Spa

W dolinie Zvolen, po obu stronach rzeki Hron, pomiędzy dwoma miastami: Bańską Bystrzycą i Zwolejem, 3 km od miasta Sliacz.

Internet

Internet jest dostępny w holu bezpłatnie.

Parking

Monitorowany parking za opłatą.

Zwierzęta

Zakwaterowanie w hotelu nie jest możliwe ze zwierzęciem.

Posiłek

Śniadanie serwowane jest w formie bufetu. Obiad i kolacja wybór z pięciu menu każdy dzień wcześniej.

Często zadawane pytania dotyczące uzdrowisk Uzdrowisko Sliacz

Przedstawione odległości są mierzone w linii prostej, rzeczywista długość podróży może być inna.