Przejdź do lokalizacji
Kúpele Sliač a.s.
962 31 Sliač
Slovenská republika
Region turystyczny
Stredné Slovensko, Podpoľanie, Banskobystrický kraj, Pohronie, Kremnické vrchy, Javorie

Uzdrowisko Sliacz

Opis uzdrowiska

Uzdrowisko Sliacz znajduje się w słowackich Rudawach, w otoczeniu parku na obrzeżach uzdrowiska Sliacz. Naturalne zjawisko charakterystyczne dla tego miejsca są trawertyn, z którego wypływa źródeł mineralnych. Wody lecznicze są odpowiednie zarówno do picia i drogi oddechowe. Dominuje spa jest Hotel Palace z typowym kolumnadą z hydromasażem i pięknym widokiem na park i rabaty kwiatowe. Na terenie obiektu znajdują się dwie inne łaźnie, baseny termalne (otwarty od czerwca do września), korty tenisowe, park angielski, który przechodzi swobodnie w kształcie serca parku ze szlaków turystycznych, kľukatiacimi wokół całego kompleksu.

W uzdrowisku znajduje HU Palace ***, dwie łaźnie, kąpiele termalne, korty tenisowe oraz ogromny park leśny. park leśny jest utrzymywany, a zwłaszcza w miesiącach letnich ma kolory wszystkich odcieniach. Jest w nim i chodniki tak. Heart-shaped trasę, która zygzaki na całym obszarze. Dwa domy uzdrowiskowe są od HU Pałacu znajduje się około 250 m, gdzie goście mogą korzystać z zabiegów, regeneracja i relaks. W ramach pobytu goście (z wyjątkiem leczenia i regeneracji) zdolność do wykonywania różnych czynności. W miesiącach letnich w ich dyspozycji kąpielisko termalne, korty tenisowe. Wnętrza hotelu mogą korzystać ze stołów ping pong i więcej aktywnych sportowców istnieje również możliwość wypożyczenia rowerów i testowania różnych okolicznych ścieżek rowerowych. W miesiącach zimowych można wymienić na rower nart biegowych i odkrywania szlaków przez który otaczające góry obfitują. Oprócz zajęć sportowych goście mogą korzystać codziennie program kulturalny. Uzdrpwisko zapraszani są artyści z całej Słowacji na różnych występów muzycznych i teatralnych. Domyślnie zorganizowanej imprezy (np. Kule). W przyszłości planowana jest projekcja filmów i dokumentów, które należą do klejnotów słowackiej kinematografii z faktem, że zaprosił głównych bohaterów lub autorów.

Powody dla których należy wybrać to uzdrowisko:

  • Spokojne otoczenie
  • Rozległy lasopark bezpośrednio na terenie uzdrowiska
  • Bardzo urozmaicone i zrównoważone wyżywienie
  • Miły personel

Nasza opinia

Zakwaterowanie w Hotelu Uzdrowiskowym Palace (Narodowy Zabytek Kultury) oferuje pokoje w oryginalnym stanie (Retro i Ekonomy) i odremontowane pokoje Standard. Uzdrowisko polecane jest dla mniej wymagających gości, którzy cenią bardziej ciche otoczenie i lubią spacery w lasoparku.

Kąpiele fokusowe

Uzdrowisko leczy choroby układu krążenia, nowotwory, choroby układu mięśniowo-szkieletowego i choroba ginekologicznych. Pod fachowym nadzorem lekarzy wykonywania hydroterapii, balneoterapii, fizykoterapii, terapii cieplnej i elektroterapii. Duży nacisk kładzie się na pokładzie, który w połączeniu z powyższymi procedurami tworzą ostateczny efekt pobytu.

Naturalne źródła lecznicze

Uzdrowisko Sliač sprężyn unikalnych źródeł leczniczych z wysoką zawartością dwutlenku węgla. Na świecie istnieją tylko trzy miejsca z podobnym składzie leczniczym wody mineralnej, w Argentynie, Australii i Hiszpanii. Kąpiele stosowane są również do leczenia naturalnego gazu mineralna o wysokiej zawartości dwutlenku węgla.

Najliczniejsze i terapeutycznie najważniejsze źródła lecznicze obejmują Spa sprężynę, która wznosi się pod domem spa i jest używany we wszystkich zabiegów wodnych. Temperatura jest nieco wyższa niż 33 ° C w wysokim stężeniu, i zapewnia maksymalną skuteczność leczenia. Pozostałe sprężyny są stosowane w leczeniu wspomagającym choroby pęcherzyka żółciowego, żołądka, tarczycy, oczu, pęcherza i innych chorób.

Unikalne w spa Sliač jest również, że gojenie sprężyny bubble się w bliskim sąsiedztwie, a każda z nich ma inny skład mineralny.

Dla dzieci

Dzieci do lat 3 bezpłatnie bez usług. Jest możliwość wypożyczenia łóżeczka dziecięcego za dodatkową opłatą.

Zakwaterowanie dla dzieci od 3 lat jest w formie łóżka, materac umieszczony na podłodze. Dostawka (tj materac) jest wolny od opłat. Cierpi tylko diety.

Dzieci są procedury, jak woda dla nich nie nadaje. Istnieje jednak basen rehabilitacji z wodą o temperaturze 31 ° C. Na terenie obiektu znajduje się basen z okrągłym basenie z piemēram 8 metrów, która nadaje się również dla dzieci. Basen otwarty jest tylko w miesiącach letnich. Istnieje również plac zabaw dla dzieci.

Historia

Pierwsza pisemna wzmianka o leczniczym w Sliac pochodzi z połowy 13 wieku (zm. 1244). W 17 wieku przyszedł do źródeł biednych i bogatych z zamiarem leczyć różne dolegliwości. Na początku 19 wieku doświadczyli największy rozwój spa, który został zbudowany pierwszy dom zdrojowy. Później powstały kolejne budynki spa i niektórzy goście korzystać z noclegów różnych hoteli i hosteli w mieście. W latach trzydziestych 20. wieku został zbudowany Pałac łaźni, która służy do dzisiaj i jest dominującym budynku zabytkiem kultury i spa.


PRZYDATNE INFORMACJE

Położenie Spa

W dolinie Zvolen, po obu stronach rzeki Hron, pomiędzy dwoma miastami: Bańską Bystrzycą i Zwolejem, 3 km od miasta Sliacz.

Internet

Internet jest dostępny w holu bezpłatnie.

Parking

Monitorowany parking za opłatą.

Zwierzęta

Zakwaterowanie w hotelu nie jest możliwe ze zwierzęciem.

Posiłek

Śniadanie serwowane jest w formie bufetu. Obiad i kolacja wybór z pięciu menu każdy dzień wcześniej.

Często zadawane pytania dotyczące uzdrowisk Uzdrowisko Sliacz

Przedstawione odległości są mierzone w linii prostej, rzeczywista długość podróży może być inna.