Przejdź do lokalizacji
Region turystyczny
Západné Slovensko, Považie, Strážovské vrchy, Trenčiansky kraj, Javorníky, Biele Karpaty

Uzdrowisko Nimnica

Ulubiony
Lokalizacja Západné Slovensko, Trenčiansky kraj, Púchov, Nimnica
Zadzwoń do nas - +421 2 21 02 57 57
Widoki: 633562×
Specjalne oferty
Przejdź do lokalizacji
Region turystyczny
Západné Slovensko, Považie, Strážovské vrchy, Trenčiansky kraj, Javorníky, Biele Karpaty

Opis uzdrowiska

Uzdrowisko Nimnica to najmłodsze uzdrowisko na Słowacji. Leżą w dolinie Wagu w Trenczynie między Puchov i Bańskiej Bystrzycy, w dużym Wodociągi Priehrade młodzieży (Nosická DAM), na wysokości 300 metrów nad poziomem morza Warunki klimatyczne uzdrowiska mają charakter góralskiej klimatu z łagodnymi zimami i ciepłymi latami. W spa składa się tylko obiekty związane z leczenia uzdrowiskowego chorych. Wanny są źródłem zasadowym kwaskowaty, znamienny tym, że temperatura wynosi 10-15 ° C, a woda mineralna zawiera sód, potas, magnez, żelazo, wapń, chlor, jod i uwalnia dwutlenek węgla. Jest on używany do picia i terapii inhalacyjnej, a także kąpiele z hydromasażem węgla. Klienci mogą spędzić czas wolny bezpośrednio w spa lub w pobliżu. Pobliski zbiornik wodny zapora jest teren rekreacyjny z możliwością uprawiania sportów wodnych, wędkowania i żeglowania statku. Pieszych i rowerowych w okolicy parku i do odległej Jaworników jest idealnym wyborem dla tych turystów, bardziej aktywnych i wymagających. W pobliskiej miejscowości Puchov znajduje się Muzeum Archeologiczne i Muzeum kół, ruiny Povażska Bystrzycy. Lednické Rovne kierunku południowym od Nimnica spa jest znany z produkcji szkła i Muzeum Szkła Słowackiej. Ilava przyciąga dwór, w którym sklep muzeum i restauracja, obok miasta Trencin, który jest miejską strefa zabytkowa, średniowieczny zamek, jeden z najważniejszych kompleksów zamkowych na Słowacji i miejscowości Żylina jest rezerwatem miasto z wieloma muzeami, stosunkowo dużym placu z mieszczanina domy z podcieniami wokół placu. Ilość zabiegów odprężających i terapeutycznych, fitness i centrum odnowy biologicznej oraz wielofunkcyjnego minigolfa, zbiornik, góry i Javorníky Strážovské wzgórza, w pobliżu ośrodków narciarskich, wszystko czeka na kuracjuszy, którzy są tutaj z pewnością nie będą się nudzić.

Powody, dla których należy wybrać to uzdrowisko:

 Woda mineralna z kilku źródeł
 Medyczne Centrum Wellness (basen, sauny)
 Jaskinia solna
 Zajęcia w okolicy (trasy turystyczne i rowerowe, zapora wodna, zabytki kultury)

Nasza opinia:

Uzdrowisko Nimnica należy do najmłodszych uzdrowisk słowackich i jest ono mineralną „perłą“ Słowacji. Klienci mają możliwość wyboru kilka rodzajów zakwaterowania, od skromnego aż po luksusowe. Dom Uzdrowiskowy Balnea Grand stanowi centrum uzdrowiska i świadczy kompleksowe usługi (oprócz zakwaterowania oferuje zabiegi, wyżywienie, znajduje się tu Medyczne Centrum Wellness i Centrum Fitness, Restauracja Impresia, Pawilon społeczny, Café Balneo, Kiosk), które oferuje też klientom zakwaterowanym w innych domach uzdrowiskowych. Odległość poszczególnych domów uzdrowiskowych od Domu Uzdrowiskowego Balnea Grand wynosi ok. 200 m.

Kąpiele fokusowe

 • Choroby onkologiczne
 • Choroby układu krążenia i układu
 • Choroby, zaburzenia metaboliczne i gruczołów wydzielania wewnętrznego
 • Non-gruźlica choroby układu oddechowego
 • Choroba nerwów
 • Choroby układu mięśniowo-szkieletowego
 • Choroby ginekologiczne
 • Choroba zawodowa

Naturalne źródła lecznicze

Źródło Nimnická oprócz wysokiego poziomu wolnego ditlenku węgla zawierających inne składniki mineralne, takie jak potas, wapń, magnez, krzem, żelazo, azotu, chloru i jodu. Temperatura wody wynosi od 10 do 15 ° C A dzięki składu mineralnego, a także ze względu na warunki klimatyczne (sub-górskiego klimatu, łagodne zimy i ciepłe lata) są niemal predestynowany do leczenia chorób układu oddechowego. Mimo krótkiego istnienia, jest nie tylko popularnym słowackim spa klientela, ale ostatnio są popularne i goście z zagranicy. Nimnická woda mineralna jest wykorzystywana w celach leczniczych, zarówno jak picie i inhalacyjnych zabiegów, jak również kąpiele lecznicze, które są połączone z innymi zabiegami, takimi jak hydroterapia, zabiegi z fizykoterapii, diatermia mikrofalowa, jonoforezy, galwanizacji, faradizácia, lampy opalające, gimnastyka rehabilitacyjnych i nie najmniej żywienie medyczne. Ilość zabiegów odprężających i terapeutycznych, centrum fitness i centrum odnowy biologicznej, wielofunkcyjny plac zabaw i pole do minigolfa, zbiornik, góry i Javorníky Strážovské wzgórza, w pobliżu ośrodków narciarskich - wszystko dla odwiedzających uzdrowiska, które na pewno nie będą się tutaj nudzić.

Wellness

Medical SPA:

 • wir
 • różne rodzaje saun (fińska, parowa, na podczerwień, ziołowa, parowa, sól)
 • tepidariami
 • kąpiel Kneippa
 • prysznice tropikalne
 • basen (temperatura wody 33-35 ° C)

Grota solna:

 • specyficzny mikroklimat, który występuje w jaskini, pomaga na stres i zmęczenie, leczeniu górnych i dolnych dróg oddechowych, zmniejszona aktywność tarczycy, zaburzenia przewodu pokarmowego, zaburzenia dermatologiczne

Serwis

 • medical wellness
 • grota solna

Dla dzieci

Dzieci poniżej 3 lat bez usług za darmo. Dzieci do lat 10 pobyt i posiłki po obniżonych cenach. Zewnętrzny plac zabaw. Specjalne ceny dla wejść dzieci z rodzicami do medycznego centrum odnowy biologicznej.

Historia

Wanny Podstawy Nimnická zadano po roku 1953, gdy podstawą do kopania dołu ściany zapory poniżej powierzchni Wag pojawiła się woda, która jest czyste, słone i wysokość. Później hydrogeologicznych badanie stwierdzono, że woda ma wysokie stężenie substancji (potasu, wapnia, krzemu, magnezu, żelaza, azotu, chloru, jodu), a ponadto zawiera uwalnia dwutlenek węgla. Lecznicze działanie wody wystąpiły u pracowników zaporowych, którzy ją pili, a po sprawdzeniu zdrowie Nimnica zaznajomić się z wodą, która ma cudowne działanie na organizm ludzki.


PRZYDATNE INFORMACJE

Położenie Spa

Między Puchov i Bańskiej Bystrzycy, w pobliżu tamy Priehrada mládeže, na wysokości około 300 m.

Internet

Połączenie WIFI w całym uzdrowisku

Parking

W strefie uzdrowiskowej tylko za zezwoleniem, bezpłatnie dla osób niepełnosprawnych i ze znacznym stopniem niepełnosprawności posiadających kartę niepełnosprawności. Przed DU Salvator znajduje się parking.

Zwierzęta

Zakwaterowanie ze zwierzęciem nie jest możliwe.

Posiłek

Posiłki serwowane są w poszczególnych domów uzdrowiskowych na trzy zmiany w zależności od rodzaju diety. Aby uzyskać więcej informacji o czasie na pokład klient otrzymuje po przyjeździe w recepcji, w zależności od zakupionego pakietu. Przybliżony czas posiłków: śniadanie 7:00 do 8:30, lunch 11:30 do 13:00, kolacja 17:30 do 19:00.

Często zadawane pytania dotyczące uzdrowisk Uzdrowisko Nimnica

Przedstawione odległości są mierzone w linii prostej, rzeczywista długość podróży może być inna.