Przejdź do lokalizacji
Slovenské liečebné kúpele Rajecké Teplice a.s.
Osloboditeľov 131/4
013 13 Rajecké Teplice
Slovenská republika
Region turystyczny
Malá Fatra, Horné Považie, Severné Slovensko, Žilinský kraj, Považie, Rajecká dolina, Súľovské vrchy

Uzdrowisko Rajeckie Teplice

Ulubiony
Lokalizacja Stredné Slovensko, Žilinský kraj, Žilina, Rajecké Teplice
Zadzwoń do nas - +421 2 21 02 57 57
Widoki: 608078×

Pragniemy poinformować Państwa o przebudowie dachu hotelu Aphrodite Palace****, która odbędzie się w dniu 27.05.2024 roku.

Przejdź do lokalizacji
Slovenské liečebné kúpele Rajecké Teplice a.s.
Osloboditeľov 131/4
013 13 Rajecké Teplice
Slovenská republika
Region turystyczny
Malá Fatra, Horné Považie, Severné Slovensko, Žilinský kraj, Považie, Rajecká dolina, Súľovské vrchy

Opis uzdrowiska

Uzdrowisko Rajeckie Teplice położone są w północnej części Słowacji, w środku Mała Fatra Strážovské wzgórz Rajecká dolina, dolina rzeki Rajčianka. Są to jedne z najpiękniejszych i najbardziej znanych uzdrowisk w Słowacji. Rajeckiej termicznego wody w leczeniu zaburzeń ruchu, choroby zapalne ośrodkowego układu nerwowego, chorób zwyrodnieniowych nerwów, chorób mięśni i pracy. Korzystne efekty lecznicze wody mineralnej, klienci mogą korzystać w formie różnorodnych zabiegów terapeutycznych. Woda mineralna jest odpowiedni do kuracji pitnej i jej długotrwałe picia ma korzystny wpływ na metabolizm i detoksykacji. Łagodny klimat charakteryzuje się dużą ilością słońca i wiatru dominującego. Cenne jest również niezwykle czyste powietrze bez zanieczyszczeń powietrza przy minimalnym kurzu. Naturalne warunki, a powietrze tym samym pomóc w szczególności w leczeniu chorób dróg oddechowych związanych z nimi. Dominantą spa jest zaprojektowany w stylu antyk kąpiel domu Afrodyty. Leczniczy i relaksacyjny kompleks Afrodyta jest ośrodkiem Rajeckie Teplice i jego wyposażenie spełnia najbardziej wymagające kryteria. Zabiegi lecznicze i relaksacyjne oferowane centrum balneologiczne wyposażonego najnowszych urządzeń diagnostycznych i terapeutycznych wykorzystujących źródła termalne wpisać acratoteriem z 38 ° C ciepłej wodzie termalnej. Skuteczne leczenie w uzdrowiskach zapewniają sprawdzoną tradycyjnego leczenia, ale również nowoczesne i innowacyjne procesy zapewniona w trakcie leczenia i pobyty wypoczynkowe. Klienci dostępny jest kompleks spa i połączone ze sobą baseny termalne, sauny i łaźnie parowe, które znajdują się w atrakcyjnych orientalnych obszarach stonowana. Jest też basen spa z możliwością pływania łódką i parku zdrojowego z pięknych krajobrazów. Uzdrowisko Rajeckie Teplice i jego okolice oferują wiele możliwości dla aktywnego wypoczynku i wyposażone we własne prawie wszystkich miłośników przyrody i sportu. Klimat jest korzystna i regeneracji zdrowych ludzi i wanna są idealne nie tylko do leczenia, ale także na rekultywację i odzysku pobyty.

Powody, dla których należy wybrać to uzdrowisko:

 • Przyjemne otoczenie
 • Termalna naturalna woda lecznicza
 • Sprawdzone hotele i usługi na wysokim poziomie
 • Antyczne baseny termalne i Świat Saun
 • Pomocny personel

Nasza opinia o uzdrowisku

Uzdrowisko położone jest w atrakcyjnym otoczeniu doliny Rajecká dolina, która odznacza się przepiękną przyrodą i posiada liczne zabytki historyczne. Oprócz zabiegów leczniczych doskonały relaks w uzdrowisku oferuje też Świat basenów i Świat Saun. Do dyspozycji gości jest także Studio Estetyki Aphrodite Beauty. Uzdrowisko polecane jest również dla bardziej wymagającego klienta.

Kąpiele fokusowe

W uzdrowisku Rajeckie Teplice jest leczenie choroba układu ruchowego, neturberkulózne choroba układu oddechowego, choroba układu nerwowego, choroba zawodowych. Skuteczne leczenie w uzdrowiskach zapewniają sprawdzone tradycyjne leczenie, ale również nowoczesne i innowacyjne procesy zapewniona w trakcie leczenia i pobyty wypoczynkowe.

Naturalne źródła lecznicze

Zabieg SPA to naturalna woda uzdrowienie o temperaturze 38 ° C Jest to naturalna woda lecznicza niska mineralna, wodorowęglanowa - wapniowo - magnezowy, lekko zasadowy, ciepły, hipotoniczny.

Wellness

Uzdrowisko Rajeckie Teplice stopniowo przeszedł kapitalny remont, w którym stopniowo rozwija się i modernizuje oferta wellness i spa.

Baseny

Baseny wewnętrzne:

 • basen rehabilitacyjny - większy basen z wodą o temperaturze 30-32 ° C
 • basen spa relaks - mniejszy basen z tepltou wody 37-38 ° C

Odkryty basen:

 • cichy basen - siedząc okrągły basen z wodą tepltou 36-38 ° C
 • letni basen - 25 m długości basen pływacki z wodą o temperaturze 26-28 ° C
 • sauny
 • tepidarium
 • sauna Emiraty
 • sauny solne
 • sauny ziołowe
 • sauna mentol
 • saunę fińską

Zabiegi SPA

 • spa pedicure, manicure, masaż czekoladowy, Mezoterapia tlenowa
 • laser bio-stymulacji, mezoterapia tlenu
 • vibrosauna, masaż antycellulitowy
 • tlenoterapii, kąpieli oleju, masaż gorącymi kamieniami

Dla dzieci

Dzieci do lat 3 są bezpłatne zakwaterowanie i wyżywienie. Możliwość wynajęcia łóżeczka dziecięcego za darmo. Dla dzieci dozwolonych w basenie. Procedury są dostarczane wyłącznie do osób starszych niż 18 lat.

Historia

Mapa 1376 można znaleźć w Lučanská Małej Fatry i Martinské Hoľam spa oznaczonej jako Thermae. Pierwsza pisemna wzmianka o źródłach leczniczych jest w dokumencie Ludwika Wielkiego. W 1496 król Władysław II. Spa dał Stefan Zapolskim. Na początku 17 wieku został zbudowany pierwszy dom kąpiel pod koniec 18 wieku rozpoczęła się budowa nowej Top Spa, gdzie spa było przydzielonych specjalnie dla osób, mieszczan i szlachty. W tym okresie, to powstał pierwszy opis wód termalnych i pierwszą monografię o Rajeckie Teplice, który promował następujące uzdrowisk w całej Węgrzech. W 19 wieku widzieli największego boomu spa, który zatrzymywał 1st wojny światowej, gdzie ruch spadł spa znacząco. W latach 1925-1937 wybudowano łaźnie Banik, Wielkiej Fatry i Fatry. W 1941 zbudowano kąpieliska termalnego. Stan "Uzdrowisko" got Rajecké Teplice w roku 1959. Największy rozwój spa nastąpiło po 2 wojnie światowej.


PRZYDATNE INFORMACJE

Położenie Spa

W Rajeckiej doliny, 15 km od Żyliny.

Internet

WiFi we wszystkich obiektach uzdowiska bezpłatnie.

Parking

Bezpłatny parking jest dostępny we wszystkich obiektach uzdrawiska. Hotel Aphrodite i Aphrodite Palace są strzeżone. W Villa Margaréta można również zarezerwować garaż za opłatą.

Zwierzęta

Zakwaterowanie ze zwierzętami w uzdrowisku nie jest możliwe.

Posiłek

Hotel Aphrodite i Hotel Aphrodite Palace posiadają własną restaurację. Klienci Hotelu Malá Fatra i innych obiektów noclegowych spożywają posiłki w restauracji Hotelu Aphrodite. Posiłki podawane są w formie stołów bufetowych.

Często zadawane pytania dotyczące uzdrowisk Uzdrowisko Rajeckie Teplice

Przedstawione odległości są mierzone w linii prostej, rzeczywista długość podróży może być inna.