Przejdź do lokalizacji
SLOVENSKÉ LIEČEBNÉ KÚPELE PIEŠŤANY
a.s.
Winterova 29
921 29 Pieštany
Slovenská republika
Region turystyczny
Západné Slovensko, Trnavský kraj, Považie, Malé Karpaty, Považský Inovec, Sĺňava

Uzdrowisko Pieszczany

Dovoľujeme si vás informovať, že vo vodnom a saunovom svete hotela Esplanade je plánovaný sanitárny deň v nasledujúcom čase: 09.10.2023 (pondelok). Prosím vezmite na vedomie, že v tomto termíne nebudú k dispozícii niektoré služby a zariadenia. Hostia môžu v čase od 13:00 do 20:00 hod. využiť bazén a sauny nachádzajúce sa v Balnea Health Spa, ktoré je prepojené s hotelom.

Opis uzdrowiska

Uzdrowisko Pieszczany ponad stuletniej tradycji, rozciągają się we wschodniej miasta Pieszczany, głównie na wyspie uzdrowiskowej. Piestany znajduje się w zachodniej części Słowacji, w szerokiej dolinie rzeki Wag z jeziorem o tej samej nazwie, na stokach Góry Inowieckie i najbardziej znanym uzdrowisku na Słowacji i międzynarodowego centrum leczenia chorób reumatycznych. Do korzystania z zasobów naturalnych leczenia i uzdrawiania siarkowe błota i wodą termalną. Unikalne źródła naturalne wody mineralne termalnych w górę od tektoniczne pęknięcie o głębokości od 2000 mA, otrzymano kilka konkretnych związków i energię magmy ziemskiej. Najważniejszym składnikiem w leczeniu chorób układu ruchowego jest wysokiej zawartości siarki, która jest obecna w wodzie w różnych formach i związków, takich jak siarczany, siarczyny, siarczki. W spa około 60 różnych procedur medycznych, biorąc za podstawę do leczenia za pomocą unikalny wody gojenie mineralny i siarkę mułu, który jest dodatkowo połączony z perełkowa, jednostki i grupy rehabilitacji, masażu, leczenia węglowego, fototerapia, elektroterapii, termoterapią i zabiegi relaksacyjne. Spa obejmuje nizinny, ciepły i suchy klimat i najwięcej słonecznych dni w roku na Słowacji. domy spa mieszczą się w strefie wyłączonej z ruchu kołowego części miasta lub na wyspie uzdrowiskowej i zapewnić pacjentom pełnego komfortu oraz kompleksowych usług medycznych i spa. Bezpośrednio na wyspie są też dwa spa hotel 5-gwiazdkowy hotel z centrum rehabilitacji. Piękny park zdrojowy jest idealnym miejscem na spacery i licznych kawiarni i restauracji oferujących dania kuchni lokalnej i międzynarodowej. Goście z pewnością znajdzie nie tylko zdrowie i spokój, ale też wszyscy muszą pozostać aktywni i uzdrowiskowego w ich dyspozycji i golf, tenis, rower i jogging szlaków, żeglarstwo, wędkarstwo i jazdę na rowerze, a także squash kręgielnia w Pieszczany. Uzdrowisko znane jest nie tylko jakość samych usługi lecznicze, ale także bogaty program kulturalny przez cały rok. W ciągu roku w różnych zdarzeń są wyrównane generalnie Słowackiej oraz międzynarodowe znaczenie takie. Otwarcie sezonu letniego na początku czerwca, Jazz Days w lipcu, parada kwiatów na koniec lata, ciężarówka Country Show, Country stoczni dni powietrza, Cinematik Film Festival we wrześniu, i więcej. Oprócz oferowania Pieszczany kultury i sportu możliwości i wokół licznych szlaków rowerowych i pieszych. Chociaż SPA to choroby traktować tego układu mięśniowo-szkieletowego i układu nerwowego są na pewno ciekawe i detoksykacji programy i pozostaje, wszechstronna Oczyszczanie lub zmniejszenie masy ciała. Uzdrowisko Pieszczany jest jednym z naszych największych i najbardziej znanych uzdrowisk, a dla jego niezwykłych właściwości leczniczych są poszukiwane nie tylko krajowych, ale także zagranicznych gości.

Powody, dla których należy wybrać to uzdrowisko:

 • Termalna woda mineralna
 • Unikalna siarkowa borowina lecznicza
 • Fachowa wiedza lekarska
 • Usługi wellness
 • Fitness i kosmetyka
 • Sprawdzone hotele i usługi na wysokim poziomie
 • Bogaty program kulturalny
 • Szerokie możliwości sportowego wyżycia się i aktywnego wypoczynku

Nasza opinia:

Słynne uzdrowisko leży w malowniczym otoczeniu, na brzegu rzeki Wag, w południowo-zachodniej części Słowacji. Wyspa Uzdrowiskowa (Kúpeľný ostrov) i uzdrowisko są idealnym miejscem do relaksu. Lecznicza siła uzdrowiska oparta jest na działaniu źródeł leczniczych i specjalnej borowiny z zawartością siarki. Uzdrowisko zabezpiecza też transport z dworca (za opłatą). Polecane zarówno dla bardziej jak i dla mniej wymagającej klienteli.

Kąpiele fokusowe

Uzdrowisko ma wysoki wskaźnik sukcesu u pacjentów leczonych z powodu zaburzeń układu mięśniowo-szkieletowego, niektóre zaburzenia neurologiczne, choroby reumatyczne i dobrze traktowany tutaj i otyłości. Symbolem uzdrowiska jest znane postaci kuli, symbolizującej sukces leczenia.

Naturalne źródła lecznicze

Podstawowy zabieg jest woda mineralna termalna, która wypływa z głębokości około dwóch tysięcy metrów o temperaturze 67 - 69°C i niepowtarzalnym siarkowym błotem, które eksploatowane są w miejscach, gdzie naturalne gorące źródła z wodą termalną siarkowego. Temperatura podczas stosowania błota w opakowaniach, wynosi około 45 stopni Celsjusza. W ten sposób ogrzewa ciepłą muł osadza punktów organizmu, a tym samym jest to lek, czy bolesny obrzęk stawów lub różnych napięć mięśni i innych chorób układu mięśniowo-szkieletowego lub reumatyzm.

Wellness

 • Samodzielny zewnętrzny i samodzielny wewnętrzny basen Balnea Splendid, Grand o temperaturze wody 33 - 34°C
 • Wzajemnie połączone dwa baseny zewnętrzny i wewnętrzny Balnea Esplanade, Palace o temperaturze wody 33-34 °C, Świat Saun
 • Zewnętrzny basen o temperaturze wody 33 - 34°C, kąpiel w basenie „Bahnisko“ – do basenu z naturalnym dnem utworzonym z grubej 10 - 30 cm warstwy oryginalnego pieszczańskiego bagna przez które przedostaje się termalna woda mineralna i basen „Zrkadlisko“- basen ze stucznym dnem wypełniony naturalną termalną siarkową wodą mineralną. Te baseny znajdują się w hotelu Thermia Palace
 • Fitness Centrum
 • Salon Beauty
 • Sprzęt do masażu
 • Łóżkowe masaże wodne
 • Jacuzzi
 • Solarium
 • Pomieszczenie do relaksu

Domy uzdrowiskowe

1. Irma Health Spa – luksusowy, nowoczesny relaks w historycznej atmosferze, bezpośrednio połączony z secesyjnym hotelem Danubius Health Spa Resort Thermia Palace *****, czynny codziennie: w godz. 07:00 - 21:00. Nieokreślone i wolne wejście dla gości zakwaterowanych w hotelu Thermia Palace.
Baseny
Zewnętrzny basen z dwoma rzygaczami wody. Przeciętna głębokość: 1,3 - 1,6 m. Temperatura wody: 34 - 36°C.
Zimą ogrzewany taras basenu.
Wewnętrzny basen z 6 hydromasażowymi łóżkami i rzygaczem. Rozmiary: 18 x 5,5 m. Przeciętna głębokość: 1,2 m. Temperatura wody: 30-32 °C.
Wewnętrzne jacuzzi. Rozmiary: 4,85 x 5,5 m. Przeciętna głębokość: 1,2 m.Temperatura wody: 36°C.
Sauny (czynne codziennie: w godz. 13:00 - 21:00)
Sauna fińska, parowa i infra.
Urządzenie do produkcji lodu – przyjemne orzeźwienie z drobnymi kryształkami lodowymi po saunie.
Prysznice z atrakcjami, prysznic z imitacją burzy tropikalnej i deszczu.
Tepidarium z ogrzewanymi siedzeniami do relaksu.
Pomieszczenie relaksacyjne z cudownym widokiem na ogród.
Klub damski (każdy wtorek i czwartek w godz. 13:00-15:00 w wewnętrznej części wellness)
2. Balnea Health Spa – nowocześnie odnowione Centrum Balneologiczne oferuje zabiegi uzdrowiskowe na najwyższym, medycznym poziomie. Dom uzdrowiskowy bezpośrednio połączony jest z hotelami Danubius Helth Spa Resort Esplanade **** i Spa Hotel Grand Splendid***.
3. Napoleon Health Spa – najstarszy z domów uzdrowiskowych tworzy kompleks trzech budynków zbudowanych w stylu klasycznym, które z kolei tworzą mały dziedziniec. Na terenie znajduje się basen „Zrkadlisko“, który powstał jako pierwszy na wyspie uzdrowiskowej. W budynku Napoleon III znajduje się jaskinia solna.
4. Pro Patria Health Spa – zabiegi świadczone są w historycznych przestrzeniach. Kuchnia bagienna w Pro Patria Health Spa funkcjonuje od 1916 r. na bazie oryginalnych i wypróbowanych technologicznych metod. Dom uzdrowiskowy bezpośrednio połączony jest ze Spa Hotel Pro Patria.

Serwis

 • room service
 • pralnia
 • kantor
 • pasaż handlowy
 • biblioteka
 • klub most
 • przelew
 • garaż
 • golf, petanque, tenis, tenis stołowy
 • rower
 • krawiectwo
 • usługi konsjerża
 • szlaków

Dla dzieci

 • dziecko poniżej 4 roku życia są bezpłatne zakwaterowanie bez łóżka
 • dziecko 4-13 lat otrzymują 50% zniżki na zakwaterowanie w hotelu i pełne wyżywienie (śniadanie, obiad, kolacja) w pokoju z rodzicami
 • dzieci mogą uczestniczyć w basenie zakwaterowania oraz świat saun (Balnea). Niemowlęta i małe dzieci muszą nosić ubrania kąpielowych, dzieci poniżej 12 roku życia nie mogą przebywać w basenie tylko w towarzystwie osoby dorosłej.
 • łóżeczko dziecięce na życzenie przy rezerwacji pobytu
 • plac zabaw w parku zdrojowym
 • w parku zdrojowym, aby zobaczyć i nakarmić rzadkich gatunków ptaków, jak również piękne pawie

Historia

Mówi się, że Rzymianie jako pierwsi zobaczyć efekty lecznicze wody tak, że zatrzymał się na Wagu do odpoczynku na łąkach i znaleźć gorące źródła, w którym kąpał. A po tych uzdrowisk szybko odzyskać. Pierwsze pisemne wzmianki od lekarzy o leczniczej wody mineralnej i siarkowe błota pochodzi z 16 wieku. Pierwszy budynek spa zbudowane arystokratów, którzy posiadali ziemię na wiosnę. Pierwsza kąpiel spa i basen zbudowany ziemianin hrabia Joseph Erdödy w 1821 roku. Decydującym rozkwitu spa rodzinnym Prypeci zimowe. Wczesne 20 wieku wybudowano Spa Hotel Therme pałac z hotelu balneoterapii Pro Patria i późniejszym Hotel Jałta.


PRZYDATNE INFORMACJE

Położenie Spa

U podnóża pasma górskiego Góry Inowieckie, 80 km od Bratysławy.

Internet

: Bezpłatne WiFi we wszystkich hotelach uzdrowiskowych (oprócz Depandance Šumava i Smaragd).

Parking

Parking na Wyspie uzdrowiskowej – za opłatą.

Zwierzęta

Zwierzęta są akceptowane we wszystkich domach uzdrowiskowych za opłatą.

Posiłek

Posiłki – serwowanie: Informacja o posiłkach będzie podana szczegółowo podczas zameldowania. Śniadania: w godz. 07:00-9:30, obiady: w godz. 11:45-14:00, kolacje: w godz.: 18:00-20:00.

Zameldowanie / Wymeldowanie

Wcześniejsze zameldowanie czy późniejsze wymeldowanie tylko na żądanie i za opłatą.

Często zadawane pytania dotyczące uzdrowisk Uzdrowisko Pieszczany

Przedstawione odległości są mierzone w linii prostej, rzeczywista długość podróży może być inna.
Które wdzięki kobiece znajdują się w pobliżu?
1
3