Vyšné Ružbachy 58
065 02 Vyšné Ružbachy
Region turystyczny
Východné Slovensko, Zamagurie, Spiš, Prešovský kraj, Spišská Magura, Pieniny, Ľubovnianska vrchovina
Znalazłeś błąd lub chcesz polecić nam nową atrakcję

Źródła Vyšná Ružbachy

Lokalizacja
Východné Slovensko, Prešovský kraj, Stará Ľubovňa, Vyšné Ružbachy
Ulubiony

Woda lecznicza w znanym słowackim uzdrowisku Vyšné Ružbachy należy do grupy wód mineralnych wodorowęglanowo-siarczanowych, wapniowo-magnezowych, węglanowych i hipotonicznych. Jego źródłem jest dziewięć źródeł, które ubijają 150 litrów wody na sekundę. Jego temperatura waha się od 19 ° C do 22,3 ° C. Naturalne lecznicze źródła mineralne są odpowiednie do leczenia chorób układu krążenia, układu nerwowego i chorób zawodowych. Uzdrowisko Vyšné Ružbachy jest bardzo popularne wśród turystów krajowych i zagranicznych. 

Głównym źródłem uzdrowiska jest źródło Izabela, z którego uzdrowiska korzystają nie tylko w hydroterapii, balneoterapii, ale również na letnim basenie. Sam studnia ma 208 m głębokości, źródło wytwarza 100 l / znajduje się w strefie uzdrowiskowej na skraju lasu.

Innym ciekawym źródłem leczniczej wody jest źródło Kráter z termalnym jeziorem trawertynowym, które jest największym jeziorem trawertynowym nie tylko na Słowacji, ale także w całej Europie Środkowej. Ma mniej więcej okrągły kształt o średnicy około 20 m, głębokość jeziora to około 3 m. Wyłożony jest obrzeżem o wysokości 1 mi szerokości 2 m. Znajduje się w północno-zachodniej części miejscowości i od 1967 r. Zaliczana jest do chronionych form przyrodniczych Słowacji. 

Na zachód od uzdrowiska przy leśnej ścieżce znajduje się źródło Svätený I. Woda wypływająca z kamiennej ściany służy jako źródło wody pitnej. Podobnie ze źródła Józefa spływa woda średnio zmineralizowana, gazowana o podwyższonej zawartości wapnia, magnezu, fluoru i temperaturze wody 19 ° C. W pobliżu uzdrowiska Travertín znajdują się dwa źródła mineralne, źródło Stavbár i źródło Ščenský, które są dziełem sztuki, ponieważ wypływają z misternie zbudowanej dekoracyjnej ściany, tak że jedno źródło z lewej strony, a drugie z prawego koryta artystycznego wazonu. Uwagę zwracają również inne kratery trawertynowe, a mianowicie Krater Chapel, którego nazwa pochodzi od stojącej na jej krawędzi kaplicy, a także Krater Śmierci jest niekonwencjonalny, z którego wciąż wydostaje się dwutlenek węgla.


Często zadawane pytania dotyczące atrakcji Źródła Vyšná Ružbachy

Przedstawione odległości są mierzone w linii prostej, rzeczywista długość podróży może być inna.