Region turystyczny
Dolný Zemplín
Znalazłeś błąd lub chcesz polecić nam nową atrakcję

Muzeum Sztuki Nowoczesnej Andy'ego Warhola

Lokalizacja
Východné Slovensko, Prešovský kraj, Medzilaborce, Medzilaborce
Ulubiony

Muzeum w mieście powiatowym Medzilaborce, założone 1 września 1991 r. Z inicjatywy Johna i Paula Warhola, Michała Bycka i Freda Hughesa, znajduje się obecnie pod zarządem samorządowego regionu Prešov. Było to pierwsze muzeum na świecie poświęcone osobie króla pop-artu, który był słynnym malarzem amerykańskim o wschodniosłowackich korzeniach, Andym Warholdem. Koncepcyjnie mapuje, przedstawia i profesjonalnie przetwarza nie tylko życie i twórczość słynnego artysty, ale także aktualne trendy w sztuce i kulturze, wpływ grupy etnicznej artysty na jego twórczość, wpływ pop-artu na sztukę aktualną i pokrewne.

Wystawa podzielona jest na trzy części. Stała wystawa prac Andy'ego Warhola , na którą składają się oryginalne prace artysty wypożyczone Fundacji Sztuk Wizualnych Andy'ego Warhola w Nowym Jorku, kolekcje prywatnych kolekcjonerów oraz prace będące własnością muzeum. Wystawa składa się z około 200 dzieł sztuki. Stała wystawa Andy'ego Warhola poświęcona początkom składa się z cennych autentycznych materiałów, artefaktów uzyskanych lub wypożyczonych od ocalałych artysty, zbliżeń, dokumentów i rekwizytów świadczących o jego ruskim pochodzeniu. Najrzadszym artefaktem tej wystawy jest autentyczna koszula, w której artysta został ochrzczony. Ostatnia część to Steet-Art Exhibition vs. Pop-Ar t, wzbogacony o dzieła Keitha Haringa, który osobiście znał Andy'ego Warhola, oraz inne dzieła nie mniej ważnych autorów, takich jak Robert Indiana, Jean-Michel Basquiat, Poppy, Bamb, Roy Lichtenstein i inni.

Muzeum jest otwarte dla zwiedzających przez cały rok. Więcej informacji na temat godzin otwarcia i cennika można znaleźć w  T U.Często zadawane pytania dotyczące atrakcji Muzeum Sztuki Nowoczesnej Andy'ego Warhola

Przedstawione odległości są mierzone w linii prostej, rzeczywista długość podróży może być inna.
Które wdzięki kobiece znajdują się w pobliżu?
1
3