Region turystyczny
Východné Slovensko, Zamagurie, Spiš, Prešovský kraj, Spišská Magura, Pieniny
Znalazłeś błąd lub chcesz polecić nam nową atrakcję

Rafting Pieniny

Lokalizacja
Východné Slovensko, Prešovský kraj, Kežmarok, Červený Kláštor
Ulubiony

Pienińskie Centrum Sportowe położone jest w centrum wsi Czerwony Klasztor, przy kładce dla pieszych na Dunajcu. Tworzy go zespół młodych ludzi zajmujących się spływami Dunajcem, wypożyczającymi łodzie sportowe i rowery górskie. Oferuje spływ Dunajcem, który przepływa przez Pieniński Park Narodowy przez piękny kanion - Przełom Dunajca i na odcinku 18 km stanowi granicę z Polską. Przełom Dunajca to jeden z największych naturalnych kanionów w Europie Środkowej, a każdego roku na drewnianych tratwach lub tratwach pływają po nim tysiące ludzi. 

Spływ nadaje się również dla osób, które nigdy nie siedziały na łodzi i podczas uroczystości towarzyszy im instruktor. Dla bardziej doświadczonych wioślarzy dostępna jest wypożyczalnia łodzi (tratwy dla 4-10 osób, kajaki plastikowe i nadmuchiwane, kajaki oraz kompletny sprzęt do pływania łódką). Na Dunajcu odbywają się spływy jednodniowe i 2-4 dniowe. Po zakończeniu spływu można wrócić na platformę pieszo lub na rowerze górskim po ścieżce edukacyjnej „Pieniny” wokół rzeki lub autobusem. Po spływie z pewnością przydadzą się poczęstunek związany z pieczeniem różnych regionalnych specjałów pod chatą z bali, a nawet góralską muzyką ludową.

W ośrodku do dyspozycji klientów jest parking, internet WiFi, toalety, szatnia, przechowalnia bagażu, żeglarstwo turystyczne oraz informacja rowerowa.


Często zadawane pytania dotyczące atrakcji Rafting Pieniny

Przedstawione odległości są mierzone w linii prostej, rzeczywista długość podróży może być inna.