Region turystyczny
Západné Slovensko, Bratislava a okolie, Južné Slovensko, Malé Karpaty, Bratislavský kraj
Znalazłeś błąd lub chcesz polecić nam nową atrakcję

Muzeum Transportu w Bratysławie

Lokalizacja
Západné Slovensko, Bratislavský kraj, Bratislava I, Bratislava - Staré Mesto
Ulubiony

Oddział filii Słowackiego Muzeum Techniki w Koszycach mieści się w budynku pierwszej kolejowej stacji parowej oraz w jej magazynach przy ulicy Šancovej w Bratysławie. Muzeum Transportu to kompleksowe muzeum transportu, czyli stała ekspozycja historycznych środków transportu drogowego i kolejowego. Muzeum zostało po raz pierwszy otwarte dla publiczności w 1999 roku.

Rozwój transportu drogowego prezentuje w muzeum bogata kolekcja pojazdów od autokarów i pierwszych samojezdnych samochodów osobowych, poprzez motocykle, samochody osobowe i ciężarowe dwudziestolecia międzywojennego po samochody z lat 70-tych. Znajdziemy też historyczne rowery - rowery, tzw. „High wheel” stmp. Singer, wyjątkowy drewniany rower z 1920 roku, motocykle, samochody, samochody specjalne i wozy strażackie. Dwie sale wystawowe kryją prawie 100 samochodów, 25 zabytkowych motocykli oraz szereg zabytkowych akcesoriów technicznych.

Transport kolejowy reprezentują lokomotywy parowe 534.0471 i CP 600, parowóz magazynowy bez nagrzewnicy z 1946 r. CN 40, wagony pasażerskie z lat 1885 - 1960, wagony towarowe z przełomu XIX i XX wieku. i jedyny istniejący dźwig parowy na Słowacji wystawiony na torze. Znajduje się tu również Tatrzański pociąg motorowy i zabytkowa kolejka na pedały, diorama biura transportu, zbiór różnych sygnalizatorów i inne eksponaty, jak np. Sygnał odległości z końca XIX wieku. urządzenia telefoniczne sygnalizacyjne, oprawy oświetleniowe z epoki, lampy gazowe, radia, manekiny w historycznych mundurach kolejowych.

Budynek muzeum i jego pomieszczenia zostały uznane za narodowy zabytek kultury. Muzeum Transportu znajduje się za budynkiem Dyrekcji Policji Kolejowej Republiki Słowackiej, między ulicami Predstaniční náměstí i Pražská.Często zadawane pytania dotyczące atrakcji Muzeum Transportu w Bratysławie

Przedstawione odległości są mierzone w linii prostej, rzeczywista długość podróży może być inna.