Region turystyczny
Vysoké Tatry
Znalazłeś błąd lub chcesz polecić nam nową atrakcję

Górski hotel Popradské Pleso

Lokalizacja
Východné Slovensko, Prešovský kraj, Poprad, Vysoké Tatry
Ulubiony

Wysokość: 1494 m nad poziomem morza

Chata, hotel górski, znajduje się nad brzegiem jeziora Popradské pleso, w dolinie Mengusovská. Jego poprzednikiem była drewniana chata Majlátha, zbudowana w 1879 r. Jednak kilkakrotnie spłonęła i w 1961 r. Według projektu architektów L. Bauera i F. Čapkuna zbudowano na jej miejscu nowy hotel górski. W 2011 roku tuż obok hotelu wybudowano nowy domek, który został nazwany na cześć inicjatora budowy pierwszej chaty Vojtecha Majlátha. 

Chata zapewnia noclegi i oferuje apartamenty dla wymagających klientów oraz miejsca noclegowe dla niewymagających turystów. Oprócz zakwaterowania znajduje się restauracja, sala słowacka, sauna fińska, balia wellness, recepcja ze sprzedażą i wypożyczalnią sprzętu wspinaczkowego, sklep z pamiątkami, kantor, przechowalnia nart, suszarnia, taras, bilard. Jezioro Poprad to popularne miejsce dla rowerzystów, a zwłaszcza baza wypadowa dla rowerzystów górskich. Zimą narciarstwo biegowe jest oczywistością, a trudny i ekstremalny teren jest również poszukiwany przez alpinistów. W pobliżu istnieje możliwość skorzystania z szerokiej gamy innych usług, takich jak bryczki konne, loty na lotniach i spadochronach, pływanie, jaskinie i tym podobne. 

Popradské pleso jest punktem wyjścia dla wszystkich najważniejszych wycieczek wysokogórskich w Tatry Wysokie (na przykład Rysy lub Kôprovský štít), a także symboliczny Cmentarz Ofiar Tatr Wysokich. Do schroniska na Popradskim Plesie prowadzi kilka szlaków turystycznych. Ze Štrbské pleso jest to wygodna i mało wymagająca wędrówka trwająca około 1 godziny. po zielonym szlaku turystycznym. Inne wejścia do chaty prowadzą z przystanku Popradské pleso, z Domu Śląskiego, z Podbanskiego lub ze skrzyżowania nad Žabí potok. 


Często zadawane pytania dotyczące atrakcji Górski hotel Popradské Pleso

Przedstawione odległości są mierzone w linii prostej, rzeczywista długość podróży może być inna.