Region turystyczny
Západné Slovensko, Bratislava a okolie, Malé Karpaty, Bratislavský kraj, Pezinská Baba
Znalazłeś błąd lub chcesz polecić nam nową atrakcję

Obserwatorium AGO Modra - Sand

Lokalizacja
Západné Slovensko, Bratislavský kraj, Pezinok, Modra
Ulubiony

Obserwatorium Astronomiczno-Geofizyczne Uniwersytetu Komeńskiego jest placówką naukowo-badawczą Katedry Astronomii, Fizyki Ziemi i Meteorologii Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Komeńskiego w Bratysławie. Miejsce pracy znajduje się około 12 km od miejscowości Modra w miejscowości Modra - Piesok, na terenie Małych Karpat. 

Wydział zapewnia praktyczne i teoretyczne wskazówki studentom podczas studiów z astronomii i astrofizyki, koncentrując się na badaniach materii międzyplanetarnej i Słońca, fotometrii asteroid i komet, we współpracy międzynarodowej zajmuje się asteroidami podwójnymi. Pomiary astrometryczne pomagają udoskonalić orbity nowo odkrytych ciał. Obserwatorium jest miejscem pracy zawodowej, lornetki nie są przeznaczone do zwykłej obserwacji nieba gołym okiem, jak to jest możliwe w obserwatoriach okręgowych czy regionalnych, w związku z czym nie dają możliwości obserwacji nocnego nieba.

Dojście do miejsca pracy AGO jest możliwe pieszo po czerwonym znaku turystycznym z Zochovej chaty na stok narciarski w kierunku Veľká Homol , sro, dlatego przed przyjazdem konieczne jest uzgodnienie pozwolenia na wjazd z AGO. Wstęp do obserwatorium jest możliwy tylko w niedziele i jest bezpłatny. Jeśli chcesz zarezerwować wycieczkę dla zorganizowanej grupy, skontaktuj się z AGO e-mailem lub telefonicznie.Często zadawane pytania dotyczące atrakcji Obserwatorium AGO Modra - Sand

Przedstawione odległości są mierzone w linii prostej, rzeczywista długość podróży może być inna.
Które wdzięki kobiece znajdują się w pobliżu?
1
3