Zasady odwiedzający Fatra

Warunki użytkowania kulturalnych i edukacyjnych Parku Narodowego i jego otuliny
(1) praw i obowiązków podstawowych przewidziane prawem i zwiedzających specjalny regulations.2)
(2) Obszar parku narodowego i jego strefy ochronnej jest dostępna dla zwiedzających do użytku kulturalnego i edukacyjnego, a zwłaszcza dla Celem odkrywania przyrody i edukacji dla jego ochrony.
(3) Użytkownicy Ruch do Parku Narodowego i jego otuliny mają obowiązek zachowywać się w taki sposób, aby uniknąć niepotrzebnego uszkodzenia nieożywionych elementów natury, uszkodzonych lub martwych roślin i zwierząt lub uszkodzenia i zniszczenia ich środowiska naturalnego, w tym zanieczyszczenie śmieci i zakłócenia spokoju i cichy, zwłaszcza przy użytkowaniu sprzętu powodując efekty świetlne i hałasu na zewnątrz budynków i zamkniętych miejscach wyznaczonych wymienione w załączniku. 3. Na terenie parku narodowego nie może się poruszać, zwłaszcza okazy skał.
(4) Użytkownicy mogą poruszać się:
a) spacery w Parku Narodowym do szlaków turystycznych i ścieżek dydaktycznych, a także obszarów zarezerwowanych dla zwiedzających do poruszania się poza oznakowanych szlaków turystycznych i przyrodniczych wymienionych w Załączniku. 3 w okresie od 16 kwietnia do 31 października (w sezonie letnim) tylko w czasie od 6:00 pm. do 21:00. oraz od 1 listopada do 15 kwietnia (zima) tylko w czasie od 7:00 pm. 18:00 pm.; Termin ten nie ma zastosowania w miejscach zarezerwowanych dla istniejących budynków wymienionych w załączniku. 3 część A, pkt 3-6 i 9-12,
b) rowerów na terenie Parku Narodowego i jego otuliny tylko na drogach, zgodnie z prawem, ścieżek rowerowych i dedykowanych dróg prywatnych wymienionych w załączniku. 2,
c) pojazdu samochodowego, quady, motocykle trzykołowe i skutery śnieżne (zwana dalej „pojazd silnikowy”) w Parku Narodowym i jego otulinie tylko po drogach zgodnie z ustawą oraz przepisach szczególnych 3) oraz dedykowanych dróg prywatnych i trasach określonych w załączniku. 2, jeśli poruszać się wokół nich nie jest zakazane lub ograniczone.
(5) Na terenie parków narodowych goście mogą prosperować tylko psa na smyczy.
(6) Do celów stosowania kulturalnej i edukacyjnej Parku Narodowego i jego otuliny być zarezerwowane miejsca dla sportowych i rekreacyjnych, jak wymieniono w załączniku. 3.

Wykaz miejsc zarezerwowanych na realizację zajęć sportowych i rekreacyjnych na terenie Parku Narodowego i jego otuliny

A. Przestrzeń zarezerwowana dla ruchu poza oznakowanych szlaków turystycznych i ścieżek edukacyjnych w Parku Narodowym

1. Saddle Medzirozsutce - w odległości 50 metrów od czerwieni oznaczone turystyczny szlak trasy południe (w kierunku wsi biały).
2. Saddle Medziholie - Włóki roślinność w odległości 50 metrów od kierunkowskazu (poza National Nature Reserve Rozsutec).
3. Umieść Chata pod Chleb w odległości 50 metrów od domu (poza chlebem narodowy rezerwat przyrody).
4. Chata pod Suchý - w odległości 100 metrów od domu.
5. Domek na Grun - murawy graniczy na skraju lasu.
6. Mała Kľačianska Magurski - obszar w odległości 100 m od obiektu.
7. Vrátna doliny (doliny część wzdłuż rzeki i wzdłuż Štefanovská Vrátňanky, w tym po stronie wlotowej Prislop) - przestrzeń ograniczona przez krawędź drzewostanu poniżej dolnej granicy lasu.
8. Mała Lučivná - murawy graniczy z krawędzią lasów.
9. Mała pod wodospadu (Šútovská Doliny) - obszar w odległości 20 m od obiektu.
10. Hradská Valley - obszar w promieniu 30 metrów od domków letniskowych.
11. Lokalizacja Jarolim, katastralny Sučany - przestrzeń wewnątrz zabudowanych osiedli letniskowych strefy iw odległości 100 metrów od domku końcowego.
12. Janosika, katastralny Lipovec - przestrzeń wewnątrz ośrodka wypoczynkowego i 100 metrów od skrajnej domku (spoza National Nature Reserve Krivé).
13. wylot Istebnianskej Doliny - obszar w odległości 100 metrów od granicy poza lasami Parku Narodowego.
14 Prosta Oštiepková mulda - nazywa. Szlaki turystyczne - tylko w okresie zimowym, jest możliwe, aby przenieść się w wąskim korytarzu o szerokości max. 3 m (jeden tor narciarski) wskazany przez zimowej pręta barwienia dolnej stacji wyciągu z Oštiepková mulde kierunku zachodnim przez las stać narodowy rezerwat przyrody chleb i punkt, w którym wyciąg Vratna - Snilovské siedzenie wchodzi do lasu pokrycie narodowego rezerwatu przyrody Chleb jest podłączony do zielonego znakowane trenera chodnik; zastrzeżony obszar jest zaznaczone na mapie, o których mowa w załączniku. 4.
15 Snilovské siedzenie - tylko w okresie zimowym, jest możliwe, aby przejść tzw. Brak szlaków narciarskich. 1, prowadzący od końcowej stacji kolei linowej do dolnej stacji górnej drewna o szerokości 40 m, w obszarze lasu rozciąga się w punkcie przecięcia maksymalnej szerokości dźwigu. 28 m (część dla las nie 227, 1996-2005 Varin LHC.); zastrzeżony obszar jest zaznaczone na mapie, o których mowa w załączniku. 4.
16 Snilovské siedzenie - tylko w okresie zimowym, jest możliwe, aby przenieść się w przestrzeni pomiędzy wyciągów narciarskich w Oštiepková mulde kierunku kolejki Vratna - Seat Snilovské (na zachód od wyciągu narciarskiego) do 100 metrów od stacji kolejki na zachodzie. Granica północna jest krawędź pokrywy leśnej (ograniczenie narodowy rezerwat przyrody chleb), południowa granica jest określona przez związek między górnej stacji kolejki linowej i górnej stacji wyciągu narciarskiego w Oštiepková Mulde. strefa wydzielona jest część obszaru non-leśnej nr. 229 (LHC Varin 1996-2005), poza Narodowego rezerwatu przyrody chleba. Zarezerwowane miejsce jest zaznaczone na mapie, o których mowa w załączniku. 5.

B. miejsc zarezerwowanych dla narciarstwa zjazdowego i snowboardu w Parku Narodowym

1. Vrátna Dolina - stoków narciarskich należących do obszarów wyciąg narciarski:
a) Paul Meadows - łąk graniczy skraju lasu po obu stronach wyciągu narciarskiego; zastrzeżony obszar jest zaznaczone na mapie, o których mowa w załączniku. 6,
b) obcy - powierzchnia na obu stronach wyciągu (od drogi prowadzącej do domku Sokolie do krawędzi lasach na przeciwległej stronie ki); zastrzeżony obszar jest zaznaczone na mapie, o których mowa w załączniku. 7,
c) Príslop - stałe trawy ograniczony krawędzi drewna, na której wyciąg; zastrzeżony obszar jest zaznaczone na mapie, o których mowa w załączniku. 8,
d) Paseky - stałe trawy ograniczony krawędzi drewna, na które kolejki linowej i trzy wyciągi; zastrzeżony obszar jest zaznaczone na mapie, o których mowa w załączniku. 9
e) Poludňový Grun - murawy ograniczona krawędzią lasu, który znajduje się w 6 wyciągów; zastrzeżony obszar jest zaznaczone na mapie, o których mowa w załączniku. 10
f) Oštiepková mulda - pole oznaczone dół toru należące do wyciągu o długości 700 mA szerokości 50 m na zachód Route wyciągu; zastrzeżony obszar jest zaznaczone na mapie, o których mowa w załączniku. 4
, gniazdo g) Snilovské (Dziecięcego nachylenie) -, w którym grunt dół ścieżki odpowiadające górną narty stacji kolejki linową Vrátna - siedzenia Snilovské równolegle do kolejki o długości 320 m i szerokości 40 metrów na wschód Route wyciągu; zastrzeżony obszar jest zaznaczone na mapie, o których mowa w załączniku. 4.
2. Lekko Lučivná - zbocza, co odpowiada
a) wyciągu krzesełkowego - stałe trawy ograniczony krawędzi drewna,
b) wyciąg w dolinie Little Lucziwna - stałe trawy ograniczony krawędzi drewna,
c) powierzchnia wyciągu Magurce - Miejsce użytki graniczy z krawędzią lasu.
3. Kľačianska Magurski - stoki należące do wyciągów narciarskich:
a) chat Kľačianska Magura - murawy ograniczona krawędzią leśnej,
b) następnie do domku o Kľačianska Magura - murawy graniczy z lasów,
c) w obszarze „długi łąki” (dwa podnośniki) - murawy ograniczona krawędzią lasu.
d) Mała Suchy
- dół toru należące do wyciągu narciarskiego w domku - murawy graniczy z krawędzią lasów (tylko po jednej stronie podnośnika).
5. Domek pod Chleb
- nartostrada należące do wyciągu narciarskiego w domku - murawy graniczy na skraju lasu.
zajęcia sportowe osiągi (narty, snowboard) na wspomnianym szlaków narciarskich możliwe jest od 7.00 pm. 17.00., W lokalizacjach Paseky, cudzoziemcy i łąki Hotel Thermal od 7.00. do 22.00.

C. biegowe w Parku Narodowym

1. Stefanova - Old Courtyard (trasa wyznaczona chodnik dla pieszych odwiedzających)
2. Obszar ograniczony dolnej granicy lasu z Tiesňavy Old Court
3. Poludňový Grun - murawy graniczy na skraju lasu
4 do publicznej wiadomości dostępne szlaki

D. podpalając parku narodowego

poza zabudowanym gminy może ustanowić strefy ognia w istniejących budynkach w promieniu 10 metrów od posesji w wyznaczonych hot spotów.

E. Rafting cieki wodne w parku narodowym

Wagu w segmencie Lipovec - Streczno.
Podczas spływu można zejść na ląd tylko w obszarze Balcierová - Pltisko.

F. górska i wspinaczka w Parku Narodowym

1. Obšívanka - Lokalizacja: Stany Falcon Tower, Mały Falcon Tower - z wyjątkiem okresu od dnia 1 marca do dnia 15 czerwca
2. Tiesňavy - Lokalizacja: Monachium - z wyjątkiem okresu od dnia 1 marca do dnia 15 júna
3. dolne otwory - rury Town
4. Bělský rocks - położenie przy ujściu doliny Belsky
5. Bystrička doliny (byłego kamieniołomu)

G. parking w parku narodowym

1. Vratna valley - Ostatecznie (100GB)
2. Stara Ferma (90 SK )
3. Stefanova (SK 80)
4. Hotel termiczna (SK 40)
5. wąwozy położenie (10 sekund)
6. Nowy rolnicze - dolny krzesełkowego stanowisko (SK 85)
7. Mała Lučivná (100 SK)
8 parking istniejący obiektów w ramach wyznaczonych parkingów przeznaczonych dla gości.
Parkowanie w tych obszarach mogą być zastrzeżone wyłącznie dla nawierzchni asfaltowych.

Przestrzeń H. zastrzeżone wykonywania sportu i imprez publicznych turystycznych

I. terytorium parku narodowego
1. DROGI szlaków turystycznych - tylko w kontekście wydarzeń dnia turystycznych (wyjścia, przejście granią, etc.) z udziałem 100 osób bez możliwości bezpłatnych noclegów w tej dziedzinie.
2 Lokalizacja Stari Dvor tym stokach narciarskich Paseky, Prislop, obcy, Paul Meadows, Poludňový Grun, łąka poniżej Hotel Thermal; organizator ogłasza imprezę do Raportu Parku Narodowego Fatra 10 dni przed jej rozpoczęciem.
II. Otulinie parku narodowego
1. place zabaw i tereny przeznaczone do uprawiania sportów
2. Kemping i campingowych publicznego Trusalová
3. Obóz Varin
4 kempingi publicznego Nižné Kamence
5. amfiteatr Terchová
6. placówek rekreacyjnych Marias

I. Miejsca zarezerwowane do biwaku w krajowych Park

1 miejsce w domku pod chleb w odległości 100 metrów od obiektu (poza Narodowego rezerwatu przyrody chleba)
2. miejsce w domku w suchej w odległości 100 metrów od domu
3 miejsce w schronisku na Grun w odległości 100 metrów od domu
4 przestrzeń w domku na Kľačianska Magura w odległości 100 metrów od domu

J. miejscu przeznaczonym do użytkowania sprzętu powodując skutków hałasu

I. terytorium kraju parku
stokach 1 strona Paseky, cudzoziemiec / narty / od 7.00 pm. do 22.00.
2. miejscowości Malá Lučivná, w tym miejsc Magurka od 9.00 pm. do godziny 17:00.
W obszarach określonych w pkt 1 i 2, możliwe jest, aby używać tylko takich urządzeń do wydawania poleceń i wytycznych bez możliwości odtwarzania muzyki.
3. zabudowana rozliczeń Stefanova and White
II. Otulinie parku narodowego
1. place zabaw i tereny przeznaczone do uprawiania sportów
2. namiot i publicznych Trusalová namiotowe
3. Obóz Varin
4 kempingi publicznego Nižné Kamence
5. amfiteatr Terchová
6. Rekreacyjna Marias
7 zabudowanych gminy miejsca

K. przestrzeń zarezerwowana użytkowania sprzętu powodując efektów świetlnych

(fajerwerki), urządzeń laserowych
strefie ochronnej parku narodowego
- zabudowanych gminach strefy