Narciarstwo w Małej Fatrze

W Małej Fatry i jego otoczenia są doskonale utrzymane tereny narciarskie dla wymagających, ale narciarze.

Narciarstwo Mała FatraOśrodek narciarski Martinske hole
Ośrodek położony jest w Lučanská części Niskich Fatry i oprócz unikalnego spojrzenia na Turčianska dolinę i okoliczne wzgórza i oferuje bardzo dobre warunki do uprawiania sportów zimowych. Narciarze znajdą przygotowanym torze różne poziomy trudności i naturalnego śniegu w okresie zimowym. Istnieje 6 wyciągów, siedem przygotowanych tras narciarskich o łącznej długości 11 km, z łatwym poziomie trudności (niebieski), poprzez środku (czerwone) do ciężkiego (niebieski).

Centrum oferuje również wiele możliwości do uprawiania turystyki pieszej i narciarstwa biegowego. Piękne środowisko naturalne Martinske hole jest wielką atrakcją dla turystów w sezonie letnim.

Ośrodek narciarski Vrátna
Magia Vrátna dolina Krywań części Parku Narodowego Mała Fatra jest popularnym ośrodkiem sportów zimowych.

narciarstwoOferuje możliwości dla doświadczonych i początkujących narciarzy, można dojść do własnych i snowboardzistów, ekstremalne narciarstwo i skialpinizmu.

14 km tras i 18 tras dostępnych 15 wyciągów narciarskich + 2 wyciągów krzesełkowych (1 wyciąg krzesełkowy, 1 kolejka linowa) o łącznej pojemności 11,498 osób / godz. (W zimie).

Sztucznie ośnieżone snowboard park pełen przeszkód i skoki + bordercrossová utwór z własnym wyciągiem, spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających gości.