Wellness w ciąży

Wellness w ciąży Margaréta Koklesová 12. 09. 2019 Gorset
Treść artykułu:

Jeśli regularnie odwiedzałeś wellness przed zajściem w ciążę, prawdopodobnie nie będziesz chciał rezygnować z tego hobby nawet z rosnącym brzuchem. Doradzimy Ci, jakie zajęcia iw jakiej formie są odpowiednie dla przyszłych mam, a których raczej unikać.

A może po prostu wychodzisz gdzieś ze swoim partnerem na weekend i musisz wiedzieć, co możesz. Cieszymy się z tego pomysłu. Pobyt wellness w oczekiwaniu na upragnione dziecko to świetny pomysł. Termin pawian jest dobrze znany za granicą. Mówi się, że samo słowo babymoon pochodzi od słowa honeymoon (miesiąc miodowy) i powinno to być wakacje tylko w parach. Zanim zdobędziesz największy skarb na świecie.

Ale zanim zaczniemy, pamiętaj, że w artykule znajdziesz tylko ogólne zasady. Każda matka i ciąża są indywidualne, dlatego koniecznie skonsultuj się z lekarzem i wysłuchaj swojej intuicji. Nie odpowiadamy za Twoją decyzję (nie) wizyty w wellness. W tekście założymy, że jest to zdrowa mama i bezproblemowa ciąża.

Pływanie

Jeśli chcesz uprawiać sport w czasie ciąży, pływanie jest jedną z najbardziej idealnych opcji. Dobrze działa na mięśnie pleców, wzmacniając dno miednicy i dopływ krwi do kończyn dolnych. Nawet przy wzroście wagi i pewnej niezręczności w wodzie poczujesz się swobodnie i nie nadwerężasz stawów. Możesz także ćwiczyć lub ćwiczyć prawidłowe oddychanie w basenie. Należy brać pod uwagę tylko infekcje (takie jak grzybica). Może nie zagrażać bezpośrednio dziecku, ale może powodować większe ryzyko urazów porodowych. W aptece można kupić specjalne tampony ochronne, odpowiednie również dla kobiet w ciąży. Podczas pływania nie będziesz musiał się martwić, że coś złapiesz w wodzie. Upewnij się, że woda w basenie jest czysta i niezbyt ciepła - maksymalna temperatura twojego ciała.

Wir

Zwykle można spotkać się z opinią, że jacuzzi nie jest odpowiednie dla kobiety w ciąży. Głównym powodem jest wysoka temperatura wody , która może stymulować macicę lub zwiększać ryzyko zapaści.

Sauna

Ze względu na wysoką temperaturę sauna nie jest polecana również kobietom. Jeśli jednak naprawdę nie przeżyjesz bez sauny, spróbuj ominąć ją przynajmniej w pierwszym trymestrze. Każda czynność, która nadmiernie podnosi temperaturę ciała, jest potencjalnie niebezpieczna dla zdrowia twojego potomstwa. Zwłaszcza w pierwszych miesiącach rozwoju ciała i mózgu dziecka. W saunie należy zwrócić uwagę na uzupełnianie płynów, odpoczynek i relaks pomiędzy poszczególnymi wejściami do sauny. Pozostań w saunie tylko tyle, ile lubisz. Maksymalnie 10 minut.

Masaże

Jakościowy masaż bardzo dobrze wpływa na kondycję psychofizyczną kobiety w ciąży. Niemal każda matka cierpi na bóle pleców, zaburzenia metabolizmu czy sztywność mięśni. A dobry masażysta może im pomóc w tych problemach. Ponownie jednak masaże nie są zalecane w pierwszym trymestrze ciąży ani podczas ciąż wysokiego ryzyka. Masaż kobiety w ciąży jest bardzo delikatny. Niektóre obszary są pomijane, a masaż wykonywany jest w pozycji bocznej, siedzącej lub w specjalnym fotelu. Świetny jest również masaż stóp, który może przynieść kobiecie w ciąży niesamowitą ulgę.

Babymoon

To świetny pomysł, aby zafundować sobie weekend z partnerem przed narodzinami dziecka. Zapomnij o wspólnych zmartwieniach i problemach, zrelaksuj się i ciesz się ostatnim razem przez długi czas tylko w parach. Dzięki temu nie musisz latać po całym świecie. Na Słowacji znajdziesz dziś ogromną ofertę pobytów wellness (oferujących na przykład również masaże dla kobiet w ciąży) na łonie pięknej słowackiej przyrody i gór. Możesz skorzystać z all inclusive z nieograniczoną ofertą smakołyków, wspaniałych spacerów na łonie natury, zaplanować przyszłość podczas długich rozmów, a także cieszyć się wellness. Możesz pływać lub leniuchować przy basenie na miękkich leżakach / krzesłach, podczas gdy Twój partner pływa. Kiedy jest w jacuzzi, możesz usiąść obok niego i zanurzyć stopy po kolana w wannie z hydromasażem. W saunie można położyć się w pokoju relaksacyjnym / tepidarium, zdrzemnąć i posłuchać relaksującej muzyki. Możesz też skorzystać z masażu.

Ciąża i dobre samopoczucie to dwie rzeczy, które można połączyć. Każda mama decyduje za siebie i zna swój stan oraz swoje dziecko. Każda kobieta ma swojego lekarza, który odpowie na wszystkie jej pytania i doradzi, jakie czynności może wykonywać w wellness, a jakich nie. Ciąża to idealny okres na relaks i intensywny czas z partnerem. W parze. Można go zaprojektować tak, aby naprawdę cieszyć się weekendem. Nawet z rosnącym brzuchem. I jeszcze jedna rada na koniec. Uważaj, aby nie poślizgnąć się na mokrej podłodze przy basenie lub w spa. Twoje bezpieczeństwo i bezpieczeństwo Twojego dziecka są zawsze na pierwszym miejscu.

Korzystają z tego artykułu? Możesz podzielić się ze swoimi przyjaciółmi.

Inne blogi w kategorii Gorset

15 najlepších miest na Slovensku, kam na dovolenku

15 najlepších miest na Slovensku, kam na dovolenku

Margaréta Koklesová 23. 06. 2023 Gorset Dovolenka na Slovensku môže mať kopec podôb. Objavovanie histórie, prekonávanie hôr, návštevy mesta alebo kúpeľov, či zbieranie zážitkov so zvieratkami. Malebná krajina, ktorá je na každom kroku iná, vám dokáže ponúknuť...
Kam na dovolenku s bábätkom

Kam na dovolenku s bábätkom

Margaréta Koklesová 11. 03. 2022 Gorset, Wysokie Tatry, Niskie Tatry Dovolenka s deťmi je nevyčerpateľná téma, v ktorej sa veľmi jasne tvoria dva tábory – rodiny, ktoré s deťmi v pohode cestujú po celom svete a rodiny, ktoré sa rozhodnú počkať a prvé roky...