Gdzie wybrać się na wycieczkę do Záhorie

Gdzie wybrać się na wycieczkę do Záhorie Margaréta Koklesová 04. 03. 2020 Gorset
Treść artykułu:

Záhorie to idealny obszar szczególnie dla miłośników turystyki pieszej i rowerowej. Są to głównie wycieczki niewymagające, którymi mogą się zająć nawet dzieci lub mniej sprawni turyści. Ale także odkrywcy lub miłośnicy historii docenią wartość swoich pieniędzy. A co najważniejsze, jest to miejsce, które nie jest niczym niezwykłym, gdy jest zatłoczone przez turystów. Dzięki temu będziesz mógł w pełni cieszyć się jego pięknem.

Uzdrowisko Smrdáky

Uzdrowisko Smrdáky znajduje się zaledwie kilka kilometrów od Senic. Znajdziesz je w bajkowym środowisku Białych Karpat. Jest to spokojne uzdrowisko z malowniczym parkiem zdrojowym. Ciekawostką jest unikalne naturalne źródło wody siarkowodoru (jedno ze źródeł o najwyższym stężeniu siarki w Europie). Oprócz wody źródlanej do zabiegów stosuje się borowiny siarkowe (osady błotne ze spływającej wody leczniczej), wykorzystywane do różnych okładów. Uzdrowisko zajmuje się głównie leczeniem chorób skóry i chorób układu mięśniowo-szkieletowego. Okolica oferuje wiele możliwości do uprawiania turystyki pieszej. Na tej stronie znajdziesz wszystkie niezbędne informacje .

Pływacki zamek

Nad miejscowością Plaveské Podhradie znajdują się ruiny zamku pływackiego. Został założony jako królewska twierdza graniczna. Do najbardziej znanych właścicieli należą rodzina Fuggers, Balassas i Pálffy. W 1707 r. Był przez trzy dni ostrzeliwany przez wojska cesarskie w walce z powstańcami kuruckimi. Od tego czasu zamek nie został odrestaurowany. Można tu dojechać z Plavecký Podhradie, jest on zaparkowany na łące pod zamkiem. Podejście zajmie około 30 minut. Zostaniesz nagrodzony naprawdę wspaniałymi widokami. Istnieją również kominki do grillowania.

Pajštún

Należy do systemu zamków granicznych, które od XIII wieku pełniły funkcję ochrony granic państwa węgierskiego. Mieszkańcy Małych Karpat chronili północno-zachodnią granicę. Początki zamku królewskiego Pajštún sięgają drugiej połowy XIII wieku. Dziś zachował się z niego mur obwodowy pałaców i fortyfikacji, a także otwory okienne, łuki i wejścia. Do zamku prowadzą bezpretensjonalne szlaki turystyczne ze Stupavy lub Bratysławy - Rače. Najmniej wymagający jest z Borinki i ma tylko około 1,5 km.

Zamek Branč

Nad miejscowością Podbranč znajdują się ruiny zamku Branč. Zamek podzielony jest na dwie części - dolną i średnią. Oddziela je głęboka fosa, która podniosła naturalną wysokość obwarowań zamku średniego. W sezonie wejście do zamku jest symbolicznie obciążone. Można tu dojść pieszo z miejscowości Podbranč (około 5 minut). W okolicy znajduje się kilka szlaków turystycznych i tras rowerowych. Na tej stronie znajdziesz wszystkie niezbędne informacje .

Palffy Manor

Dom przodków rodziny Pálffy. Budynek, który powstał w pierwszej połowie XVII wieku z inicjatywy hrabiego Pawła IV. Pálffy. Swój obecny czas dwór zyskał na początku XIX wieku. Obejmuje rozległy park angielski i dziedziniec. Uważa się, że pod nią znajduje się szereg tajnych przejść, które wychodzą z dworu. Na południe od dworu znajduje się również jaskinia Marii Panny. W dworku znajduje się dziś sala Pálffy z meblami z epoki. Można również obejrzeć wystawę fotografii dokumentujących rekonstrukcję dworu. Na tej stronie znajdziesz wszystkie niezbędne informacje .

Krypty pod kościołem Franciszkanów

Pod kościołem Malacky Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny znajdziesz starożytne krypty. Został zbudowany około 350 lat temu. Atmosfera tutaj jest tajemnicza. W zimnym podziemnym korytarzu znajdziesz krypty około dwustu zabitych. W kaplicy św. Anny, która została dobudowana do pierwotnego kościoła około 100 lat temu, znajdują się także krypty kilku ostatnich członków rodziny Pálfich w Malakce. Na życzenie można również zobaczyć różne atrakcje, takie jak serce Jána Pálfiego, przechowywane w srebrnym pudełku. Konieczne jest wcześniejsze umówienie się na wizytę, wszystkie niezbędne informacje znajdziesz na tej stronie.

Bazylika Marii Panny w Šaštínie

Podczas pielgrzymek (szczególnie do Turic i święta Matki Boskiej Siedmiu Boleści) bazylikę odwiedzają dziesiątki tysięcy pielgrzymów. Jednak w mniejszych ilościach turyści (ze Słowacji iz zagranicy) odwiedzają ją przez cały rok. Z bazyliką związana jest figura Matki Boskiej Siedmiu Boleści z 1564 roku. Na tej stronie znajdziesz wszystkie potrzebne informacje .

Kaplica Świętych Schodów

Kaplica została zbudowana na polecenie Pawła Pálfiego. Na świecie są tylko trzy święte schody. Oryginał znajduje się w Rzymie, po czym Chrystus wszedł do sali Piłata. Ich kopie można znaleźć w Jerozolimie i Malacky. Jest w nich 27 schodów, w których przechowywane są relikwie świętych. W kaplicy nadal odprawiane są msze, ich daty znajdziesz na tej stronie.

Muzeum Michała Tillnera

Muzeum powstało w 1975 roku z inicjatywy Michała Tillnera (malarza akademickiego). W muzeum znajdują się zbiory sztuki i etnograficzne oraz archiwa. Dowiesz się ciekawych faktów o rzemiośle, kulturze i życiu na Záhorie. Centrum wystawy to sala Záhorá, która pokaże ci sposób życia w przeszłości. Nie brakuje wyposażenia z epoki. Na tej stronie znajdziesz wszystkie niezbędne informacje .

Kanał Baty, Skalica

Idealne miejsce na miłe spędzenie soboty i może wakacje nad wodą. Oferuje możliwości uprawiania turystyki wodnej i aktywnego wypoczynku. Oprócz pływania łódką lub wody w kabinie można jeździć na rowerze lub zwiedzać okolicę. Łódki, łódki i kajaki można wypożyczyć w porcie Skalica. W przeszłości kanał Baty był przeznaczony do nawadniania i transportu wody. Dziś jest przeznaczony dla turystów i wypoczynku. Rozciąga się aż do Czech, gdzie kończy się w porcie w Otrokovicach.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony na kanale Baty #batacanal (@bataknalodi) ,

Wieża widokowa ptaków na jeziorach Adamovskich

Obszar popularny wśród ptactwa wodnego. Tutaj znajdziesz sieć wysepek, które służą jako miejsca lęgowe. Ponieważ jest to ważny obiekt ornitologiczny, obszar objęty jest specjalnym systemem ochrony. Ptaki można obserwować z wieży widokowej dla ptaków, która ma osiem metrów wysokości. Czeka na Ciebie naprawdę piękny widok. Oprócz oglądania królestwa zwierząt można zobaczyć nawet Białe Karpaty, Małe Karpaty lub Wzgórza Pálava.

 

Sprawdź ten post na Instagramie
Korzystają z tego artykułu? Możesz podzielić się ze swoimi przyjaciółmi.

Inne blogi w kategorii Gorset

15 najlepších miest na Slovensku, kam na dovolenku

15 najlepších miest na Slovensku, kam na dovolenku

Margaréta Koklesová 23. 06. 2023 Gorset Dovolenka na Slovensku môže mať kopec podôb. Objavovanie histórie, prekonávanie hôr, návštevy mesta alebo kúpeľov, či zbieranie zážitkov so zvieratkami. Malebná krajina, ktorá je na každom kroku iná, vám dokáže ponúknuť...
Kam na dovolenku s bábätkom

Kam na dovolenku s bábätkom

Margaréta Koklesová 11. 03. 2022 Gorset, Wysokie Tatry, Niskie Tatry Dovolenka s deťmi je nevyčerpateľná téma, v ktorej sa veľmi jasne tvoria dva tábory – rodiny, ktoré s deťmi v pohode cestujú po celom svete a rodiny, ktoré sa rozhodnú počkať a prvé roky...