Gdzie wybrać się na wycieczkę z dziećmi do Bratysławy

Gdzie wybrać się na wycieczkę z dziećmi do Bratysławy Margaréta Koklesová 19. 11. 2020 Gorset
Treść artykułu:

Historia i wiedza

Zamek Bratysławski - wznosi się bezpośrednio nad Dunajem i na pewno nie przegapisz go podczas wycieczek po Bratysławie. Możesz się do niego dostać z Palisád historyczną ścieżką pod mostem SNP i ulicą Beblavého. Zamek Bratysławski symbolizuje wytrwałość i siłę. Przystosowany jest również do wizyt dzieci - przygotowano szereg zajęć. Oprócz zamku dzieci mogą bawić się na placu zabaw z huśtawkami. Wszystkie niezbędne informacje można znaleźć na stronie www.

Zamek Devín - jeden z najstarszych zamków na Słowacji. Znajduje się u zbiegu Dunaju i Moraw, miejscowości zamieszkanej od czasów prehistorycznych. W podziemiach zamku średniego znajduje się sala wystawowa, na zamku górnym jaskinie. Jest też wspomnienie historycznej wycieczki młodzieży słowackiej, zorganizowanej przez Ľudovít Štúr. Oprócz zamku będziesz cieszyć się wspaniałym widokiem panoramicznym i spacerami na łonie natury. Wszystkie niezbędne informacje można znaleźć na stronie www.

Słowackie Muzeum Policji - zadowoli każdego małego, pełnego nadziei policjanta. Oprócz oprowadzania po mundurach i broni można też zobaczyć np. Jak wygląda miejsce zbrodni. Wystawa stała podzielona jest na trzy części: historię i rozwój sił bezpieczeństwa, powstanie i działalność Policji oraz część poświęconą kryminologii, interpolowi i policji drogowej. Wejście jest za darmo. Wszystkie niezbędne informacje można znaleźć na stronie www.

Muzeum Historii Naturalnej SNM - jest jednym z najważniejszych muzeów historii naturalnej w Europie. Zajmuje się badaniami i dokumentacją przyrody żywej i nieożywionej. Szczególnie na Słowacji. Wystawy obejmują Cud natury - historia życia na ziemi / Bioróżnorodność Słowacji / Bioróżnorodność ziemi / Klejnoty ziemi. Wszystkie niezbędne informacje można znaleźć na stronie www.

Muzeum Kolejnictwa - stworzone dla każdego małego miłośnika kolei. Znajduje się w miejscowości Rača, w starej zajezdni lokomotyw. Główną atrakcją są również imprezy, które są tu organizowane w ciągu roku. Muzeum jest otwarte w sezonie. Wszystkie niezbędne informacje można znaleźć na stronie www.

Muzeum Broni - znajduje się w Wieży Michalskiej. Wystawiono broń palną, mundury wojskowe, miecze, zbroje i armaty. Dokumentowane są również rzemiosła, które służyły obronie miasta. Z najwyższej kondygnacji można dostać się na wieżę, z której rozpościera się piękny widok na historyczną część Bratysławy. Wszystkie niezbędne informacje można znaleźć na stronie www.

Slavín - jedyny cmentarz wojskowy w Bratysławie. Wznosi się nad miastem, więc oprócz historii można również podziwiać wspaniały widok na miasto. Na cmentarz można wejść po schodach, ale główną częścią pomnika jest sala ceremonialna. Monumentalny granitowy pylon stoi nad salą ceremonialną i ma prawie 40 metrów wysokości. Na jej szczycie znajduje się 11-metrowy pomnik zwycięstwa. Slavín jest dostępny bezpłatnie latem i zimą.

Rośliny i zwierzęta

ZOO Bratysława + Dinopark - w Dolinie Młyńskiej czeka na Was gromadka zwierząt. Do najrzadszych należą żubr, nosorożec, lampart, tamaryna, kulana czy mak mysi. Jest też pawilon dla zwierząt, naczelnych oraz duże terrarium i egzotarium. Od kwietnia do października dostępne są również bufety lub karmy z przewodnikiem. Przed zoo znajduje się mały bezpłatny parking. Jeśli w momencie przyjazdu jest pełny, możesz skorzystać z parkingu przy cmentarzu Slávičie údolie lub przy centrum handlowym Cubicon. Zoo oddalone jest o około 10 minut spacerem. Możesz znaleźć godziny otwarcia na tej stronie.

Gospodarstwo Janki Hrašek - dostępne przez cały rok. Z dziećmi można obserwować owce i cielęta, zbierać zioła lub skosztować drinków z ogródka ziołowego. Możesz zorganizować piknik, odwiedzić park migdałów lub pole lawendy. Labirynt konopny (czynny do około połowy września) z pewnością przyciągnie dzieci. Jesienią ponownie organizowane są warsztaty tematyczne - gotowanie, gotowanie czy pieczenie z produktów rolnych. Wszystkie niezbędne informacje można znaleźć na stronie www.

Abeland - znajduje się w Lozorno. Oprócz tradycyjnych rzemiosł znajdziesz tu również herbaciarnię, ogrody permakultury i zwierzęta. Dzieci mogą spróbować pracy z żelazkiem lub strzelania z zabytkowego łuku. W soboty organizowane są tu programy tematyczne promujące i zachowujące rzemiosło i kulturę. Jako rodzina możesz również wybrać jedną z wypraw przygodowych - Hunter lub Gazda. Otrzymasz sprzęt, mapę i dokument, który Cię poprowadzi. Po przygodzie dzieci mogą również skorzystać z toru wspinaczkowego. Wszystkie niezbędne informacje można znaleźć na stronie www.

Biofarma Príroda - znajduje się w miejscowości Stupava. W okolicy zwierzęta gospodarskie (owce, konie, kozy,…), piekarnia, mleczarnia, restauracja i place zabaw.  Dzieci mogą jeździć na kucykach, bawić się w piaskownicy, zobaczyć, jak doi się owcę lub jak powstaje owczy ser. Do dyspozycji gości są również grille i kominki (należy rezerwować osobiście lub telefonicznie), gdzie można samodzielnie przygotować wszelkiego rodzaju specjały. Najlepszą ekologiczną żywność możesz też kupić w domu. Wszystkie niezbędne informacje można znaleźć na stronie www.

Oaza tygrysa syberyjskiego - 24 tygrysy, trzy lwy i tygrysy, które możesz zobaczyć na własne oczy. I poznaj wzgórze atrakcji. Na przykład ich wysiłki mające na celu uratowanie tygrysa syberyjskiego przed wyginięciem. Fundacja zbudowała wystawę dla tych dużych drapieżników, która naśladuje ich naturalne środowisko - rośliny, wodę, leżące drzewa, wyniesione okonie i tym podobne. Tygrysy żyją w samotności, a ich teren otaczają lasy i pola. Oaza jest otwarta dla zwiedzających w weekendy i święta, wizytę w ciągu dnia należy umówić telefonicznie. Wszystkie niezbędne informacje można znaleźć na stronie www.

Place zabaw

Plaża Magio - popularne miejsce wypoczynku i rozrywki. Dzięki gorącemu piaskowi i stylowym siedzeniom poczujesz się jak na wakacjach. Prysznice plażowe są dostępne dla orzeźwienia. Dla dzieci jest bogaty program animacyjny, kącik dla dzieci lub dyskoteka. Można wypożyczyć gry i sprzęt sportowy, można poczytać książkę w hamaku między drzewami. Plaża znajduje się po stronie Petržalka Dunaju, na Tyršovo nábreží. Otwarte od czerwca do września. Wszystkie niezbędne informacje można znaleźć na stronie www.

Plac zabaw na dachu Centralnej - posiada najbezpieczniejszy atrybut. Stał się częścią parku na dachu, który jest znany jako CENTRAL PARK. Składa się z elementów gry i atrakcji. Powierzchnia uderzenia została zaprojektowana tak, aby zminimalizować ryzyko obrażeń (w przypadku upadku dziecka). Interesujące są kolorowe i zabawne modele 3D zwierząt, których nie znajdziesz nigdzie indziej na Słowacji. Plac zabaw jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Na tej stronie znajdziesz wszystko, co ważne.

Plac zabaw Eurovea - tematem tego placu zabaw jest woda. Znajdziesz tutaj takie elementy jak łódka, imitacja tafli wody, ośmiornica, rekin czy wieloryb. Plac zabaw jest częścią promenady przy Eurovea, jest otwarty przez cały rok bezpłatnie. Aby zapewnić maksymalny komfort, toalety, przebieralnie i szafki są dostępne w głównym budynku Eurovea.

Plac zabaw Aupark - przy centrum handlowym Aupark (od strony parku Janka Kráľa) znajduje się duży plac zabaw pełen atrakcji takich jak przeszkody linowe, huśtawki, karuzela czy drewniany pociąg. Plac zabaw jest odpowiedni dla dzieci od 3 lat. Toalety i napoje znajdują się w centrum handlowym. Wizytę na placu zabaw można połączyć ze spacerkiem po parku. Na tej stronie znajdziesz wszystkie niezbędne informacje.

Centrum linowe w Kolibie

Tor bobslejowy w Kolibie - działa od 1996 roku, jest to pierwszy letni tor bobslejowy na Słowacji. Można go znaleźć bezpośrednio w najstarszych lasach Małych Karpat, pod wieżą telewizyjną Kamzík. Dla głodnych dostępny jest również bufet. Dzieci od 8 roku życia mogą jeździć samodzielnie, młodsze dzieci jadą w towarzystwie. Będziesz cieszyć się jazdą tak szybko, jak chcesz (sam kontrolujesz i hamujesz ciężarówkę), kolejka zabierze Cię z powrotem. Dowiesz się wszystkiego co ważne na

Aurelium - centrum nauki, które łączy zabawę i naukę. Celem jest zwiększenie zainteresowania dzieci nauką - oczywiście w zabawny sposób. Przygotowywane są interaktywne wystawy, które w ciekawy sposób prezentują zjawiska z zakresu fizyki, chemii czy biologii. I oczywiście z nauk technicznych. Ośrodek jest odpowiedni dla dzieci od 12 lat.

KidsHouse - centrum rodzinno-sportowo-rozrywkowe rozciąga się na powierzchni ponad 1800 metrów kwadratowych. Podzielony jest na dwie główne części: igrzyska zimowe i igrzyska letnie. Zimowe igrzyska oferują np. Jazdę na sankach po sztucznej trawie czy zejście ze szczytu zamarzniętego lodowca. Letnie gry zmieniają tor za pomocą samochodów elektrycznych, placów zabaw lub legokútik. W centrum znajduje się papiernia i kawiarnia, z naciskiem na wykorzystanie świeżych i zdrowych składników. KidsHouse znajduje się między lotniskiem w Bratysławie a centrum handlowym Avion w budynku Aircraft Sporthouse. Wszystkie niezbędne informacje można znaleźć pod adresem 

Retro Kids - trampoliny, wyścigi samochodowe, basen pełen piłek, drewniany zamek, kącik dla lalek, kącik na nogi, indiańskie namioty czy kino dla dzieci. Wszystko to obejmuje powierzchnię ponad 500 m2. Oprócz rozrywki z fikcji świata, ośrodek oferuje również zajęcia ukierunkowane na wszechstronny rozwój dziecka - warsztaty twórcze, teatry dziecięce, edukację muzyczną czy zabawny angielski. Jest otwarte codziennie, wszystkie niezbędne informacje można znaleźć na stronie www.

FunCity - oferuje zabawę z wynalezienia świata dla dzieci w każdym wieku. Na powierzchni ponad 1200 m2 znajdziecie plac zabaw z miękkimi materiałami, układanki i zjeżdżalnię dla dzieci do 4 lat, 5 dmuchanych atrakcji, Oceanic Ocean Center, 7 trampolin, autostradę czy Air Hockey. Centrum jest otwarte codziennie, wszystkie niezbędne informacje można znaleźć na stronie www.

Przyroda i turystyka

Park górski - zlokalizowany na Starym Mieście. Jest praktyczny w centrum miasta i posiada oryginalną faunę i florę. Częścią parku jest również park górski Horský park, który jest popularnym miejscem wypoczynku. Na terenie obiektu znajduje się ogród z placem zabaw dla dzieci i kawiarnią. Ciepłownia czynna jest codziennie od 10:00 do 22:00.

Železná studnička - część Bratysławskiego Parku Leśnego. Znajdziesz tu plac zabaw dla dzieci pełen atrakcji, kominki, na których można grillować i na pewno nie możesz przegapić przejażdżki wyjątkowym wyciągiem krzesełkowym na Kamzík iz powrotem. W sezonie można kąpać się w stawie i łowić własne ryby.

Ogród botaniczny - zalew pięknych kolorowych kwiatów, poznawanie różnych gatunków drzew i roślin. Tego wszystkiego doświadczysz w Ogrodzie Botanicznym, który jest miejscem pracy naukowej i pedagogicznej Uniwersytetu Komeńskiego. Ekspozycje są podzielone na grupy roślin szklarniowych i grupy roślin na zewnątrz. Godziny otwarcia i cennik można znaleźć pod adresem

Levanduland - Prowansja po słowacku można znaleźć w Malé Leváry. Będziesz cieszyć się niepowtarzalną atmosferą pola lawendy, na którym co roku kwitnie kilka tysięcy sadzonek pachnącej lawendy. Uprawiane rośliny są wykorzystywane do celów kulinarnych i dekoracyjnych. Właściciele robią dżemy, syropy, herbaty, miód, wino czy kosmetyki. Popularna jest również własna kolekcja lawendy. Wszystkie niezbędne informacje można znaleźć pod adresem

Woda, pływanie, parki wodne

Aquapark Senec - w niewielkiej odległości od Bratysławy jest rozrywka dla wszystkich grup wiekowych. Przez cały rok można skorzystać z relaksacji, kanału, basenu dziecięcego i 71 metrowego wewnętrznego wodospadu. Latem operacja zostaje rozszerzona o teren zewnętrzny z dużym basenem, włoskim basenem dla dzieci, małą i dużą wieżą ciśnień oraz boiskami sportowymi. Godziny otwarcia i aktualny cennik można znaleźć na stronie www.

Aqualand Moravia Czechy - imperium wodnych atrakcji, zdominowane przez przygodę i adrenalinę. Ponad kilometr zjeżdżalni wodnych i zjeżdżalni, gigantyczna rampa U-Wave i wspaniałe projekcje wizualne. Wszystko to jest tylko 20 minut jazdy od Brna. Dla dzieci przygotowano bogate programy animacyjne i kącik dla dzieci. Czynne codziennie, cennik można znaleźć na stronie www.

Jeziora - Bratysława i okolice oferują wiele jezior i naturalnych basenów. Koniecznie spróbujcie Złote Piaski, Słoneczne Jeziora w Sencu, Kuchajdzie, Veľký Draždiak, Štrkovec. Latem można schować się w cieniu drzew, odświeżyć się lub zjeść przekąskę w tutejszych bufetach. Poza sezonem są to miejsca odpowiednie na przyjemne spacery.

Specjalności

Ufo - jedna z ciekawszych atrakcji miasta. W 45 sekund winda zabierze Cię z zera na wysokość 95 metrów nad ziemią. Krótkie schody poprowadzą Cię przez historię tego wyjątkowego miejsca i będziesz mógł cieszyć się naprawdę wyjątkowym widokiem na całą Bratysławę.

Trójca w Rusowcach - na końcu Bratysławy znajduje się punkt, w którym zbiegają się granice trzech państw. Takich punktów na świecie jest tylko 157. Geografia jest znacznie łatwiejsza do wyjaśnienia dzięki takiej wyjątkowości. Miłym dodatkiem jest to, że podczas wycieczki można spotkać dużą liczbę jeleni. Najkrótsza trasa prowadzi z Węgierskiego Raju. Zajmie ci to około 45 minut. Do tego punktu można również dojechać na rowerach wzdłuż ścieżki rowerowej. Na tej stronie znajdziesz dobrze opisane poszczególne trasy.

Kamzík - Kamzík TV Tower nadal służy jako nadajnik. Na wysokości 70 metrów znajduje się restauracja Tower oraz platforma widokowa z pięknym widokiem na Bratysławę. Specjalnością restauracji jest to, że znajduje się na wolno obracającym się gramofonie. Podczas posiłku zobaczysz panoramę Bratysławy.

Ruch drogowy ZO Junior - całkowicie darmowy plac zabaw jest również ogólnodostępny. Musisz zabrać ze sobą własny rower, kask oraz ochraniacze na łokcie i kolana. Dzieciom poniżej 12. roku życia musi towarzyszyć osoba dorosła. Staniesz się częścią ruchu na placu zabaw. Na placu zabaw można spacerować lub jeździć na rowerze. W okresie wakacyjnym na placu zabaw organizowane są również liczne imprezy dla dzieci o charakterze drogowo-edukacyjnym.

Mlyn Klepáč - na całym terenie można organizować różne imprezy, imprezy i zajęcia dla dzieci i młodzieży. Jest plac zabaw, zakwaterowanie i restauracja. Miejsce to znajduje się niedaleko Żelaznej Studni. Dominantą jest stary młyn, pod którego kołem radośnie mieni się niewielki strumień. Regularnie odbywają się tu warsztaty twórcze lub różne koła.

Korzystają z tego artykułu? Możesz podzielić się ze swoimi przyjaciółmi.

Inne blogi w kategorii Gorset

15 najlepších miest na Slovensku, kam na dovolenku

15 najlepších miest na Slovensku, kam na dovolenku

Margaréta Koklesová 23. 06. 2023 Gorset Dovolenka na Slovensku môže mať kopec podôb. Objavovanie histórie, prekonávanie hôr, návštevy mesta alebo kúpeľov, či zbieranie zážitkov so zvieratkami. Malebná krajina, ktorá je na každom kroku iná, vám dokáže ponúknuť...
Kam na dovolenku s bábätkom

Kam na dovolenku s bábätkom

Margaréta Koklesová 11. 03. 2022 Gorset, Wysokie Tatry, Niskie Tatry Dovolenka s deťmi je nevyčerpateľná téma, v ktorej sa veľmi jasne tvoria dva tábory – rodiny, ktoré s deťmi v pohode cestujú po celom svete a rodiny, ktoré sa rozhodnú počkať a prvé roky...