Gdzie wybrać się na wycieczkę podczas letnich wakacji

Gdzie wybrać się na wycieczkę podczas letnich wakacji Margaréta Koklesová 20. 06. 2019
Treść artykułu:

Czego można doświadczyć z dziećmi podczas letnich wakacji? Dwa miesiące to idealnie długi czas na wyprawę w góry, kilka wrażeń z adrenaliną i wizytę w aquaparku. Przygotowaliśmy listę oryginalnych zajęć, których zdecydowanie warto spróbować w lipcu i sierpniu.

Turystyka i sport

Trasa rowerowa wokół Pienin (Červený Kláštor)

Pieniny to idealne miejsce na rower, a Przełom Dunajca to jedna z najpiękniejszych tras rowerowych w okolicy. Ma 8 km długości i nadaje się również dla rodzin z dziećmi. Zaskoczy Cię dobrze utrzymane i wysokiej jakości drogi, które prowadzą przez różne tereny. Dzieciom spodoba się również delikatny skok i szybkie zejście. Trasa zaczyna się i kończy w miejscowości Červený Kláštor i jest wyłożona tablicami informacyjnymi. Polecamy połączenie wycieczki - spływ Dunajcem i powrót na rowerach. Kontakt i więcej informacji można znaleźć na stronie www.rafting-pieniny.sk .

Diabelski piec (Radošina)

Jaskinia uważana za rzadkie stanowisko archeologiczne i paleontologiczne. Ma 27 metrów długości i jest przejezdna z obu stron. Wejście jest za darmo. Przy jaskini znajduje się dom wypoczynkowy o tej samej nazwie oraz zoo, w którym można zobaczyć dzikie zwierzęta z okolicznych lasów. Diabelski piec znajduje się w pobliżu miejscowości Radošina, w górach Považský Inovec. Można do niego dojechać oznakowanym chodnikiem, który zaczyna się przy wspomnianej autostradzie. Podróż trwa około 3 minut.

Strbske pleso (Wysokie Tatry, Szczyrba)

Zdecydowanie najbardziej znana i lubiana piłka. Trasa wokół piłki jest mało wymagająca, poradzisz sobie z nią wózkiem lub małymi dziećmi. Można pływać łódką lub „po prostu” medytować nad widokami tatrzańskich szczytów. Do piłki można dojść pieszo lub kołem zębatym ze stacji Štrba. Szczyrbskie Jezioro jest drugim co do wielkości jeziorem na Słowacji.

Dolina Czutkowska (Ružomberok)

Znajduje się na terenie Parku Narodowego Veľká Fatra. Przez dolinę prowadzi ścieżka dydaktyczna, która prowadzi do wodospadów. Rozpoczyna się przy parkingu asfaltowym w Čutkovskiej dolinie, a kończy przy wąwozie (Čutkovský canyon). Całkowita długość to niespełna siedem kilometrów, ale na trasie można regularnie wypoczywać na ławeczkach. Jeśli nie chcesz być tak turystyczny, możesz zjeść dobry posiłek w Kolibie w pobliżu dobrego pasterza, obok którego znajduje się staw z pstrągami, schronisko górskie z owcami lub zapora Čutkov. Są też place zabaw i piaskownica. 

Ferrata Martinske hole (Martin)

Do wyboru masz dwa wyjścia (w zależności od stopnia trudności). Dla mniej wprawnych turystów przeznaczony jest wariant B. Trasa przebiega w kanionie utworzonym przez potok Pivovarský. Natura jest naprawdę imponująca i będziesz cieszyć się różnorodnym terenem. Czekają na Ciebie różne wąwozy, nawisy skalne lub szczeliny skalne. Możesz pokonywać trudny teren z pomocą pewnych pomocy - drabin, mostów, stopni, podnóżków czy stalowych ran. Nie zapomnij o swoim sprzęcie do ferraty, bez niego nie wpuszczą Cię tam. Ale nie musisz go od razu kupować, pożyczą ci go. Jeśli jesteś początkującym ferratą, możesz również zamówić przewodnika. Ferrata jest jedną z nielicznych dostępnych dla dzieci od 10 lat. Są jednak zabezpieczeni liną i idą w towarzystwie rodzica.   

Jánošíkove diery (Biely potok, Terchová)

System wąwozów i kanionów w Małej Fatrze. Jánošíkskie jamy znajdują się w Narodowym Rezerwacie Przyrody Rozsutec i składają się z trzech części: Dolnych Dziur, Nowych Dziur i Górnych Dziur. Jest kilka tras i sposobów, dzięki którym można doświadczyć tego cudownego zjawiska naturalnego. Najtrudniejsze do pokonania są Górne Otwory, miejscami trzeba pokonywać trasę po drabinach, kładkach lub łańcuchach. Możesz obsłużyć Dolne i Nowe Otwory nawet z mniejszymi dziećmi w około 2-3 godziny. Czeka na Ciebie wzgórze wodospadów i pięknych przykładów potęgi natury.

Dolina Kwaczańska (Kwaczany)

Przyjemny spacer w malowniczym górskim otoczeniu jest zapisany w pamięci młodszych i starszych. Po drodze zobaczysz imponującą formację skalną, która przypomina głowę Janosika, wąwozy lub malownicze młyny - Oblazy, które są otoczone górami i nadal robią to, co w starożytności. Innymi słowy, nie produkują tego, czego sami nie produkują. Zobaczysz na przykład napędzaną wodą piłę do drewna i młyn wodny, który służy jako mała elektrownia. Trasa jest naprawdę łatwa i odpowiednia dla każdego - dzieci i emerytów.

Lomnický štít (Wysokie Tatry)

Drugi co do wysokości szczyt Tatr Wysokich. Zapierająca dech w piersiach wysokość 2632 m n.p.m. oferuje naprawdę niesamowite widoki. Na szczyt można dostać się kolejką linową ze Skalnate pleso w około 9 minut. Ale bądź przygotowany na znacznie chłodniejszą pogodę. Nawet latem może padać śnieg i bardzo zimno. Oprócz pięknych widoków, na szczycie można zrobić niezapomniane zdjęcie lub delektować się wspaniałym jedzeniem i gorącymi napojami. 

Wąwóz Kyseľ (Słowacki Raj)

Jeśli szukasz bardziej wymagającej (ale naprawdę pięknej) turystyki, wybierz się do wąwozu Kyseľ w Parku Narodowym Słowacki Raj. Zalecamy poruszanie się po trasie z przewodnikiem. Dolna część wąwozu jest dostępna w formie ferraty, więc nie zapomnij o sprzęcie. Zobaczysz dzikie wodospady, ogromne formacje skalne i typową czystą słowacką przyrodę. Wąwóz jest otwarty tylko od 15 czerwca do 31 października, więc lato to idealny czas na wizytę.

Zielone Jezioro (Wysokie Tatry)

Typowy z mieniącą się zielenią wody, z którą wiąże się wiele legend i mitów. Zelené pleso jest otoczone masywem rzeźni Mały Kežmarský štít, Veľká Svištovka, Bijačie vrch oraz Přední i Zadní. Znajduje się na wysokości 1545 m npm i prowadzi do niej stosunkowo łatwa droga z doliny Bílá voda. Na balu jest znana alpejska chata na zielonym balu (znana również jako Brnčalova), w której w nagrodę z pewnością skosztujesz kapusty lub gotowanej kiełbasy.

Aquaparki i jeziora

Aquacity (Poprad)

Wyjątkowy wodny świat zbudowany nad geotermalnym źródłem oferuje szeroką gamę przygód wodnych i wellness. Możesz wypróbować 13 basenów zewnętrznych i wewnętrznych oraz ponad 350 atrakcji (dysze do masażu, perełki, jacuzzi i grzybki wodne). Przeżyj pokaz laserowy 3D w krytych basenach (Blue Sapphire i Blue Diamond) . Dla dzieci jest specjalny basen Treasure Island ze słoną wodą , wrakami statków i zjeżdżalniami. Cennik i wszystkie niezbędne informacje można znaleźć na stronie www.aquacity.sk/aquapark .

Plaza Beach Solivar (Preszów)

Nowoczesny basen letni z nutką egzotyki. Żywe palmy, leżaki i przesiąknięte słoną wodą powietrze zapewnią dobre samopoczucie i uczucie jak na wakacjach nad morzem. Dla dzieci jest brodzik z ciepłą wodą, zjeżdżalnie, skalny zamek i inne wodne atrakcje. Dla dorosłych przygotowano podwójny basen lagunowy i basen pod latarnią widokową. Latem przy dobrej pogodzie organizowane jest wieczorne pływanie . Cennik i wszystkie niezbędne informacje można znaleźć na stronie www.plazabeach.sk/sk/letnekupalisko

Aquapark Tatralandia (Liptowski Mikułasz)

Jeden z największych obszarów rozrywki wodnej w Europie Środkowej . Dzięki termalnej wodzie mineralnej działa przez cały rok. Zwiedzając nie przegap nadmorskiego raju Tropical Paradise, w którym temperatura wody i powietrza nie spada poniżej 30 ° C nawet zimą i zabawnego świata miniatur Tatrapolis . Latem jest 14 basenów z morską, termalną i czystą wodą oraz mnóstwo zjeżdżalni i zjeżdżalni. Atmosferę dopełniają palmy. O rozrywkę dzieci dba doświadczony zespół animatorów. Cennik i wszystkie niezbędne informacje można znaleźć na stronie www.tatralandia.sk.

Vyhne Wodny Raj (Vyhne)

Znane ze źródeł termalnych i leczniczych o temperaturze 36,5 ° C, dużej zawartości żelaza i innych dobroczynnych minerałów. Oprócz dobroczynnego wpływu na nasz organizm, do Wodnego Raju przyjedziesz także po wspaniałej zabawie. Zewnętrzna część aquaparku składa się z basenu wielofunkcyjnego, atrakcji wodnych, zjeżdżalni oraz dwóch przestronnych kąpielisk z komorą do nurkowania. A jeśli masz starsze dzieci, które już bez nadzoru potrafią zwariować, możesz pójść do spa lub na masaż. Cennik i wszystkie niezbędne informacje można znaleźć na stronie www.vodnyrajvyhne.sk .

Kalamena Thermal Spring (Kalamenská dolina)

Składa się ze sztucznej studni z 2000 z wodą, która ma temperaturę około 33 ° C. Wokół odwiertu zbudowany jest niewielki staw (wymiary 20x10 metrów). Źródełko wody na powierzchni tworzy fontannę, wokół której można usiąść i dać się masować pod ciśnieniem wody. Woda ma silny zapach siarki i jest lekko pomarańczowa. Wycieczka tutaj to idealny sposób na pokazanie dzieciom i wyjaśnienie potęgi natury i znaczenia wody. Wstęp wolny przez cały rok , w pobliżu jeziora znajduje się również kominek z miejscami do siedzenia.

Jeziora i tajchy wokół Bańskiej Szczawnicy (Banská Štiavnica )

Tego obszaru nie może zabraknąć na naszej liście. Na stosunkowo niewielkim obszarze czeka na Ciebie kilka pięknych zbiorników wodnych otoczonych zielenią. Codziennie można spróbować innych : Počúvadlianske jazero, Beliansky tajch, Banský Studenec, Klinger, Evičkino jazero, Richňava, ... Również w tym roku zostały sprawdzone pod kątem higieny i ocenione jako zadowalające. Wiele osób może skorzystać z łodzi lub rowerów wodnych (za opłatą) lub skorzystać z przekąsek w pobliskich bufetach i restauracjach.

Jezioro Šutov (Šútov / rzeka)

Przypomina scenerię z westernów. Dzięki czystej turkusowej wodzie turyści szukają jej nie tylko ze Słowacji. Temperatura wody bywa niższa, ale latem takie orzeźwienie się przyda. Nad jeziorem znajdują się dwie duże plaże z łatwym dostępem do wody oraz kilka mniejszych, które jednak nie mają już tak dużego dostępu do wody. Jest też ogrodzona plaża nudystów. Można odświeżyć się w formie bufetu, bezpłatny parking.

Kultura i historia

Bobrova raľa (Podbieľ)

Największy zachowany zespół oryginalnej architektury ludowej w Europie Środkowej. Znajdziesz tu ponad 60 oryginalnych drewnianych domów z XIX wieku, z których część jest nadal zamieszkana. Inne służą jako baza noclegowa dla turystów. I choć po kompleksie można swobodnie poruszać się, to polecamy zamówić przewodnika, który opisze piękną historię i wszystkie atrakcje. Beaver raľa położona jest w pięknej przyrodzie, co nadaje temu miejscu bajkowy charakter. 

Zamek Bojnice

Jeden z najbardziej bajkowych zamków na Słowacji. Pochodzi z XI wieku, a do jego najbardziej znanych właścicieli należą Matúš Čák Trenčiansky i Matej Korvín. Jak każdy zamek, ten jest pełen przesądów. Wieczorem można wybrać się na standardowe wycieczki dzienne lub ciekawsze . Zamek otacza piękny park, w którym znajduje się także słynna Lipa króla Macieja czy rzadkie drzewo Ginkgo biloba. Wraz z zamkiem można również zobaczyć naturalną jaskinię trawertynową z dwoma jeziorami, które w przeszłości pełniły funkcję zbiornika wodnego. Tuż obok zamku znajduje się również słynne Bojnice ZOO. Kontakt i więcej informacji można znaleźć na stronie www.bojnicecastle.sk .

Muzeum Miejskie na zamku Holíč (Holíč)

Monumentalny zamek Holíčky otoczony jest masywnym podwójnym systemem murów zamkowych i fosą. Muzeum obejmuje stałą wystawę rzemiosła i cechów, miejscowe stroje ludowe, pokazy ceramiki fryzjerskiej i habańskiej oraz galerię obrazów malarza Oty Kroupy. Godziny otwarcia, cennik i inne informacje można znaleźć na stronie www.holic.sk .

Muzeum TANAP (Tatrzańska Łomnica)

Co roku wita ponad 30 000 odwiedzających. Oferuje dwie wystawy - jedną (główną) w budynku muzeum, a drugą w plenerze, zwanym Tatrzańskim Ogrodem Botanicznym. Wszystkie dzieci osiągną wartość swoich pieniędzy. Z pewnością przypadną im do gustu eksponaty przedstawicieli tutejszej przyrody - owadów, ptaków, ryb, a zwłaszcza małych i dużych ssaków. Nie brakuje wilków, kozic czy lisów. Ciekawostką jest możliwość wyświetlania filmów naukowych w mniejszym kinie. Godziny otwarcia, cennik i inne informacje można znaleźć na stronie www.lesytanap.sk .

Zamek Orawski (Oravský Podzámok)

Na letniej liście rzeczy do zrobienia nie może zabraknąć najsłynniejszego i być może najpiękniejszego słowackiego zamku. Znajduje się w miejscowości Oravský Podzámok i jest znaczącą osobliwością regionu. Obecnie rozrastający się kompleks zamkowy liczy 154 pokoje i nadal jest kompleksem tętniącym życiem. Obszar podzielony jest na Zamek Dolny, Średni i Górny z pałacami, fortyfikacjami i wieżami. Wycieczki są podzielone na trzy sekcje. Latem można nawet spodziewać się specjalnych pokazów nocnych , które wzbogacą przedstawienia teatralne lub duchy. Zaplanowane wycieczki, godziny otwarcia i inne informacje można znaleźć na stronie www.oravskemuzeum.sk .

Średniowieczna wioska sokolników (Oravský Podzámok)

Pod Zamkiem Orawskim powstał Archeoskanzen (średniowieczna wioska sokolników). Reprezentuje muzeum życia zwykłego człowieka we wczesnym średniowieczu (Wielkie Morawy). Możesz zobaczyć architekturę z epoki, rzemieślników w strojach z epoki, możesz jeździć żebrowanym samochodem lub strzelać z łuku. Oczywiście jest też wyjątkowy spektakl sokolniczy.

Vlkolínec (Ružomberok)

Perła słowackiej architektury ludowej, której początki sięgają XIV wieku. Znajduje się pod miastem Ružomberok, skąd można się tu dostać ścieżką dydaktyczną lub oznakowaną ścieżką rowerową. Miejsce to wyróżnia się drewnianą architekturą otoczoną lasem. Znajdziesz tu oryginalne domy z bali, chałupę, remizę czy sad dziecięcy. Vlkolínec znajduje się na liście UNESCO. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.vlkolinec.sk .

Zajęcia z adrenaliną

Monster skutery (Lehôtka pod Brehmi)

Jeśli masz starsze dzieci, ta aktywność jest dla mnie idealna. Łączy w sobie adrenalinę i przyjemną podróż po leśnych zakątkach. W wiosce Lehôtka pod Brehmi można spróbować potwornych hulajnóg. Trasa zaczyna się na Repiště i dojście do mety zajmie około 45 minut. Otrzymasz kaski, ochraniacze oraz niezbędne instrukcje do hulajnóg. Musisz zarezerwować wyjazd z wyprzedzeniem. Wszystkie niezbędne informacje (i kontakt) można znaleźć na tej stronie.

Tajemnica (Bojnice)

Czy odważysz się rozwiązać wszystkie zagadki i znaleźć odpowiednie klucze, które wyprowadzą Cię z zamkniętego pokoju? Masz tylko godzinę. Ponownie, spodoba ci się ta aktywność, szczególnie w przypadku starszych dzieci, które mogą aktywnie uczestniczyć w procesie badawczym. Na Słowacji istnieje wiele podobnych gier logicznych. Wybraliśmy ten w Bojnicach, ale na pewno znajdziesz go w swojej okolicy. Musisz zarezerwować grę z wyprzedzeniem, wszystkie niezbędne informacje (i kontakt) znajdziesz na tej stronie.

Bike-park Grúniky (Sihelné)

Wraz z nadejściem wiosennej bryzy zimowy kurort staje się doskonałą atrakcją adrenalinową. W parku rowerowym dominuje 8 tras rowerowych o różnym stopniu trudności. Możesz spróbować prawdziwej przygody i wygodnej jazdy na rowerze z dziećmi. Początek poszczególnych torów znajduje się na górnej stacji wyciągu, za pomocą kotwicy można się tam dostać bezpośrednio na rowerze. Zawiera również PUMPTRACK dla dzieci, odpowiedni dla naprawdę najmniejszych jeźdźców. Więcej informacji znajdziesz na tej stronie .

Rura letnia (Starý Smokovec)

Summer tubing to właściwie jazda na nadmuchiwanym rowerze po zabawnym i szybkim torze. Jeśli nie słyszałeś o tym popularnym letnim doświadczeniu, koniecznie spróbuj. Wystarczy usiąść na rowerze i dać się ponieść stumetrowej, specjalnie przygotowanej zjeżdżalni bez wody. Ceny, godziny otwarcia i wszystkich innych informacji, przejdź do www.vt.sk .

Kompleks Dzikiej Wody (Čunovo)

Na zaporze wodociągu Gabčíkovo znajduje się sztuczny kanał wodny, który oferuje wzniesienie zabawy i adrenaliny (nie tylko) dla sportowców. Możesz spróbować: kajakarstwa, paddleboardingu, raftingu, surfingu po rzece, nart wodnych lub hydrospeed. Cennik, godziny otwarcia, wszystkie zajęcia sportowe i inne informacje można znaleźć na stronie www.divokavoda.sk .

Edukacja i wiedza

PedalPlanet (Nová Polianka)

Jedna z największych prywatnych kolekcji samochodów na pedały w Europie. Unikalne samochody są podzielone według kraju pochodzenia. Istnieją rzadkie samochody Formuły 1 lub modele Porsche, Mercedes czy Jaguar. Specjalny kącik dedykowany jest marce Ferrari. Wiele osób z pewnością lubi wspominać legendarnego Moskwicza. Ciekawostką jest duży ekran, na którym można zobaczyć cyfrową galerię zdjęć Martina Trenkera - pierwszą oficjalną słowacką serię zdjęć z serii F1). Jeśli jesteś zainteresowany, wszystkie inne informacje znajdziesz na www.pedalplanet.sk .

Terra Permonia (Banska Stiavnica)

Koncepcja inspirowana holenderskim know-how to kreatywne warsztaty będące miejscem relaksu, zabawy, nauki i nauki. Dzieci uczą się pracy z różnymi urządzeniami technicznymi - przycinaniem, malowaniem, piłowaniem, wierceniem i spawaniem. Mogą patrzeć na Mašinkárna, Forsforovna i tworzyć budynki z legendarnych kostek Lego. Jeśli jesteś zainteresowany, wszystkie inne informacje znajdziesz na www.terrapermonia.sk.

Mini Slovakia (Liptovský Ján)

Park pełen miniatur słowackich zabytków kultury i techniki - zamków, zamków, kościołów, dzwonnic itp. Zobaczysz na przykład zamek Bojnice, zamek Strečno lub Ratusz Staromiejski w Lewoczy. To są naprawdę prawdziwe kopie, używane są autentyczne materiały. Jeśli chcesz pokazać swoim dzieciom nasze najsłynniejsze zabytki w jednym miejscu, jest to idealna opcja. Jeśli jesteś zainteresowany, wszystkie inne informacje znajdziesz na www.minislovensko.sk .

Park dla dzieci Myšiačikov (Donovaly)

Wodny park przygodowo-edukacyjny dla dzieci z 9 atrakcjami. Uwaga, to nie jest park wodny. Atrakcje następują po sobie, a niektóre są naprawdę ciekawe - kamienny wodny plac zabaw, staw, zjeżdżalnia lub te o bardziej dziwnej nazwie, jak Archimedes i Irygacja, które wyjaśniają podstawowe prawa fizyki . Możesz przeczytać świetny blog o odwiedzaniu tego parku z dziećmi tutaj .

Tricklandia (Stary Smokovec)

Świat trick-artu i złudzeń optycznych oparty na tematyce słowackich baśni i baśni ludowych. Można zobaczyć na przykład Vlkolínec, zamek Bojnice czy rzekę Dunajec. Przygotowano 24 atrakcje, w tym sale antygrawitacyjne, labirynt lustrzany i rzeczywistość rozszerzoną. Świat iluzji zachęci ciebie i twoje dzieci do zaangażowania się w rozum i próby ujawnienia tych zaklęć. Jeśli jesteś zainteresowany, wszystkie dodatkowe informacje znajdziesz na www.tricklandia.sk .

Habakuk (Donovaly)

Nietradycyjna wioska, w której ożywają słowackie opowieści ludowe, takie jak Laktibrada, Popolvár czy Zlatá Priadka. W okolicy dominuje zamek Škrupinová ze stawem, amfiteatrem i domem handlowym KÚRNIK ŠHOPA SENTER. Bajkowy klimat, interaktywne przedstawienia teatralne i urokliwa architektura pochłoną zarówno młodych, jak i starszych. Jeśli jesteś zainteresowany, wszystkie dodatkowe informacje znajdziesz na www.habakuky.eu .

Donovalkovo

Miasteczko dziecięce, w którym gotowych jest 21 małych domków. Tutaj znajdziesz kino, szpital i bajkowy dom. Dziewczyny mogą odwiedzić Kopciuszka lub Królewnę Śnieżkę i zjeść z nimi herbatę. Chłopcy mogą liczyć na remizę, serwis samochodowy czy stację benzynową. Kreatywne okruchy mogą próbować ciąć, kleić i malować w galerii, a następnie wystawiać tutaj swoje prace. Jeśli jesteś zainteresowany, wszystkie inne informacje znajdziesz na www.donovalkovo.sk .

Zwierzęta (nie tylko) w ZOO

Ovečkoland (Pavčina Lehota)

Jedyny taki park na Słowacji. Możesz sprawdzić swoje umiejętności jak prawdziwe dranie. Dzieci mają za zadanie „przejadać się” owiec bez toru przeszkód lub karmić jagnięta. A wszystko to w sercu pięknej tatrzańskiej przyrody. Park jest otwarty tylko latem, sprawdź godziny otwarcia na ich stronie internetowej. Jeśli zdecydujesz się zabrać tutaj swoich małych miłośników zwierząt, kliknij tę stronę .

Park Malkia (Orechova Poton)

Priorytetem tego parku jest stworzenie jak najbardziej optymalnych warunków życia dla zwierząt, które są ratowane przed niewłaściwymi warunkami w przydomowych gospodarstwach czy cyrkach . Dzięki temu naprawdę pięknemu miejscu znajdziesz lwy, tygrysy, lamparty, jaguary, kuguary, gibony, lemury, papugi, rekiny i żółwie. Jeśli zdecydujesz się zabrać tutaj swoich małych miłośników zwierząt, kliknij tę stronę .

Syberyjska Oaza Tygrysów (Kostolná pri Dunaji)

Podziwiaj widok największego kota na świecie - tygrysa syberyjskiego , dla którego stworzyli Oazę, w której mogą żyć szczęśliwie - tak jak w domu. Ta rzadka bestia ma ogromne ogrody przystosowane do szczęśliwego życia. Jeśli zdecydujesz się zabrać tutaj swoich małych miłośników zwierząt, kliknij tę stronę.

Zubria zvernica (Topolcianky)

Jedyne miejsce na Słowacji, w którym można pokazać swoim dzieciom największego ssaka europejskiego - żubra . Osiąga długość 2,7 mi wysokość do 1,9 m. Największe osobniki ważą do 1,5 tony. Ścieżka dydaktyczna prowadzi przez pole Żubra. Idealny czas na wizytę to 9:00. lub o 14:00 - podczas karmienia. Jeśli zdecydujesz się zabrać tutaj swoich małych miłośników zwierząt, kliknij tę stronę .

Kontakt do ZOO (Liptovský Mikuláš)

Miłośnicy małych i dużych zwierząt nie będą zachwyceni niczym innym, jak tylko oglądaniem ich z bliska, pieszczeniem i poznawaniem. W tym wyjątkowym ZOO poznasz ponad 115 gatunków zwierząt. Największą atrakcją są zdecydowanie duże bestie i ich młode - niedźwiedź, lew, tygrys, kuguar czy ryś. Ale są też papugi, wiewiórki, makaki czy świstaki. Dla naprawdę odważnych przygotowano przejście przez tunel nietoperzy, w którym mają rozpiętość skrzydeł do 1 m. Wizytę należy zarezerwować. Jeśli zdecydujesz się zabrać tutaj swoich małych miłośników zwierząt, kliknij tę stronę.

Korzystają z tego artykułu? Możesz podzielić się ze swoimi przyjaciółmi.

Ostatnio blogi

Spoznajte slovenské tekuté poklady

Spoznajte slovenské tekuté poklady

Margaréta Koklesová 09. 05. 2024 Slovensko je krajinou chutí. A to nielen v jedle. Svoje tradície, zvyky a jedinečnosti máme aj v nápojoch. Poďte s nami objaviť slovenské tekuté poklady. Nápoje našich predkov Základnou tekutinou...
Leto na Slovensku

Leto na Slovensku

Margaréta Koklesová 01. 05. 2024 Wysokie Tatry Dlhé slnečné dni priam lákajú, aby ste leto na Slovensku strávili vonku. Na záhradách, pri jazerách, v horách aj v mestách. Pestrosť a možnosti našej krajiny najlepšie objavíte práve v tomto ročnom období. Čo všetko...