Gdzie wybrać się na wycieczkę w przerwie wiosennej

Gdzie wybrać się na wycieczkę w przerwie wiosennej Margaréta Koklesová 11. 02. 2020 Gorset
Treść artykułu:

Ferie wiosenne to tydzień relaksu na podręczniki i zadania dla każdego ucznia. Jeśli jesteś jednym z rodziców, którego stać na urlop w czasie wakacji, bądź mądry. Jeśli sam dołączysz do wakacji w weekend przed i po, dostaniesz 9 dni wolnego i już możesz planować naprawdę po królewsku. Przygotowaliśmy listę idealnych propozycji na wakacje i wycieczki po Słowacji.

Kiedy w tym roku będą ferie wiosenne?

  • Regiony Bratysława, Nitra i Trnava - od 17 lutego do 21 lutego 2020 r.
    Zajęcia szkolne rozpoczynają się w poniedziałek 24 lutego 2020 r.
  • Bańska Bystrzyca, Żylina i Kraj Trenczyński - od 24 lutego do 28 lutego 2020 r.
    Nauka w szkole rozpoczyna się w poniedziałek 2 marca 2020 r.
  • Region Koszyce i Preszów - od 2 marca do 6 marca 2020.
    Nauka w szkole rozpocznie się w poniedziałek 9 marca 2020.

Góry i narty

Jasne wakacje to idealny czas na rodzinne narty. Z rodzinnego budżetu możesz jeździć na nartach w swojej okolicy, w dłuższy weekend lub nawet tygodniowe wakacje. Jest to również idealny czas na zapisanie dzieci do szkółki narciarskiej lub snowboardowej lub wspólne spędzenie czasu z przyjaciółmi / rodziną, uprawiając sport. Na Słowacji znajdziesz wiele ośrodków narciarskich, które oprócz samego wyciągu oferują również szereg towarzyszących atrakcji i zajęć. Po prostu wybierz. Wspaniale jest też skorzystać z toru saneczkowego (np. Na Hrebienku), pojeździć na nartach biegowych lub po prostu pospacerować i cieszyć się białym krajobrazem lub zbudować wielkiego bałwana. W wielu słowackich miastach ciągła warstwa śniegu jest już rzadkością. Jeśli więc zdecydujesz się pojechać na narty nieco dalej niż zwykle, zalecamy:

Wizyta w ZOOlogical Garden

Wizyta w ZOO naprawdę ucieszy każde dziecko. Na własne oczy mogą obserwować małpy, koty, niedźwiedzie, papugi, węże i słonie. Oprócz standardowych ogrodów zoologicznych, dziś mamy również specjalne ogrody zoologiczne, w których można nawet obserwować karmienie poszczególnych zwierząt, a nawet je pogłaskać. Tablice informacyjne czy wykłady pielęgniarek nauczą Cię wielu ciekawych rzeczy. Zdecydowanie warte odwiedzenia:

Wizyta w pokoju zagadek

Jeśli szukasz zabawy na kilka godzin, rozejrzyj się po mieście i okolicy w poszukiwaniu ucieczki. Dziś są szeroko rozpowszechnione na Słowacji, a kreatywność ich twórców prawdopodobnie nie ma granic. Celem gry ucieczki jest rozwiązanie wszystkich tajemnic i zadań, które prowadzą do zdobycia klucza. Domyślnie masz godzinę na zrobienie tego jako grupa. Gry escape bywają przerażające, zawierają historyczne elementy danej miejscowości, symulują środowisko szkoły, szpitala, psychiatrii, laboratorium badawczego czy więzienia. Po prostu wybierasz według własnego gustu. Wizytę w pokoju zagadek należy rezerwować z wyprzedzeniem, jeśli połączysz ją z wizytą w restauracji lub cukierni, masz przed sobą idealne rodzinne popołudnie. Najbardziej interesowały nas te gry ucieczki:

Muzeum dla dzieci

Co powiesz na wizytę w muzeum, w którym Twoje dzieci na pewno nie przymykają oczu i nie depczą nudy? Obecnie istnieje już wiele muzeów, które są przystosowane dla małych ciekawskich gości. Poza zabawą nauczą się też wielu ciekawych informacji. Zdecydowanie polecamy odwiedzenie:

Galeria złudzeń optycznych

Fantastyczny świat złudzeń optycznych przetestuje Twoje zmysły. Nic nie jest takie, jak się wydaje na pierwszy rzut oka. Od ciebie zależy, czy uwierzysz w to, co widzą twoje oczy. Będziesz mógł poczytać gazetę na szczycie wieżowca, pogłaskać słonia lub zadzwonić na dno basenu. Galeria zapewni rozrywkę zarówno dzieciom, jak i dorosłym, należy zarezerwować z wyprzedzeniem. Galerię złudzeń optycznych można znaleźć w Liptowskim Mikulaszu (link tutaj) lub  w Bratysławie (link tutaj).

Jaskinie

Na Słowacji znajdziecie (mimo niewielkiej powierzchni) kilka pięknych jaskiń. Każdy jest inny i wyjątkowy. Na przykład Domica to najdłuższa i najbardziej znana jaskinia Słowackiego Krasu. Wraz z węgierską jaskinią Baradla tworzy duży kompleks jaskiń o długości prawie 25 kilometrów. Demianowska Jaskinia Wolności jest ponownie najczęściej odwiedzaną jaskinią na Słowacji. W  Demianowskiej Jaskini Lodowej lód jest ponownie utrzymywany przez cały rok. Ochtyńska Jaskinia Aragonitowa jest jedną z trzech jaskiń aragonitowych na świecie, jest również wpisana na listę UNESCO. Praktyczną listę dostępnych jaskiń na Słowacji można znaleźć na tej stronie.

Warsztaty

W Bańskiej Szczawnicy powstała koncepcja warsztatów twórczych Terra Permonia , zainspirowana holenderskim know-how. To miejsce wypoczynku, zabawy i nauki. Dzieci uczą się pracy z różnymi narzędziami - malowaniem, piłowaniem, wierceniem czy przycinaniem. Mogą również zajrzeć do specjalnych pomieszczeń, takich jak Fosfor lub Mašinkáreň. Więcej informacji o warsztatach kreatywnych znajdziesz na tej stronie . Zwiedzanie można połączyć ze spacerem po historycznym centrum miasta, wizytą w Muzeum Górnictwa lub wycieczką do Sitna.

Park wodny

Szaleć w ciepłej wodzie, jeździć na zjeżdżalniach do alleluja, skakać w falach czy nauczyć się pływać bez rękawów i być kolesiem na wakacjach? Tego wszystkiego można doświadczyć odwiedzając jeden ze słowackich parków wodnych. Oferta zabaw i zjeżdżalni wodnych jest dziś naprawdę ogromna, są otwarte przez cały rok i mają bogaty program animacyjny. Jeśli masz starsze dzieci, możesz pobiegać do spa, które znajduje się na terenie każdego parku wodnego. Zdecydowanie powinieneś doświadczyć:

Rodzinna jazda na łyżwach

Trudno oszacować, jaka będzie pogoda, ale podczas wakacji może to być jeszcze zima. Jeśli tak, nie ma nic przyjemniejszego niż wziąć łyżwy, termos z kakao, kilka ciastek i wyruszyć na lód. Możesz nauczyć swoje dzieci jeździć na łyżwach, grać w hokeja lub jeździć na łyżwach szybkich. A jeśli pogoda w Twojej okolicy nie jest już zamarznięta z powodu pogody, rozejrzyj się po sztucznym lodowisku w swojej okolicy.

Spacer z psami po miejscowym schronisku

Jest to czynność, która nie będzie Cię kosztować nawet euro, a jednak jest pełna radości i doświadczenia. Dziś w każdym większym mieście znajduje się schronisko, w którym grupa wesołych chłopaków czeka na nowy dom. Wolontariusze, którzy w nim pracują, z pewnością będą zadowoleni, gdy wyjdziesz na zewnątrz. Z przyjemnością znajdą dla Ciebie psa o odpowiedniej wielkości i temperamencie - odpowiednim do Twojego doświadczenia - i możesz iść. Twoje dzieci będą zachwycone, podobnie jak jastrzębie, które w końcu wybiegną z zagrody. Do schroniska można też przywieźć granulat, przysmaki dla psa lub starsze dzieci i ręczniki. Takie rzeczy zawsze są zamurowane w schronach. Listę schronisk znajdziesz na tej stronie.

Dobre rodzinne wakacje

Zaaranżowałeś dzień wolny (lub nawet cały tydzień) w pracy i czy planujesz spędzić wspaniałe wakacje z dziećmi? Na Słowacji można wybrać się w góry w Tatry, do aquaparków lub do Bańskiej Szczawnicy. Wiele hoteli i pensjonatów oferuje bogaty program animacji dla dzieci i wellness dla regenerujących się rodziców. Oprócz wypoczynku może też odbyć szereg wycieczek po okolicy. Chętnie pomożemy w wyborze najlepszego zakwaterowania, zapraszamy do kontaktu. Ale wybieramy kilka z najciekawszych:

Korzystają z tego artykułu? Możesz podzielić się ze swoimi przyjaciółmi.

Inne blogi w kategorii Gorset

15 najlepších miest na Slovensku, kam na dovolenku

15 najlepších miest na Slovensku, kam na dovolenku

Margaréta Koklesová 23. 06. 2023 Gorset Dovolenka na Slovensku môže mať kopec podôb. Objavovanie histórie, prekonávanie hôr, návštevy mesta alebo kúpeľov, či zbieranie zážitkov so zvieratkami. Malebná krajina, ktorá je na každom kroku iná, vám dokáže ponúknuť...
Kam na dovolenku s bábätkom

Kam na dovolenku s bábätkom

Margaréta Koklesová 11. 03. 2022 Gorset, Wysokie Tatry, Niskie Tatry Dovolenka s deťmi je nevyčerpateľná téma, v ktorej sa veľmi jasne tvoria dva tábory – rodiny, ktoré s deťmi v pohode cestujú po celom svete a rodiny, ktoré sa rozhodnú počkať a prvé roky...