Gdzie wybrać się na wycieczkę szkolną

Gdzie wybrać się na wycieczkę szkolną Margaréta Koklesová 07. 10. 2022
Treść artykułu:

Wycieczki są wspólną częścią roku szkolnego. Wybór naprawdę dobrego wyjazdu, żeby dzieci się czegoś nauczyły i długo zapamiętały wyjazd, nie należy do najłatwiejszych. Wymyślanie odpowiednich miejsc nie zawsze musi leżeć na barkach nauczyciela, można w to zaangażować dzieci i rodziców. Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka inspirujących wskazówek:

Banská Štiavnica

Bańska Szczawnica to malownicze miasto, które oddycha historią. Jest pełen zajęć, które możesz wypróbować ze swoimi dziećmi. W ekspozycji mineralogicznej Muzeum Górnictwa znajdziesz ponad 400 rodzajów minerałów o bardzo ciekawej interpretacji. Możesz odwiedzić tunel górniczy Michal (dostępny 75 metrów). Kolejnym tunelem jest Tunel Bartolovej, przed wizytą dzieci zakładają płaszcz, zakładają kask i biorą latarkę, co od razu przenosi całe przeżycie na zupełnie inny poziom. Uczniowie poznają życie i pracę górników, samo wydobycie i górnicze gobliny Permoník. W Szczawnicy można również odwiedzić  Nowy Zamek , Stary Zamek , Ogród Botaniczny, Bank Miłości, można pobiec do Sitna lub do jednego z tajemnic i jezior Szczawnicy. Możliwości są naprawdę nieograniczone.

Dolina Hiszpanii

Špania Dolina znajduje się około 10 kilometrów od Bańskiej Bystrzycy. Jest wyjątkowy ze względu na tradycję górniczą i typowe domy. W Szkole Historycznej prof. Jozef Mistrík przygotowuje specjalny program dla dzieci, które powrócą do nauki przed 100 laty. Spróbują, jak to kiedyś było napisane na tablicach z piórami i tuszem, obejrzą film edukacyjny i wspólnie przejdziecie małą górniczą ścieżką edukacyjną. Na chodniku znajduje się Imperial Tunnel, Tajch i Mining Astronomical Clock. Na koniec wszystkie dzieci otrzymają pamiątkowy list na praktykę od Permoník. Program jest dostosowany do różnych kategorii wiekowych - uczniów klas pierwszej, drugiej i liceum. Znajdziesz tu niezbędne informacje na tej stronie .

Čachtice

Čachtice były szczególnie znane ze swojej krwawej hrabiny Alžbeta Báthory. Można spacerować z dziećmi po podziemiach Čachtice, a zwłaszcza po zamku Čachtice. Wystarczy krótki spacer po lesie. Poznasz historię i historię wioski oraz samego monarchy. Nie przegap Muzeum Czachniców, które znajduje się w Zamku Draškovič . Można zobaczyć dokumenty z epoki, stroje, biżuterię, portrety szlachty oraz kolekcję broni historycznej. Na tej stronie znajdziesz wszystkie niezbędne informacje .

Tatry

Tatry są pełne wskazówek na wycieczki szkolne i na pewno nie będziecie mieć czasu na wszystko w jeden dzień. Można go potraktować jako turystę i odwiedzić Szczyrbskie Jezioro, Popradské pleso, wodospad Skok, Hrebienok, schroniska alpejskie i inne, mniej wymagające miejsca. Wiele z nich jest wyłożonych tablicami informacyjnymi, z których dzieci mogą dowiedzieć się wielu interesujących rzeczy. W Tatrach zdecydowanie polecamy odwiedzić ZOO Kontakt i Ogród Motyli, Park Miniatur, Tricklandia (świat złudzeń optycznych i sztuczek) lub poszaleć w aquaparku Tatralandia. Tatry to ciekawe miejsce, które można odwiedzać co roku i zawsze doświadczyć czegoś innego.

Demianowska Jaskinia Wolności + Lewocza

Całodniową wycieczkę można rozpocząć w Demianowskiej Jaskini Wolności, która jest najczęściej odwiedzaną jaskinią na Słowacji. Zobaczysz różne kolorowe krople - żółte, różowe, ciemnozielone, czarne i fioletowe. Ich kolor zależy od proporcji chemikaliów w każdej części jaskini. Można też zobaczyć kilka jezior. Drugim przystankiem jest zwiedzanie miasta Lewocza, które jest pełne zabytków i jest jednym z najpiękniejszych historycznych miast na Słowacji. W mieście zobaczysz duży średniowieczny plac, który otoczony jest renesansowymi kamienicami, renesansowy dom i nie możesz przegapić kościoła św. Jakuba , który posiada 11 gotyckich i renesansowych ołtarzy, w tym największy i najbardziej znany. Samo historyczne centrum otoczone jest systemem murów o długości 2,5 km.

Bojnice - Zamek Bojnice i ZOO

Bojnice to idealna propozycja na jednodniową wycieczkę szkolną, podczas której wiele zobaczysz i przeżyjesz. To uzdrowisko przyciąga tu dzieci głównie z dwóch powodów - bajkowego zamku i zoo. Od niedawna do oferty dodano chodnik w koronach drzew, z którego rozpościera się naprawdę wspaniały widok na okolicę.  Dzieci z pewnością docenią suchą zjeżdżalnię, przelotowy tunel siatkowy i stalową siatkę na najwyższym piętrze. Z wieży jest tylko krótki spacer do zamku Bojnice, który jest otwarty dla zwiedzających od 1950 roku. Możesz zakończyć wizytę odrobiną planowania w momencie, gdy na zamku odbywają się niektóre wydarzenia. Możesz znaleźć kalendarz na tej stronie. Po zwiedzaniu zamku płynnie przeniesiecie się do lokalnego zoo , gdzie dzieci mogą przyjrzeć się wielu egzotycznym zwierzętom i dowiedzieć się, jak żyją. Obecnie zoo ma ponad 3500 zwierząt, takich jak słonie afrykańskie. Więcej informacji o zamku Bojnice można znaleźć na tej stronie. Kliknij tutaj, aby ponownie odwiedzić ZOO. Jeśli lista nie jest dla Ciebie wystarczająca, wszystkie atrakcje miasta Bojnice opisaliśmy w artykule Gdzie wybrać się na wycieczkę do Bojnic.

Zamek Topolčianky + Arboretum Mlyňany + Zubria Zoo

Nie można pominąć jednej z najbardziej tradycyjnych wycieczek szkolnych na naszej liście! Możesz zacząć od zamku, gdzie będziesz cieszyć się wnętrzami z epoki i wystawą rzadkich mebli i broni. Zobaczysz narodową stadninę koni, która jest centrum hodowli koni na Słowacji i jest jedną z najważniejszych stadnin na świecie. Po wycieczce można udać się do arboretum, w którym znajdują się największe kolekcje obcych drzew na Słowacji. Najpiękniej jest przyjechać tu w maju i czerwcu, kiedy wszystko kwitnie. Dzień kończy wizyta w Zubrej zvernice, jedynym miejscu na Słowacji, w którym na własne oczy zobaczysz żubra - największego europejskiego ssaka. Ząb osiąga długość 2,7 metra i wysokość 1,9 metra. Wszystkie niezbędne informacje na temat zwiedzania Zubrej zvernice można znaleźć na tej stronie. Aby uzyskać informacje o zamku i arboretum, kliknij tutaj ponownie.

Štúrovo + Esztergom

Štúrovo oferuje dobrze znany basen Vadaš pełen zjeżdżalni i specjalnych basenów (np. Z falami). A z basenu jest już tylko skok (przez most) do węgierskiego miasta Ostrzyhom, skąd   widać zwłaszcza słynną bazylikę ostrzyhomską, z której rozpościera się piękny widok na okolicę. Zalecamy również odpłatną kontrolę. Jeśli chcesz urozmaicić swoją wycieczkę, wybierz się na przejażdżkę łodzią po Dunaju, która jest opatrzona adnotacjami i pokaże Ci najpiękniejsze elementy strony + opowie, co jest w historii. Więcej informacji o bazylice znajdziecie na tej stronie, aktualny cennik basenu znajdziecie klikając tutaj.

Donovaly

W ostatnich latach Donovaly stały się miejscem stworzonym dla dzieci w każdym wieku. Okruchy i absolwenci dostaną pieniądze, można ładnie dostosować zajęcia do roku, który jest na szkolnej wycieczce. Można odwiedzić Jaskinię Harmanecką, DAMi´Bike PARK SNOW (kolarstwo), centrum linowe, wypożyczyć skutery elektryczne lub obejrzeć wyścig psów zaprzęgowych. Mniejsze dzieci będą zachwycone Habakukov , wioską inspirowaną opowieściami Pawła Dobšinskiego lub parkiem dla dzieci Myšiačik . Na tej stronie znajdziesz wszystkie niezbędne informacje. Poruszyliśmy temat Donovaly i ich atrakcji w specjalnym artykule - Gdzie wybrać się na wycieczkę do Donovaly.

Čierny Balog (Vydrovská dolina)

Edukacyjne gry ekologiczne, spacery po przyrodzie Leśnego Skansenu, poznanie tradycji ludowych, kultury oraz słowackiej fauny i flory. Wszystko to oferuje Vydrovská dolina w Čiernym Balogu. Istnieje również przejażdżka koleją czarnogórską. Ale przede wszystkim będziesz cieszyć się specjalnymi zabawami ekologicznymi , które nauczą dzieci prawidłowego segregowania odpadów, postrzegania wielozmysłowego, obejrzenia tradycyjnych technik dekorowania płótna, obejrzenia filmu czy produkcji makulatury. A lista wciąż się nie kończy! Oferta jest naprawdę szeroka, na tej stronie znajdziesz wszystkie opcje i procedurę rezerwacji tego doświadczenia .

Korzystają z tego artykułu? Możesz podzielić się ze swoimi przyjaciółmi.

Ostatnio blogi

Spoznajte slovenské tekuté poklady

Spoznajte slovenské tekuté poklady

Margaréta Koklesová 09. 05. 2024 Slovensko je krajinou chutí. A to nielen v jedle. Svoje tradície, zvyky a jedinečnosti máme aj v nápojoch. Poďte s nami objaviť slovenské tekuté poklady. Nápoje našich predkov Základnou tekutinou...
Leto na Slovensku

Leto na Slovensku

Margaréta Koklesová 01. 05. 2024 Wysokie Tatry Dlhé slnečné dni priam lákajú, aby ste leto na Slovensku strávili vonku. Na záhradách, pri jazerách, v horách aj v mestách. Pestrosť a možnosti našej krajiny najlepšie objavíte práve v tomto ročnom období. Čo všetko...