Batizovská Dolina

długość:

- 6,4 km

Pleso

- Batizovské Tarn (1,884.2 m), z którego wypływa strumień Batizovský powyżej kosodrzewiny produkuje Batizovské wodospady
- Małe Batizovské Tarn
- Batizovské oczy
- Plieska mały kościół
- Black Mountain Lake

Batizovská Dolina znajduje się w Wysokich Tatrach w dzielnicy Popradu na Słowacji. To piękne doliny masywu Končistá ograniczony (2537,5 m) i szczyt Gerlach Peak (2654,4 m). Górny doliny podzielone na dwa pasma, którego koniec skalnym wieży zwanego Kostolík (2261,5 m). Wreszcie, dolina produkuje Batizovský tarczę. (2,448.1 m) Zachodnia część doliny jest utworzona przez ogromny labirynt skalistych zboczach Končistá punkcie. Wschodnia część jest łagodniejsza i stopniowo wzrasta. W środkowej i najkrótsza część doliny rozciąga się od Batizovský Tarn po głowach Batizovské. Są pochylając się nad Batizovské otwory, które historycznie były ośrodkiem koparki uwagi, więc czasami spotkać ze starą nazwą Złotego dziury. Na dnie zalesionej dolinie. Skutkuje to najczęściej stosowany sposób schodzenia szczyt Gerlach (sondy Batizovská). Dolina została nazwana przez wsi Batizovce w których grunty poprzednio należał.

Batizovské Tarn

Batizovské Mountain Lake ma powierzchnię 3,48 ha i na głębokości 12 metrów. Znajduje się na wysokości 1,884.2 metrów. Wypływa z piłką Batizovský strumienia, który płynie na północny-zachód i płynie na południowy wschód.

Batizovské Falls

Jest to seria wodospadów kaskadowych na lodowcu Batizovský strumienia. Znajdują się one na wysokości 1870 metrów nad poziomem morza około 50 metrów na południe od Batizovský Tarn. Nad wodospadami przechodzi Tatranská autostrady od Popradské piłki (1,494.3 m) w Velická dolinie, z której żółknie znak w Vyšné Hágy dalej. Nie prowadzi do nich nie szlakiem turystycznym.

Jeśli masz zdjęcia Batizovska doliny, można przesłać je do nas na adres info (at) sorger.sk a my opublikujemy z Twoim nazwiskiem.

Liryk: Lucia Lučivjanská