Restauracje Mała Fatra

Park Narodowy Fatry i jego otoczenie jest duża liczba zabytków kulturowych i historycznych. Niektóre z tych wyborów.

Zamek Strečno
ruiny zamku Strečno dominuje przepływ masy jako symbol władzy feudalnej w centrum leśna. Mimo że jest już trzy wieki w gruzach, jego zachowana architektura jest dowodem rozwoju średniowiecznej twierdzy od gotyku do baroku. Wyniki badań historyczno-architektonicznym stał się podstawą do jego częściowej rekonstrukcji. Całkowicie przebudowano główną bramę, główną wieżę, południe, północ pałac pałac i kaplicę.

Godziny otwarcia:
01 listopada-11.April zamknięte
(otwarty tylko dla gości ogłoszonych z wyprzedzeniem (minimum 20 osób), w ciągu tygodnia roboczego od poniedziałku - piątku w godzinach od 7.00 do 15.00.)
12.April - 30.jún: pon-09:00 do 17:00 (ostatnie wejście o 16.00)
1.Juli - 31.August: pn-nd 09:00 do 18:00 (ostatnie wejście o 17.00)
1-cia - 30 września: pn-nd 09:00 do 17:00 (ostatnie wejście o godzinie 16.00 )
1 - 31.October: pn-nd 09:00 do 16:00 (ostatnie wejście o 15.00).

Muzeum Wsi Słowackiej Martin
Muzeum Wsi Słowackiej w największej ekspozycji na wsi na Słowacji koncentruje się prawie 100 obiektów architektury ludowej z północno-zachodniej Słowacji. W tej chwili jest to, aby na Orawie z cennych dokumentów budowlanym ludowej kultury, które wraz z sądami dostosowawczych, ogród, swoich dziedzinach i wyposażenie stanowią drogę życia i życia mieszkańców tego regionu w przeszłości. Filagor prawnych, drewniany kościół słowacki rudy i zagrody mieszkaniowej Nolčovo, jak również budowaniu pasterzy papradno ze szkoły jednej klasy w Petrovice w regionie Kysuce Podjavorníky - odsetki dostępny do nowszych obiektów w regionie Turiec są również dostępne. W sezonie odbędzie programy folkloru, w którym producenci folklorystyczne, artyści, rzemieślnicy z pokazami tradycyjnych grup produkcyjnych ludowej i ludowych z pokazami zwyczajów ludowych i folkloru. Muzeum Wsi Słowackiej Martin
Godziny otwarcia:
1 maja - 30.jún wt-nd 09:00 do 18:00
1.Juli - 31.August wt-niedz 9:00 do 18:00
1 września - 31.October wt-niedz 9:00 do 17:00
1 listopada - 30.april Ut pi, Sun 10:00 do 14:00

słowackiego Betlejem - Rajecka Las
monumentalna rzeźba Słowacki Betlejem w miejscowości Rajecka lasu.
W centrum wsi, obok kościoła wybudowano Dom narodzin Boga. Budynek został zaprojektowany przez inż. Stanislav Machovčák z Stašková. Prace budowlane prowadzone z pomocą mieszkańców całej gminy, ale także okolic. W listopadzie 1995 roku był w domu otwarte dla publiczności Słowackiego Betlejem.
Jest to wspaniałe dzieło Józefa Pekara z Rajeckie Teplice, który nie tylko pokazać narodziny Chrystusa, ale także historię narodu słowackiego. Jozef Pekara idea została włączona do biblijnych obrazów środowiska z życia narodu słowackiego. scena narodzin Bóg jest w trakcie pracy i jest uwzględniona w miejscowości Rajecka Lasu. Wokół są reprezentowane wszystkie regiony słowackie jego najbardziej znanych miejsc i zabytków. Devin Castle, Bratysława, Trencin, Orava, Katedra Nitra, Trnava i Spiskiej Kapitule, Koszyce i innych. W tle wznosi Krywań, jeden z tatrzańskich szczytów, które jest symbolem Słowacji.

W pracy przedstawiono prace artystyczne, które raz na słowackie osób zaangażowanych, ich stroje, zwyczaje i sposób życia. Postacie poruszać, pracować, bawić się. Słowacki Betlejem Książki historii i geografii, lustro umiejętności i tradycje artystyczne rzeźbienia w Rajec. Oddychanie z niej optymizm, radość z pracy i życia codziennego i dzień święto prostego człowieka. Praca jest 8,5 m, szerokości 2,5 mA i 3 m. Razem nie są oddalone około 300 postaci, którego połowa jest również przenoszenie.

godzinach:
codziennie 9:00 do 12:00 do 13:00 do 17:00 godzin.

Rzeka Wag pływających
wysyłka odbywa się w obszarze bariery - Strečno tratwy z oznaczeniem typu Streczno. Rosnące zainteresowanie klientów z całego świata, ich zadowolenie, tylko pozytywne opinie i profesjonalnie zarządzać całym spektrum usług w tym niezwykłym ofertą typowych elementów słowackich są przy założeniu, że można również odwiedzić tę atrakcję. Początek żeglowania na tratwach (Start) jest Pltisko bariera. parking autobusowy przy Pltisko położony jest przy głównej drodze nr. 18 / E50, 7 km od Streczno - kierunek Martin, w lewo (drugi tunel kolejowy) w kierunku Martin Pltisko znajduje się 1,7 km od granicy dzielnicy Martina i Żyliny, racja.

Aby uzyskać więcej informacji i rezerwacje: http://plte.strecno.sk/