Znalazłeś błąd lub chcesz polecić nam nową atrakcję

Widok Tomasowa

Lokalizacja
Východné Slovensko, Košický kraj, Spišská Nová Ves, Spišské Tomášovce
Ulubiony

Wysokość: 650 - 667 m n.p.m.

Skalista wychodnia uformowana z zlepieńców wapiennych z najpiękniejszym widokiem w Słowackim Raju, na południowym stoku Ludmanki, nad rzeką Hornad. Ściana skalna ma 200 m wysokości, w górnej części popularna wśród alpinistów ma około 35 m, a przez większość swojej wysokości jest prostopadła, w górnej części przechodzi w nawisy. Pod tarasem skalnym w bezpośrednim sąsiedztwie ścieżki turystycznej znajduje się jaskinia „Michalova džura”, Čertova diera, która ma 46 m długości i jest zamieszkana od epoki kamienia. Ma charakter płaskowyżu skalnego i jednocześnie stanowi szczyt widokowy tej atrakcji turystycznej.

Podejście do najpiękniejszego widoku w Słowackim Raju nie jest szczególnie trudne. Istnieje kilka sposobów, aby dostać się na widok Tomášov. Najłatwiejsza, najkrótsza i najmniej uciążliwa trasa prowadzi ze Spiskich Tomaszowców, do których można dojechać samochodem, autobusem i pociągiem. Trasa ma 3,5 km i jest oznakowana (zielony znak) i trwa około 40 minut. Nawet dzieci lub seniorzy mogą bawić się wspinaczką. 

Tomášov View wraz z Dobszyńską Jaskinią Lodową to najczęściej odwiedzane miejsca Słowackiego Raju.Często zadawane pytania dotyczące atrakcji Widok Tomasowa

Przedstawione odległości są mierzone w linii prostej, rzeczywista długość podróży może być inna.
Które wdzięki kobiece znajdują się w pobliżu?
1
3