Region turystyczny
Nízke Tatry, Jasná, Liptov, v Tatrách, Severné Slovensko, Žilinský kraj, Liptovská Mara, Chopok Sever, Chopok
Znalazłeś błąd lub chcesz polecić nam nową atrakcję

Słowackie Muzeum Ochrony Przyrody i Speleologii

Lokalizacja
Stredné Slovensko, Žilinský kraj, Liptovský Mikuláš, Liptovský Mikuláš
Ulubiony

Muzeum znajduje się w Liptowskim Mikulaszu i mieści się w zabytkowym budynku byłego klasztoru jezuitów. Należy do nowoczesnych, interaktywnych placówek muzealnych o wyjątkowej specjalizacji na Słowacji, uzupełnionych o obszar ochrony terytorialnej i gatunkowej, i jest jedynym tego typu wyspecjalizowanym muzeum na Słowacji.

Wycieczka interaktywna ma charakter edukacyjny i rozrywkowy, a odwiedzający muzeum mogą zajrzeć do legowiska niedźwiedzia, posłuchać odgłosów przyrody i zwierząt lub spróbować przeczołgać się po jaskini. Na powierzchni około 1400 m2 można zobaczyć rzadkie eksponaty takie jak np. szkielet lwa jaskiniowego, który jest jednym z największych w Europie, prehistoryczna maska ​​kultowa lub model meteorytu. Muzeum oferuje również pokaz rekreacyjno-ekonomicznej działalności człowieka w górach wysokich, historii turystyki, alpinizmu, narciarstwa, skialpinizmu, a także działalność Górskiego Pogotowia Ratunkowego i centrum zapobiegania lawinom.

Nad budynkiem muzeum znajduje się wieża widokowa, z której roztacza się niepowtarzalny widok na panoramę miasta i jego okolic, Tatry Zachodnie, Niskie, Wielką Fatrę i Choczańskie Wzgórza.

 Często zadawane pytania dotyczące atrakcji Słowackie Muzeum Ochrony Przyrody i Speleologii

Przedstawione odległości są mierzone w linii prostej, rzeczywista długość podróży może być inna.