Region turystyczny
Kysuce, Severné Slovensko, Žilinský kraj, Kysucké Beskydy
Znalazłeś błąd lub chcesz polecić nam nową atrakcję

Miejsce pielgrzymek - Živčáková góra

Lokalizacja
Stredné Slovensko, Žilinský kraj, Čadca, Korňa
Ulubiony

Vrch Živčáková znajduje się na północy Słowacji nad miejscowością Korňa, powiat Čadca. W 1958 roku Matka Boska z Lourdes ukazała się w tym miejscu kilkakrotnie leśnikowi Matúšowi Lašútowi. Była to setna rocznica objawień Najświętszej Marii Panny w Lourdes we Francji. Od tego czasu odwiedzają to miejsce wierni z bliska iz daleka, a góra jest miejscem maryjnej czci i modlitwy, uświęconej ofiarami i modlitwami wierzących. Na szczycie znajdują się źródła, którym ludzie przypisują działanie lecznicze, a przy źródłach znajduje się Kaplica Matki Bożej Królowej Pokoju, która powstała tu w latach 1992 - 1993.

W 2008 roku tym miejscem był Dekret Mons. Tomáš Galis, biskup żyliński, ogłosił oficjalnie maryjne miejsce pielgrzymek i miejsce modlitwy. W kaplicy odbywają się regularne nabożeństwa i pielgrzymki zawsze w niedziele wiosną i jesienią, a program pielgrzymek jest zawsze publikowany na stronie głównej.

Na dwóch głównych drogach dojazdowych - z Turzovka-Vyšný Konno i z Korna, budowane są stacje drogi krzyżowej, aby zachęcić pielgrzymów do modlitwy i kontemplacji. Droga dojazdowa z Korna na górę Živčák została zmodyfikowana i dziś można tu dojechać samochodem lub autobusem na parkingi w pobliżu nowego kościoła mariackiego Marii Panny Matki Kościoła. Prowadzi tu kilka ścieżek dojazdowych, które w ostatnich dziesięcioleciach były zdeptane przez tysiące pielgrzymów, którzy regularnie odwiedzają miejsce związane z objawieniami Matki Boskiej z Lourdes.Często zadawane pytania dotyczące atrakcji Miejsce pielgrzymek - Živčáková góra

Przedstawione odległości są mierzone w linii prostej, rzeczywista długość podróży może być inna.
Które wdzięki kobiece znajdują się w pobliżu?
1
3