Region turystyczny
Západné Slovensko, Stredné Považie, Považie, Trenčiansky kraj, Biele Karpaty, Myjavská pahorkatina, Malé Karpaty, Zelená voda, Považský Inovec
Znalazłeś błąd lub chcesz polecić nam nową atrakcję

Kalwaria i Kaplica św. krzyża Starej Tury

Lokalizacja
Západné Slovensko, Trenčiansky kraj, Nové Mesto nad Váhom, Stará Turá
Ulubiony

Kalwaria w Starej Turze na cmentarzu rzymskokatolickim w Drahy w części miasta "Nad humnami" Czternaście przystanków Drogi Krzyżowej wyznacza ścieżkę otoczoną aleją lipową z 1898 roku, prowadzącą do dominującej Kaplicy Świętego Krzyża. w elewacji której znajduje się wieża z ostrosłupowym dachem i podwójnym krzyżem, ściany z oknami skośnymi podzielone są masywnymi pilastrami w postaci kolumn nośnych, które na ścianie frontowej przykryte są nadstawkami wieżyczki. miała miejsce we wrześniu 1863 r. Kalwaria wraz z Kaplicą św. Krzyża powstała w celu prowadzenia kultu religijnego, umocnienia wierzących i upamiętnienia tysiąclecia przybycia na nasze terytorium braci Tesalonskich św. Cyryla i Metodego.

W 1998 i 2005 roku Kalwaria wraz z kaplicą została częściowo przebudowana. Kaplica św. Krzyż służy również jako kaplica cmentarna. Od 2008 roku Kalwaria wraz z kaplicą jest narodowym zabytkiem kultury.

Często zadawane pytania dotyczące atrakcji Kalwaria i Kaplica św. krzyża Starej Tury

Przedstawione odległości są mierzone w linii prostej, rzeczywista długość podróży może być inna.