Region turystyczny
Západné Slovensko, Dolná Nitra, Tekov, Pohronský Inovec, Nitriansky kraj, Ponitrie
Znalazłeś błąd lub chcesz polecić nam nową atrakcję

Teatr Jána Palárika

Lokalizacja
Západné Slovensko, Trnavský kraj, Trnava, Trnava
Ulubiony

Teatr znajduje się na placu Trójcy w Trnawie i mieści się w budynku teatralnym zbudowanym przez miasto w 1831 roku, który jest najstarszym tego typu budynkiem na Słowacji.

W latach 1960 - 1965 działał jako pierwszy profesjonalny teatr w Trnavie, a po jego upadku utrzymywał się wyłącznie dzięki amatorom. W 1974 roku został przekształcony w objazdowy Teatr dla Dzieci i Młodzieży i specjalizował się w twórczości dla dzieci i młodzieży. I paradoksalnie, w okresie istnienia teatru dziecięcego, osiągnął też największe dotychczasowe sukcesy w istnieniu teatru. W 1990 roku przemianowano go na Teatr Trnava, a później, w 2001 roku, na Teatr Jána Palárika.

W 2003 roku, po około roku przebudowy, otworzyli dla widzów centralną szatnię w studiu Divadelní oraz w starych piwnicach Klementa pod teatrem. Obecnie w swoim repertuarze posiada produkcje dla dorosłych i dla dzieci. Wiele inscenizowanych dzieł powstaje tu bezpośrednio w teatrze w postaci oryginalnych scenariuszy, dramaturgii tekstów prozatorskich lub merytorycznych adaptacji sztuk teatralnych.


Często zadawane pytania dotyczące atrakcji Teatr Jána Palárika

Przedstawione odległości są mierzone w linii prostej, rzeczywista długość podróży może być inna.