Wędkarstwo w Tatrach

FISHING pod Tatrach Wysokich

Wysokie Tatry przecina główny europejski dział wodny między Czarnego i Morza Bałtyckiego, w wodzie odprowadzanej ze strumieni Tatra 40, co pokazuje, krwawienie w 4 głównych rzek. Oczywiste strumieni wody pod wysokim Tatry są głównie przedstawiciele pstrąga (Salmo trutta m. Fario) i grayling (Thymallus thymallus). Występuje tam również pstrąg (Salvelinus fontinalis), pstrąg tęczowy (Oncorhynchus mykiss), kleń (Leuciscus cephalus) i undermouth (Chondrostoma nasus). Połowy tych wodach pstrąga jest dozwolony od 04.16 do 31.08. Połowy lipienia odkryty dozwolony jest od 01.06 do 31.09

Salmo trutta

Dzienny czas połowu:

Kwietnia do września 6:00 do 19:00,
maj i sierpień 05:00 do 21:00,
czerwcu i lipcu 04:00 do 22:00 godz.

Stopa rybacka ryb:

Dozwolone jest ryby dochodzić, które osiągają najniższy wskaźnik rybacka

pstrąga tęczowego (Oncorhynchus mykiss), 25cm
pstrąg (Salmo trutta m. Fario), 25 cm
pstrąg potok (Salvalinus fontinalis), 25 cm
grayling (Thymallus thymallus), 27 cm

wody do połowu pstrąga może jeden dzień, aby przywłaszczyć maksymalnie czterech kawałków gatunku łososiowatych ryb oraz lipienia lub cztery kawałki undermouth, brzany lub ich kombinacji. Zawłaszczania cztery kawałki ryb końcach codziennie wywoławczych. Ilość innych rodzajów ryb, które mogą być przeznaczone do polowania jest więcej niż 5 kg.

Ryby złowione w czasie ochrony indywidualnej lub ryb i niewymiarowych stopy rybackiej, łowienie musi natychmiast zachować należytą ostrożność spaść z powrotem do wody, nawet jeśli są one rannych w jakikolwiek sposób; To samo dotyczy innych organizmów wodnych. Jeśli ryba nie może zostać złapany zwolnić zaczep bez uszkodzenia, cięcie platformę rybackiego i wypuszcza ryby z powrotem do wody z hakiem.

W wodach pstrąga jest zabronione:

a) złapać więcej niż jedną wędkę,
b) stosowanie żywych ryb jak wabik,
c) użyć innego jak sztuczne muchy w liczbach większych niż trzy,
d) podczas połowów przędzenia na martwych ryb używać więcej niż jeden haczyk ,
e) polowanie na pływaliśmy i położył
f) używane do połowu więcej niż jeden wabik oprócz łowienia na sztuczne muchy,
g) używanych jako przynęty robaków i owadów we wszystkich stadiach rozwoju,
h) ryby dłużej niż trzy dni w tygodniu.

łowiska LISTA MO SRZ POPRAD

łowisko karpia

4-3370-1-1 VN - Grébpark
wód powierzchniowych dużych zbiorników w Popradzie.
Grebpark

4-3570-1-1 VN - Małe Grébpark
okoliczne wody małe zbiorniki w Popradzie.

łowisko pstrągów

4-2000-4-1 Poprad nie. 7
zlewni rzeki Poprad do nienawiści w Wielkiej Łomnicy do ujścia Sławkowskiego potoku w części miasta Poprad - Matejovce strumień na płaskiej, Matějovský Na wzgórzu i prostego strumienia od ujścia do źródła i innych bezimiennych dopływów od ujścia do źródła.

4-2260-4-1 skalisty strumień
skalista strumienia od ujścia w miejscowości Big Łomnicy do granicy Parku Tatrzańskiego Narodowego i strumieni pastwisku, Chotárny, głębokie, Łomnicki, od ujścia do granicy Tatrzańskiego Parku Narodowego i innych bezimiennych dopływów od ujścia do granicy Tatrzańskiego Parku Narodowego.

4-2480-4-1 Cold Creek
Cold Creek od ujścia powyżej miejscowości Big Łomnicy do granicy Tatrzańskiego Parku Narodowego i rzekach nowych lasów, dysk w starym lesie, w ramach WPR od ujścia do granicy Tatrzańskiego Parku Narodowego i innych bezimiennych dopływów od ujścia do granicy Tatrzańskiego Parku Narodowego.

4-0310-4-1 Red potok nie. 1
czerwony potok od ujścia wsi Mlynica usta Novolesniansky strumień, skalista zatoczka od ujścia do granicy Tatrzańskiego Parku Narodowego i innych bezimiennych dopływów od ujścia granicy do granicy Tatrzańskiego Parku Narodowego.

4-2010-4-1 Poprad nie. 8
zlewni rzeki Poprad od ujścia Sławkowskiego potoku w części miasta Poprad - Matejovce do ujścia potoku Teplica i strumieni fujara, Stone Creek, strumień Hozelecký, rowu gęsi, Potocki, tygiel, Slatina, Krížna od ujścia do źródła i innych bezimiennych dopływów z ust do wiosna.
Zgodnie z § 13 pkt ods.1. e) ustawy nr. 139/2002 Coll zakazujące połowów ryby na rzece Poprad na budowę Wodnego „Hat Poprad” r. 118.450 km w elektrowni małych wody ( „HPP”) na tablicach podano w odległości mniejszej niż 60 m od krawędzi przelewu ciała. Płyty są umieszczone po lewej i prawej stronie linii bankowego.

4-2330-4-1 Slavkov potoku
Slavkovský potok od ujścia w części miasta Poprad - Matejovce na granicy Tatrzańskiego Parku Narodowego i strumieni Drumbľa, Hrachovište, Sandy Creek, mętny strumień, potok niezdarnie Štiavnik od ujścia do granicy Tatrzańskiego Parku Narodowego i innych bezimiennych dopływów z ust do Tatrzański Park Narodowy granica.

4-3110-4-1 Velický strumień
Velický potok od ujścia w mieście Poprad - Spišská Sobota granica Tatrzańskiego Parku Narodowego i Czarny potok od ujścia do granicy Tatrzańskiego Parku Narodowego i innych bezimiennych dopływów od ujścia do granicy Tatrzańskiego Parku Narodowego, obok strumienia Batizovská.

4-0490-4-1 Gerlach strumień
Gerlach potok od ujścia w mieście Poprad - granicę TANAP i innych bezimiennych dopływów do granicy Tatrzańskiego Parku Narodowego.

4-0680-4-1 Hornad nie. 6
zlewni rzeki Hornad od ujścia potoku Teplično w Betlanovce przez sprężyny i strumieni Teplično, Ždiar, Olšovec, potok Dubnický Boršov strumień Březiny, Flashy Creek, Cross Creek, Karkovjak, potok Kravjanský Polacy Creek, lipiec Vikartovský strumień Jedlinský potok, trochę Hornad od ujścia do źródła i innych bezimiennych dopływów od ujścia do źródła.
hornad31032007185
4-0210-4-1 Swift
Strumień Bystra z ujścia w miejscowości spišské bystré przez sprężyny i strumieni Kubašok, lód, woda, Korenianka Mojžiška, mokry strumień z wylotu do źródła i innych bezimiennego dopływami od jamy ustnej do źródła.

4-0470-4-1 Gánovský potok nie. 1
Gánovský potok z ustami powyżej Betlanovce wsi po mostu drogowego w miejscowości Hôrka - część o nazwie Prímovce strumienia i strumieni Horka, Tarnovski i innych bezimiennych dopływów od ust do źródła.

4-3180-4-1 Vernarský strumień
Vernarský strumienia od ujścia miejscowości Hranovnica przez sprężyny i strumieni Kotlickiego, ciepły strumień, Mlynica, Stratenik i innych bezimiennych dopływów od ust do źródła.

HODOWLA Coalfield

4-0300-4-2 czerwony potok
czerwony potok od ujścia do potoku Slavkov poniżej miejscowości Wielki Sławków do granicy Tatrzańskiego Parku Narodowego i innych bezimiennych dopływów od ujścia do granicy Tatrzańskiego Parku Narodowego.

4-0320-4-2 Red potok nie. 2
czerwony potok od ujścia potoku Novolesniansky granicy TANAP i innych bezimiennych dopływów od ujścia do granicy Tatrzańskiego Parku Narodowego.

4-0190-4-2 Březiny
Potok Březiny od ujścia do potoku po sprężyn Velické i innych bezimiennych dopływów od ujścia do źródła.

4-3540-4-2 VN - Airport
Water tank obszar w pobliżu lotnisko Poprad - Tatry.

4-2750-4-2 Teplica
Potok Teplica od ust do źródła i innych bezimiennego dopływów od ust do źródła, oprócz strumienia Skomelec.

4-0480-4-2 Gánovský potok nie. 2
Gánovský strumień od mostu drogowego w miejscowości Horka - nazwie Prímovce części przez sprężyny i innych bezimiennych dopływów od ujścia do źródeł.

4-1530-4-2 Novolesniansky strumień
Novolesniansky potok od ujścia nad miejscowością Mlynica granica TANAP i innych bezimiennych dopływów od ujścia do granicy Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Źródło: www.mosrzpoprad.sk

niskie Tatry

Ryby Niskie Tatry są przywiązane do górskich rzekach i strumieniach (pstrąg) i góralskiej (lipienia) zespołu. Gatunkami najczęściej zawierają pstrąga (Salmo trutta fario morpha), który występuje głównie w strefie góry i podgórskim. Towarzyszący drugi pstrąga strefa jest pásoplutvý babka (Cottus poescilopus). Grayling (Thymallus thymallus) jest typowy gatunek strefy podgórskim.
Wszystkie trzy wymienione gatunki ryb są jednymi z najważniejszych biologicznych wskaźników jakości wody. Spośród innych gatunków ryb żyje w rzekach łosoś Niskie Dunaju (Hucho hucho), kamień Loach (Noemacheilus barbatulus) CEREBAS łososia (Phoxinus Phoxinus), kiełb często (gobio), kleń (Leuciscus cephalus), wspólny jelec (Leuciscus Leuciscus) i chondrostome (Chondrostoma nasus). Tatra przeniknął do rzek i bez obcych gatunków ryb, takich jak pstrąg potoku (Salvelinus Fontinalis) i pstrąga tęczowego (Salmo gairdnerii).

Źródło: www.napant.sk