Statua Chrystusa w miejscowości Klin

Nie Klin w pobliżu zbiornika wodnego Orava jest kopią słynnego brazylijskiego Statua Chrystusa w Rio de Janeiro. Monument wznosi się na wzniesieniu Grapa na wysokość 686 metrów. Wysokość pomnika jest dziewięć i pół metrów, zasięg rąk ME siedem metrów i waży 23 ton.

Ręce statua Chrystusa Zbawiciela skierowane całą Orawę i miały je chronić. Chrystus modli się do Jana Pawła II., Posąg, który został dodany w 2009 roku pomnik papieża waży około 2,5 tony. Autorem pomysłu biznesmena z miejscowości Klin Józef Sroka, że cały pomnik i finansowo. Rzeźby wyryte przez lokalny carver folk Petera Ganobjak. Prace nad monumente rozpoczęła się w listopadzie 2007. Pierwszy projekt został stworzony przez żelaza, który został osadzony w betonie i wywożone do wzgórza Grapa. Istnieją dwie części połączone, nałożony Yport i tworzą rzeźbiony końcowy ax i motorowa Peter Ganobjak.

Początkowo szlak ze wsi Klin do pomnika Chrystusa flankującym krzyż, ale po problemach z ziemi, plan ten nie doszło do skutku. Czternaście Krzyżowa są umieszczone obok siebie na ścianie czołowej przed figurą.

Pod figurą Jezusa Chrystusa i Jana Pawła II. Znajduje się Kaplica Miłosierdzia Bożego.


Ładna okolica z ładne schody, płyty chodnikowe, ławek, wiele kwiatów i krzewów prawie zachęcać do wypoczynku nie tylko ciało, ale również duszę. Kiedy uderzające widoki na okolicę człowieka zapomnieć o codziennych troskach.


GPS:
N: + 49 ° 27 '12 0,07 "
E: + 19 ° 28' 59,44"