Kompleksy narciarskie Tatry Wysokie

NARCIARSTWO

wysokie Tatry

stok Solisko

Mimo, że większość turystów przyjeżdża do Tatrach w okresie letnim, wiele osób korzysta na nartach Tatra. Wyższy poziom morza stwarza dobre warunki narciarskie w niektórych ośrodkach nawet w maju. Na Tatr zbudowana jest więcej ośrodków narciarskich. Do najważniejszych należą:


Hrebienok (1310 m)
Centrum jest związany z kolejką linową Stary Smokowiec. Zbudowany z trzech stokach narciarskich: Hrebieniok 1 - jest to „Horna luka” o wysokości 200 m i ciężkiego, Hrebieniok 2 - „Dolna Luka” jest idealny dla początkujących, Stary Hrebienok Smokovcu - umiarkowane nachylenie 3200 m toru. Poza stokach szczególnie popularny wśród turystów pediatrycznych sanki biegnie od Starego Smokowca na Hrebienok.

Pleso (1350 m)
znajduje się kompleks sportowy FIS, który w 1970 roku odbędzie się Puchar Świata w dyscyplinach nordyckich i co roku są wyrównane generalnie niektórych światowych imprez zimowych. Kompleks posiada sześć wyciągów i miejsc o łącznej przepustowości 3750 osób na godzinę. Narciarzy są trzy górki poziom pośredni: Interski Esíčko, Solisko. 80% jego powierzchni jest pokryty sztucznym śniegiem. Istnieją jakości utworów narciarstwa biegowego i pomieszczenia techniczne zostały zakończone dwa skoki z punktu krytycznego 120 mA 90 m. Istnieje również możliwość nauki jazdy na nartach pod okiem doświadczonych instruktorów ze szkoły narciarskiej. Ośrodek znajduje się tuż zakwaterowanie w hotelu Sport FIS, która jest wyposażona w takie. 25 m basen, sauna, siłownia, sklep narciarski i wypożyczalnia nart. Cały teren narciarski znajduje się na wysokości od 1350 m do 1860 m (Top wyciągu krzesełkowego na Solisko). Z powodu wysokiej jakości usług są różne wyciągi z innych ośrodków oraz kwot maksymalnych cen podczas świąt Bożego Narodzenia.

Ždiar - Bachledova Valley (860 m)
centrum znajduje się na obrzeżach miasta Wysokie Tatry, ale nadaje się dla wymagających narciarzy i dla wycieczek szkolnych. Szlaki są trzy klasyfikacje światła i umiarkowane. Kompleks prowadzi wyciąg krzesełkowy (pojemność 1350 osób / godzinę) i dwie windy.

Ždiar- Strednica (900 m)
Trasy zjazdowe leżące u podnóża Tatr Bielskich nie są bardzo strome, sezon narciarski można rozpocząć po 30-centymetrów śniegu. Nie na nartach warunki dla wymagających i doświadczonych narciarzy, ale są one odpowiednie dla rodzin z małymi dziećmi i dla początkujących. O pojemności 5530 osób / godzinę jest największym uzdrowiskiem w Wysokich Tatrach.

Tatrzańska Łomnica Jamy (850 m)
Jest rzeczywiście tylko jeden stok o pojemności 720 osób / godzinę, ale jest stosunkowo wytrzymałe i sztuczny śnieg, dzięki czemu jest wysokiej jakości stoki o umiarkowanej trudności. Operacja jest także wieczorna jazda, jeśli urządzenie posiada dwa mniejsze skoki narciarskie.

Rocky Pleso (1750 m),
najwyżej położonym i najlepszy ośrodek narciarstwa zjazdowego w Tatrach leży na wysokości 1750 m do 2200 m. Posiada wysokiej jakości ścieżek narciarskich i są to dwa oceniono jako trudne. Ekstremalne nachylenie jest głównie francuski Mugoli. Od Łomnicki Staw do Tatrzańskiej Łomnicy wiodącym umiarkowany stok o długości 4800 m. Zważywszy, że Centrum ma wbudowany system sztucznego naśnieżania, sezon zaczyna się trochę później, ale to trwa do połowy maja Czasami drobny problem z upaść lawinę Łomnicki siodle, co osiąga się poprzez budowanie barier lawinowych i piaskowania lawiny.

Jazda na nartach

w regionie Tatr są też kolejne stoki zjazdowe takie. Podbanske, Tatranska Lesna lub Smokowiec znajduje się słynny łąka Jakubkova o długości toru 853 m. Ośrodki te są budowane dla początkujących i zaawansowanych narciarzy. Dla turystów, którzy chcieliby nauczyć sportowe dostępne są szkółki narciarskie, takie jak kryształ narciarskie (Pleso), T-Ski (Stary Smokowiec) lub JMG-Ski (Pleso). Ich usługi obejmują wypożyczalnię sprzętu narciarskiego i ski. W lecie szkoły organizują wiele zajęć sportowych, takich jak rafting, jazda konna, kolarstwo górskie i więcej.