Miasta i miejscowości w Tatrach

   
 
  Poprad

POPRAD
Poprad jest centrum turystycznym i bramą do Tatr Wysokich. W promieniu 50 km od Popradu znajdują się cztery parki narodowe - każdy o innym charakterze - cztery gorące źródła mineralne, cztery różne jaskinie.

www.poprad.sk

 
   
  Kieżmark

KEŽMAROK
Kieżmark jest jednym z centrów Spiszu, regionu o bogatej historii i wielu zabytków kulturowych i historycznych. Jest to również siedziba powiatu. Jest położony w pobliżu Tatr Wysokich, na wysokości 630 m nad poziomem morza.

www.kezmarok.com

 
   
  ždiar

ŽDIAR
wsi Ždiar jest nadzwyczajne charakterystyczne wsie Goral na Słowacji. Jego położenie między Tatrami i Bielskich Magura Spiska bezpośrednio kształtowaniu rozwoju turystyki. Na kolanach górach i pięknej przyrody są przypadkowe i patronami są źródłem relaksu i nowa siła psychiczna i fizyczna.

www.zdiar.sk

 
   
  Mengusovce

MENGUSOVCE
wieś należy do obszaru chronionego TANAP, a tam jest bardzo ładny widok na Tatry Wysokie i Niskie.

www.mengusovce.sk

 
   
  strba

ŠTRBA
Dogodna lokalizacja Strba w pobliżu Tatr Wysokich, wygodny transport połączony / samochód, autobus, pociąg, Cog / szeroka pojemność zakwaterowania, sieci biznesowych na wysokim poziomie, gościnność i serdeczność mieszkańców - stwarza warunki do rozwoju turystyki, turystyki, rekreacji i usług związanych Tatry.

www.strba.sk

 
   
  Velky Slavkov

Velky Slavkov
Velky Slavkov to nowoczesny ośrodek, a jego lokalizacja sprawia, że jest idealną bazą wypadową dla odwiedzających Tatry Wysokie. Turyści oferuje nowoczesne udogodnienia, jak również domy prywatne, jednorodzinny.

www.obce.info/index.php?make=mapa&id=7&obec=1695

 
   
  New Forest

NEW FOREST
wieś New Forest ma dla turystyki idealnie znajduje się w Wysokich Tatrach, w pobliżu miasta Poprad i około 10 km od międzynarodowego portu lotniczego jest interesująca dla turystów.

www.novalesna.sk

 
   
  stary las

Stary las
Najwyższe szczyty szczytów na granicy Tatrzańskiego Parku Narodowego i górskie łąki znajduje się w miejscowości Stara Lesna.

www.staralesna.info

 
   
  Stary Smokowiec

OLD SMOKOWIEC
Osada jest ważnym węzłem komunikacyjnym z odgałęzienia Tatra kolejki elektrycznej i kolejki linowej na Hrebienok, gdzie jest punkt wyjścia dla wycieczek do najbardziej odwiedzanych dolin. W miejscowości znajduje się sieć przedsiębiorstw, niektóre banki oddział, kantory.

www.tatry.sk

 
   
  Tatrzańska Łomnica

Tatrzańskiej Łomnicy
w 1949 Tatrzańskiej Łomnicy stała się siedzibą administracji Tatrzańskiego Parku Narodowego, który oprócz budynków operacyjnych zbudowanych w 1969 ekscentryczne budynku muzeum ze stacją badawczą i ekspozycji 1994 Wysokich flory poprzez ogrodów botanicznych.

www.tatry.sk

 
   
  Pleso

Szczyrbskie Jezioro
najwyższy turystyczny spa wieś w Tatrach Wysokich, na południowym brzegu Tarn samej nazwie.

www.tatry.sk