Transport w TatrachBez dostępu do wysokiej jakości strefie rekreacyjnej turystyki spadły, a więc jest nie tylko ważna infrastruktura hoteli, obiektów sportowych i rekreacyjnych, ale jednym z priorytetów wysokiej ruch jest rozwinięte usługi, które zapewniają wygodny dostęp do naturalnego piękna i naszych Tatr Wysokich. W Tatrach Wysokich możemy uzyskać zarówno w transporcie drogowym, ale odgrywa ważną rolę i kolejowe i znajduje się niedaleko lotniska w Popradzie, który działa również loty międzynarodowe. Bezpośrednio w okolicy to także rzadki kolejka linowa.

1. Transport drogowy

Znamienne jest połączenie drogowe między Popradu i Starego Smokowca jest 14 km długości i jest niezastąpiony autostrada Ružomberok - Važec. Region Tatra stanowi główną drogę połączenie drogowe wolności, że linie cały podnóża Tatr i podłączeniu wszystkich Tatry wsie z Podbanske do granicy kraju Łysej Polanie. Tętnica była otwarta jak drogi turystycznej z udziałem Marii Teresy na 04/09/1889. Został on później przedłużony do sześciu metrów i wzmocniona. Pierwszy samochód przeszedł ją w roku 1900. W roku 1919 został przemianowany na drogę wolności. Późnych latach 60-tych 20 wieku został przedłużony o przekroju Pleso - Podbanske. Dziś zrobimy bez naszego „autostrady drogowego Tatry” nie mógł sobie wyobrazić istnienie turystyki w najmniejszych gór na świecie.

2. Transport kolejowy

Rozwój sieci kolejowej jest bardzo przyczyniła się do zwiększenia zainteresowania w Tatrach. Połączenie ze światem zewnętrznym, od 1871 prowadził Košice -bohumínska kolejowego (od 1882 roku połączenia do Bratysławy i Wiednia), nie jest ważne tylko na Słowacji. W 1896 roku nie ciuchci Štrba Štrbské Pleso jako jedyna w swoim rodzaju w Tatrach Wysokich. Dziś cała Tatra kolejowa jest zelektryfikowana i tramwaje połączyć wszystkie miejscowości między Szczyrbskie Jezioro - Tatrzańskiej Łomnicy. Pod koniec 2000 roku rozpoczęła modernizację tramwajów. Na liniach może być już widząc nowszy model, który powinien zapewnić wygodne i bezpieczne szczególnie cichszą jazdę. Nowy tramwaj ma pojemność 200 osób. Obecnie pasażerowie na trasie Praga - Poprad zabrać ze sobą do pociągu i samochodu osobowego.

3. Transport lotniczy

Poprawiła ruch w dużym stopniu korzysta lotnisko niedaleko Popradu (715 m), który jest w stanie obsługiwać samoloty o pojemności 200 pasażerów. Oprócz regularnego ruchu lotniczego i oferuje loty widokowe i sportu. Jego początkowy lub lądowanie obszar wykorzystywany także w systemach alarmowych słowackich i służy jako THS operacji lotniczych.

4. Transport kabel

Umożliwia to przemieszczanie się ludzi do wyższej ziemi w okresie letnim i zimowym. Najważniejszą podnieść kolejką na Hrebienok, kolejki linowej na Rocky Mountain Lake i kolejki linowej na Łomnicki.

Stacji kolejki na Hrebienok

Biegnie od Starego Smokowca (1025m) na Hrebienok (1263 m) na torze z 1937m długości i 238 m. Maksymalne nachylenie osiąga poziom 14,9%, a maksymalna przepustowość wynosi 900 osób na godzinę. Jazda trwa osiem minut. Wyciąg ma ogromne znaczenie nie tylko dla Smokowcu, ale dla całego regionu, ponieważ Hrebienok jest jednym z najważniejszych punktów wyjścia dla wypraw i zima transportuje narciarzy na stokach położonych w Hrebienok.

Kolejka linowa w Rocky Mountain Lake

Dla rozwoju skiareału Łomnicki Staw (1764 m), nie jest konieczne, aby ustanowić połączenie z Tatrzańskiej Lomnici (900 m). Pierwszy podłączony do stacji kolejki linowej, które nie posiadają zdolności do zastąpienia kolejki linowej czterocyfrowy 1973. Od 1995 roku pracuje na trasie już zmodernizowanej kolejki linowej. Długość wynosi 3450 m długości i 864 m. czas wysyłki wynosi 14 minut i wyciąg spotka godzinę, aby przesłać maksymalnie 900 osób.

Kolejka linowa do Łomnica

Jest to jedyna winda w Tatrach Wysokich, który umożliwia dostęp do tatrzańskich szczytów. Aż samochodu roku 2001 kablowego połączenia z Tatrzańskiej Łomnicy na Łomnicki Szczyt (2632 m). Ale teraz działa tylko kolej linowa Łomnicki Staw (1764 m) - Łomnicę, Rocky Mountain Lake jak kolejka linowa zabierze nas. Kolejka jest 1872 mA transportu trwa 8 minut. Kabina zbudowana jest dla 29 osób, co oznacza przepustowość 75 osób za godzinę.