Jaskinie w Tatrach

jaskinia Bielańska

jaskinia Bielańska


Jaskinia Bielańska znajduje się na północnym stoku wzgórza Kobylí we wschodniej części Tatr Bielskich. Znajduje się w National Nature Reserve Bielskie Tatry w Tatrzańskim Parku Narodowym. Wejście na wysokości 890 m prowadzi z wędrówki szlak Tatrzański Basin że pokonuje różnicę wysokości 122 m. Grota wynosi 3640 różnica m wysokości 160 m. Część wejściowego dziurkowany dostępne przez tunel, wylot komina prowadzącej z górnej przestrzeni, oryginalny wejściu, znajdują 82 m powyżej bieżącej pozycji. I sekcja wysiadanie od szlaku, warunkowe miúdzyđóľkowy powierzchnie wapienne, wzrastając od skrzyżowania i punkty są powszechne zapada się kopułami i sieňovitých lokale (Zwinięty Dome, Kopuła gruzu). W niektórych sekcjach, aby zachować Modelowanie przy użyciu wody owalne kształty (rurową kopułą, długo korytarz, korytarz otchłani). A znaczące pionowych jaskiń segmentacji wypełnić lukę (GAP głodne, Piekło) oraz kominy.

Godziny otwarcia:
Sezon - od 9.00 do 16.00, wejście co godzinę
SEASON- 9.30 do 14.00, wejście 9,30 11,00 12,30 14,00

Kontakt:
Tatry
Droga No.67
059 54 Tatranská umywalka
tel. +421/52/4467375
E-mail: belianj@ssj.sk
Web: www.ssj.sk/jaskyne/spristupnene/belianska/

jaskinia Važecká

jaskinia Važecká

Jaskinia Važecká znajduje się w Važecký pięknej skontaktować Kozi wycofuje z Liptowskiej Kotliny, na zachodnich obrzeżach miejscowości Važec między Liptowskim Mikulaszu i Popradzie. Wejście na grocie usytuowany 8 metrów ponad zalewowej doliny białej Wag jest na wysokości 784 m. Podziemne pomieszczenia urządzone są głównie przez stalaktyty, stalagmity i basenów sintrowej szaty. Znaczna część grocie jest wypełniona drobnych osadów naniesionych były szczególnie rozlewiska Biały Wag, rzekomo ze strumienia wody zanurzenie pół ślepej dolinie Priepadlá. Temperatura powietrza: 6,5 do 7,1 ° C, przy wilgotności względnej 94 do 96%. Wstęp do jaskini w ciągu roku wpływ zmian klimatycznych na powierzchni, co jest wykazane przez mróz wietrzenia skał wapiennych. Ważne paleontologiczne miejscu kości niedźwiedzia jaskiniowego (Ursus spelaeus). Z bezkręgowców jaskiniowych jest odkrycie niezwykłe i niepowtarzalne głaszczkochody Eukoenenia spelaea - najdalej na północ przedstawiciel występowanie palpigrades co jaskinia Važecká jest wśród biospeleological terenów mających znaczenie dla Wspólnoty. Od czasu do czasu, w grocie zastał występowania kilku rodzajów nietoperzy.

roboczogodzin


Kontakt:
Niskie
Droga nr 18
032 61 Važec
tel. +421/44/5294171
E-Mail: vazec@ssj.sk
Web: www.ssj.sk/jaskyne/spristupnene/vazecka/

Demianowska Jaskinia Wolności

Jaskinia Wolności

Sopel jaskini jest częścią National Natural Landmark Demänovskie, który jest najdłuższy system jaskiń na Słowacji. Całkowita długość przestrzeni podziemnej jest imponujący 24 km, a które znajduje się 9 jaskiń, z których tylko dwa są otwarte dla publiczności i groty lodowej i Jaskini Wolności. Ten rozległy system jaskiń znajduje się w National Nature Reserve Dolinie Demianowskiej w Parku Narodowym Tatry Niskie 12 km na południe od Liptowskiego Mikulasza. Cały system jaskiń został stworzony przez aktywną przepływu rzeki Demänovka. Jaskinia Wolności pojawił się 03 sierpnia 1921 Morawski nauczyciel Alois King, wraz z synem miejscowego leśniczego Adam Misurata. Jak to było w rzeczywistości bardzo suche lato i prawie nie padało, Demänovka rzeka wyschła i odkrywca się w podziemnych pomieszczeniach poprzez wyschniętego koryta rzeki. Odkrywczym nurkowania dzisiaj po raz kolejny zalane wodą.

Część jaskini został otwarty dla publiczności w 1924 roku, ale dopiero od 1933 jaskinia uzyskała swoją obecną formę. Można go znaleźć tam dwa obwody i tradycyjnych o długości 300 mw 1800 mao już wykluczają. Trasa wycieczki to 976 kroków. Temperatura w grocie ma kształt koła 7 ° C, a wilgotność lat była 92-98%. Wiek jaskini szacuje się na około 1 milion lat. Wejście do jaskini znajduje się na wysokości 870 metrów i parking dla odwiedzających dostaje mu serpentynach drogi z lekkim nachyleniem, który pokonania różnicy wysokości 52 metrów. Wewnątrz jaskini robi sztucznie skonstruowane wejście i swoje pierwsze kroki w głąb domu, który jest najbardziej atrakcyjny zjawisko Wieczny deszcz. Niedoczekaniu suszy wodospadu spada woda z sufitu jaskiń powstała wytrącania sączy w grocie przez tektoniczne szczeliny.

Godziny otwarcia

Kontakt:
032 51 Demänovská Dolina
Tel. +421/44/5591673
E-Mail: djslob@ssj.sk
Web: www.ssj.sk/jaskyne/spristupnene/demanovska-slobody/

jaskinia lodowa

Znajduje się w National Nature Reserve Dolinie Demianowskiej w Parku Narodowym Tatry Niskie. Osiąga długości 1750 m. Wypełnienie się lodu w dolnych częściach groty. Zmielony lód, słupy lodowe, stalaktyty i stalagmity. Site kości różnych kręgowców, w tym niedźwiedzia jaskiniowego. Stwierdzono, że ośmiu rodzajów nietoperzy. Jaskinia znana jest od dawna. Pierwsza pisemna wzmianka pochodzi z 1719 roku Jaskinia została udostępniona dla turystów w latach 1880-1885, ponownie w latach 1950-1952. Promocja dostępna jest 650 m.

Godziny otwarcia


Kontakt:
Niskie Tatry
Ścieżka nr II / 34
Kemi 497
031 01 Liptovský Mikuláš
Tel. +421/44/5548170
E-Mail: demladj@ssj.sk
Web: www.ssj.sk/jaskyne/spristupnene/demanovska- Ladova /