Fauna w Tatrach Wysokich

FAUNA w Tatrach Wysokich

Mieszka 8 gatunków płazów, 3 gatunki gadów, 115 gatunków ptaków i 42 gatunków ssaków. Etap las możemy znaleźć Fox, Marten, kota lub tchórz i borsuka. Powyżej występują niedźwiedzie lub możliwości. Wilk jest niestety rzadkością. Najbardziej typowe mieszkańcy gór są kozice, świstaki i orzeł, co jest bardzo rzadkie.

Ursus arctos

Niedźwiedź brunatny (Ursus arctos)


Nienasycony opatrzone 2 m długości i waży 150-350 kg. Jeść jagody, robaki zdochnuté zwierzęta. Ponieważ ludzie zbierać jagody, owady znikają, ale także inne zwierzęta. Niedźwiedź jest zmuszony do szukania pożywienia u ludzi. Najgorzej jest, gdy uczą się regularnie chodzić z ludźmi. Prekutáva pojemniki wypełnione resztkami jedzenia z zakładu gastronomicznego lub już przyzwyczajeni wyszukiwań dla człowieka i uczy go młodymi. Obecnie zwiększony stopień misie.

Rupicapra tatrica

Zamszowa
(Rupicapra tatrica)

Chamois zasiedla alpejskie łąki i strome ściany Tatr. kozice żyją w stadach, co prowadzi samic. Stare kozy żyć samotny. Młode rodzą się w maju-czerwcu W 1994 roku mieszkał w Tatrach Wysokich 490 sztuk kozic. Obecnie stan gwałtownie maleje. W 1999 roku było tylko 79 sztuk.

chrisaetos Aquila

Golden Eagle (Aquila chrisaetos)

Orzeł jest największym pierzaste Tatry drapieżnika. Rozpiętość skrzydeł posiada dwa metrów i ważących 4 kg, ale żer można utrzymać ciężar 7 kg. Żywi się ssaków, takich jak świstaki, kozice i nornice. Gnieżdżą się na drzewach lub w szczelinach skalnych. W 1994 roku mieszkał w Tatrach 19 jednostek. Obecnie populacja maleje, co staje się coraz bardziej zaangażowane osoby.  

Lynx lynx

(Lynx Lynx)

Funkcja ta jest nasz trzeci największy mięsożerca. Osiąga długości 1,3 m do 0,75 m, osiągając ciężar 35 kg. Żyć samotne życie, przynosząc ze sobą tylko podczas godów od lutego do początku kwietnia Młody (2-4) rodzą się w maju i czerwcu. Lynx żeruje na jelenie, sarny, Muflon grze, ale również poluje na jelenie i kozice danieli.