Dolina Zimnej Wody

alpejskie doliny lodowcowe Małe zimnej Valley w kształcie litery U, czasami nawet w czasach lodu w kształcie lodowiec. Jest to typowa dolina Tatra szeregowy z szerokim dnem i stromymi klifami. Jego nazwa „mały” nie odpowiada jego wielkości, ale pochodzący z sąsiedniej doliny, która jest większa. Jest uważany za jeden z największych Trog. Mała zimnej Valley są dwa domki. Jednym z nich jest Zamkovského domek wybudowany w 1943 roku na wysokości 1.475 metrów, co daje 28 miejsc noclegowych w siedmiu pokojach. Drugi jest najwyższa wybudowany domek, Tery domek , położony na wysokości 2015 metrów. Został otwarty w 1899 roku i jest obecnie oferowana 24 miejsc noclegowych w trzech pokojach. Podczas wędrówki w dolinie znajdziemy roślinność alpejska zazwyczaj rodzaj drewna sosnowego i to zarówno jako peeling lub sosny. Nic więc dziwnego, że ten piękny doliny, przez które czyni cały czas postępy trochę zimny strumień najpiękniejszą doliną w Tatrach Wysokich. Rzeczywiście, dzięki pięknej okolicy jest uważana za najpiękniejszą dolinę na południowej stronie Tatr.

długość

- 4 km

jezior

- Vyšné Spiskie jezioro - Położony na wysokości 2022 metrów jak najwyższego górskiego jeziora ze wszystkich pięciu Spišských jezior.
- Duży Spiski Tarn - Jak najbardziej peso od wszystkich pięciu Spišských jezior o powierzchni 2,87 ha.
- Małe Spiski Tarn
- Bliski Spiski Tarn
- Nižné Spiski Tarn
- Blue Mountain Lake
- Tarn owca

wodospady

- Giant Wodospad - Wodospad stworzony Mały Cold Creek znajduje się w niewielkiej ilości zimnej dolinie tuż przy domku Zamkovského. To jest tak wysokie, jak 20 metrów i spływa w dół skalistego wąwozu.

Jeśli masz zdjęcia trochę zimno doliny, można przesłać je do nas na adres info (at) sorger.sk a my opublikujemy z Twoim nazwiskiem.

Liryk: Lucia Lučivjanská

Małe zimnej Valley Opál

Małe zimnej Valley Opál

Mała wskazówka zimnej Valley Prostredný (Gerlach w tle)

Mała wskazówka zimnej Valley Prostredný (Gerlach w tle)

Końcówka Małe zimnej Valley Prostredný

Końcówka Małe zimnej Valley Prostredný

Zdjęcia przez ING. Peter Pavlinský, Lipany