Whitewaters Dolina

długość

- 10 km

jezior

- Vyšné Bielovodska Frog Tarn - jest 4. co do wielkości jezioro górskie w Słowacji. To ma powierzchnię 9,56 ha. To jest 538 metrów długości i 260 metrów szerokości. The Mountain Lake ma napływu, ale wypływa z Frog Creek, który później wpada do białej wody. Znajduje się na wysokości 1,699.1 metrów i osiąga głębokości do 24,3 metrów.
- Nižné Bielovodska żaby Tarn - o powierzchni 4,65 ha, szerokość 185 m, długość 360 m, a głębokość 20,2 m. Leży na wysokości 1,674.6 metrów. Żaby wpływa do niej, a strumień przepływa z północ części.
- Ciężki Tarn
- Green Mountain Lake Duck
- Duck Tarn
- Litvorová Mountain Lake
- Mrożone Mountain Lake
- Mrożone Tarn
- Rovienkové Tarn
- Tarn brutto

wodospady

- Hviezdoslavov wodospad - 15 metrów wysokości wodospad znajduje się w górnej części doliny Bielovodská. Zielony kaczka płynie z Tarn.
- Ciężki wodospad - ma 12 metrów wysokości i wypływa z ciężkich górskich jezior.

Whitewaters Dolina jest uważana za jedną z najpiękniejszych dolin w Tatrach Wysokich. Jest to jedyny rodzaj alpejskie doliny po stronie słowackiej. W dolnej części doliny zalesione, górne gałęzie na różne dolin i koryt z kilku jezior i wodospadów, które, patrząc od dołu tworząc piękny panoramiczny obraz amfiteatr skalny. Od wschodu graniczy z krocza Siroka i od granicy zachodniej z Polską. Dolina jest atrakcyjny nie tylko dla turystów, ale także dla wspinaczy. Ten cichy dolina Tatra oferuje nam wspaniały widok na majestatyczne szczyty Tatr. Jest on wzorowany działalności lodowca i nie jest też największym Tatry górskie jeziora, co stanowi około 17 Przez dolinę prowadzi Turtle Mountain River Biała Woda, która jest zbieg Green Brook i strumienia Litvorová. Dzięki długości ponad 10 kilometrów Whitewaters Dolina jest jednym z najdłuższych i najbardziej rozległej doliny w Tatrach. Na końcu doliny przechodzimy przez polskiego siodełka grzbiecie Velická dolinie lub na przełom siodełka w Wielkiej zimnej Valley.

Jeśli masz zdjęcia Bilovodsk doliny, można przesłać je do nas na adres info (at) sorger.sk a my opublikujemy z Twoim nazwiskiem.