Restauracje Orawa

Spływ rzeką Orawa

Plte na OraveW regionie przypadek ty Orawy, nie przegap rejs drewnianą plťou Orava pod spodem klifów Zamek Orawski. Podczas rejsu można mieć niepowtarzalny widok na Zamek Orawski i pięknej przyrody Orawy. zwiedzanie rozpoczyna się w miejscowości Górna okresu i kończy w miejscowości Oravský Podzámok, który trwa około 1 godzinę.

Operacja:
lipiec, sierpień: codziennie 9:00 do 17:00.
Maj-październik: formularz zamówienia

Aby uzyskać więcej informacji i zamówienia rejsów:
WWW: www.plte-orava.sk
tel. 0905 358 182

Muzeum Wsi Orawskiej - skansen Zuberec

Skanzen ZuberecMalowniczy skansen położony jest wokół brzegów Cold Creek, osadzonych pośród pięknej scenerii stworzonej masyw Tatry Zachodnie. Muzeum jest zgrupowanie charakterystyczne budynki ludowe z różnych regionów Orawy powierzchnię około 20 hektarów. Reprezentowana przez South Western Area Oravy dolny, środkowy i górny Orava Goral reality-północno wschodni region północno-zachodniej i regionu Beskydská. Każdego roku festiwal organizuje międzynarodowy festiwal folklorystyczny Podroháčske.

Muzeum Wsi Orawskiej składa się z pięciu jednostek architektonicznych:

- bogatsza część dolnej Orawy jest Dolnooravská rinok z honosnejšími budynków znajdujących się na swobodniejszy powietrzu
- domy i budynki gospodarskie na ulicy Zamagurskej stanowią charakterystyczną strukturę oryginalnego orawskiej wsi składa się z bogatych i średnich chłopów
- Goral leniwy reprezentują najgorszą część Orawa leży na południowo-wschodnich stokach Beskidu Orawskiego
- Mlynica, położone nad rzeką koncentrując się młyn wodny, tartak i washboard traktowania tkaniny z typowych bieżni
- cały teren cmentarza jest późnogotycki kościół drewniany. Elizabeth z Zábrež 15 wieku


Godziny otwarcia:
Muzeum czynne jest przez cały rok.
Lipiec i sierpień 08:00 do 18:00. codziennie
czerwiec, wrzesień 08:00 do 17:00. dziennie
w ostatnich miesiącach, od 8:00 do 15:30.
Codziennie oprócz poniedziałków.

Statua Chrystusa w miejscowości Klin

Socha Ježiša KristaNie Klin niedaleko Orawskiej zapory jest kopią słynnego brazylijskiego Statua Chrystusa w Rio de Janeiro.
Monument wznosi się na wzniesieniu Grapa na wysokość 686 metrów. Wysokość pomnika jest dziewięć i pół metrów, zasięg rąk ME siedem metrów i waży 23 ton.
Aby uzyskać więcej informacji: Statua Chrystusa w miejscowości Klin
 

Orava Čiernohronská

Orawa pojazdów kolejowych raz las drewna. Teraz nosić nad wzgórzami i malowniczymi turystów przyrody. Orava las kolejowa o długości 3,5 km i 120 metrów elewacjach pokonania. Od grudnia 2009 roku, po raz pierwszy przewożących turystów w sezonie zimowym, codziennie 9:30 do 15:30.
Aby uzyskać więcej informacji: www.oravamuzeum.sk

Hviezdoslavova Hájovna - Orawska Polhora

Hviezdoslavova hájovňaHviezdoslavova hájovňaOrava jest kolebką olbrzymich literatury słowackiej Hviezdoslav. Kiedy akcja Górnej Orawy stworzył dzieło o konflikcie dwóch światów: chaty i dwory, prawda, ubóstwo i bezprawie Mężczyźni - liryczny utwór Hájniková kobiety. Hviezdoslavova Hájovna ekspozycji, położony w pięknym otoczeniu przyrody, jest największym i najbardziej znanym dziełem. Ekspozycja jest podzielona na cztery części. Pierwszym z nich jest salon i środowisko pracy Hájnická rodzina. Wysiłek twórców było stworzenie atmosfery następnie mieszka w Orawskiej Hájovna. Druga część pokazuje czas kolejność urodzeń i stopniowe wdrażanie pomysł, aby napisać ten pierwszy epicki utwór liryczny. Gajowy, który po Hiezdoslav uczestniczyli, urodził się pisarz Milo miejska, która poświęcona jest wystawa w sąsiednim budynku.

Godziny otwarcia:
15 kwietnia do 31 października: wtorek-sobota 9: 00- 16:30, niedziela 10:30 do 18:00
poniedziałek: nieczynne
od 1 listopada do 14 kwietnia: właśnie ogłosił wizyta

uzyskać więcej informacji:
Strona internetowa: www.oravamuzeum .com
 

Arystokratyczne muzeum powozów i sań - Orava Podzámok

Múzeum kočiarovMuzeum arystokratyczne powozów i sań są unikalne i najbardziej obszerny zbiór powozów i sań na Słowacji. Muzeum zaczął pisać swoją historię na 1 maja 2008. Kolekcja jest długi proces zbierania i drobiazgowej renowacji. Znajduje się w miejscowości Oravský Podzámok, bezpośrednio pod Orawy. W naszym muzeum można sprawdzić 21 wyłącznych eksponaty w oryginalnym, ale przede wszystkim odnowionym stanie. Precyzyjna jakość naszych eksponatów i inspiruje dryfować urok ubiegłego wieku, kiedy po naszej podróży gonił luksusowy Landauer i Landaulety, elegancki MyLord dla mężczyzn i dla kobiet Victoria. Brakuje dyskretną Coupé miejskiego, trenerzy myśliwskich i oczywiście nie komfortowe sanki na śnieżne zimy. Krok w przeszłość i porwać wyobraźnię i pomysły. Widzimy, gdy reguła jest więcej niż sto razy usłyszeć. Wystawie towarzyszyły ciekawe przewodników tekstowych.

Aby uzyskać więcej informacji:
Strona internetowa: www.muzeumkociarov.sk
 

Thermal Resort Meander Park termalny - Oravice

Meander Park Thermal Resort znajduje się w regionie Orava - Tatr Zachodnich, w pobliżu granicy z Polską, tylko kilka kilometrów od Zakopanego. Od głębokości 1611 m naturalnego wzrostu termalnych do korzystnego wpływu temperatury 58 ° C, która przepływa do wszystkich pul w obszarze termicznej Meander Park 1545 m2. Wody termalne bardzo zmineralizowaną sodu - wapniowo - magnezowy - siarkowego o dużej zawartości żelaza. Baseny są czynne 12 miesięcy w roku.

Aby uzyskać więcej informacji:
Strona internetowa: www.meanderpark.com